Seat Engelli Araç Fiyatları ( ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi )

Seat Engelli Araç Fiyatları ( ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi )

Engelli bireylerin daha rahat yaşayabilmesi için gerekli kılınan bazı kolaylıklar vardır. Bunlardan bir tanesi de engelli araçlarıdır. Engelli araçları sayesinde, engelli bireyler istedikleri yerlere rahatça ulaşım sağlayabilirler. Yetkili kurumlardan alınan engelli ehliyetleri sayesinde engelli bireylerde araç sahibi olabilmektedir. Özellikle ülkemizde tercih edilen engelli araçlarından bir tanesi Seat Markasıdır. Seat engelli araç fiyatları bakımından ayrıcalıklı fırsatların bulunduğu bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır.

Engelli heyeti aldıktan sonra araç almak için bazı gerekli şartlar vardır. Bu şartlar sırasıyla;

  • Engelli bireyler ÖTV ödemeden araç sahibi olabilmektedir.
  • Ayrıca MTV muafiyeti de bulunmaktadır.
  • Engelli bireylerin en az %40 uzuv kaybı olma şartı.
  • Araç alacak kişinin 18 yaşından büyük olması.
  • Tam teşekküllü hastanelerden engelli raporu için %40-%89 engelli birey raporu alınması zorunludur.
  • Engelli bireyin raporunda otomatik vites ya da manuel vites hangisi mevcutsa ona göre araç alması zorunludur.
  • Engel durumundan ötürü aksanlı bir araç kullanması gerekiyorsa tertibatlı araç kullanır, eğer bu ibare yoksa tertibat olmaksızın yine ÖTV indiriminden faydalanır.

Tüm bu gerekli şartlar yerine getirildikten sonra, engelli birey istediği aracın sahibi olabilir. Engelli araçları fiyatları firmalara ve markalara göre değişiklik göstermektedir.

Seat ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Özellikle Seat markasının güçlü ve dayanıklı modelleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Üstelik Seat engelli araç fiyatları konusunda da ayrıcalıklı fırsatların adresi konumunda yer almaktadır. Bu durum gayet doğal olarak Seat markasına olan ilgiyi de arttırmaktadır. Seat marka engelli araç satın almak isteyen bireyler için sıfır muafiyet listesinin ayrıcalıklı indirimleri içeriği bilinmektedir.

Seat ÖTV muafiyetli fiyat listesi konusunda ayrıntılı bir araştırma yaptığımız zaman; Seat Ibiza 1.0 Evo 80 HP Style, Seat Ibiza 1.0 Eco TSI 110 HP DSG Style ve Seat Arona 1.0 Eco TSI 110 HP DSG Style modeli, estetik tasarımı ve cazip fiyatlarıyla karşımıza çıkmaktadır.

blank

Engelli Raporuyla Seat Araç Alımı

Ayrıca Seat Arona 1.0 EcoTSI 110 HP DSG Xperience, Seat Arona 1.0 Eco TSI 110 HP DSG FR ve Seat Leon 1.0 TSI 110 HP Style modelinin de son zamanlarda talep gören modeller arasında yer aldıkları bilinmektedir.

Seat marka engelli araçlar için 2022 güncel fiyatlar konusunda kapsamlı bir araştırma yapmak her zaman önerilmektedir.  Elbette ki farklı nedenlerden kaynaklı olarak Seat engelli araç fiyatları sürekli bir şekilde güncellenmektedir. Burada Seat ÖTV muafiyetli engelli araçları konusunda iddialı bir marka olduğunu rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Seat ÖTV Muafiyetli Hangi Araçlar Alınır?

Seat tarafından ÖTV siz olarak sadece üç araç satışa sunulmaktadır. Seat İbiza araçlarda manuel ve otomatik vites imkanları bulunmaktadır. SUV segmentinde ise Arona araç en iyisidir. Bu kapsamda satılan 2022 Arona’da 1.0 L, 110 beygir turbo benzinli motor bulunuyor. Türkiye’de en çok satılan araç çeşitlerinden bir tanesi de Seat Leon’dur. Seat modelinde engelli aracı için satılan aracın fiyatı da indirimli fiyatlar arasında yer almaktadır.

%40 Engelli Raporuyla Seat Araç Alımı

Engelli bireyin araç sahibi olabilmesi için öncelikle engelli ehliyetine sahip olması gerekmektedir. Engelli ehliyeti alabilmek için gerekli şartlardan bir tanesi de %40 engelli raporunun bulunmasıdır. Tam teşekküllü hastanelerden %40-%89 oranında engelli raporu onayı alındıktan sonra araç başvurusu için gerekli şartlardan bir tanesi yerine getirilmiş olmaktadır.

Engelli ehliyeti alındıktan sonra Seat araçlardan engelli aracı için başvuruda bulunabilirsiniz. Seat engelli araçları 2022 fiyatları son derece uygun ve ekonomik olarak güncellenmiştir. Yukarıda belirtilen fiyatlar günümüzdeki Seat marka araçların son fiyat listesidir. Özellikle belirtilen engelli araçları sayesinde engelli bireyler rahat ulaşım sağlayarak hayatları kolaylaşmaktadır.

Ülkemizde en çok tutulan diğer Alman devi Volkswagen Engelli Araç Fiyatları hakkında bilgi almak isteyen kişiler makalemizi okuyarak bilgi sahibi olabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.