Peugeot Engelli Araç Fiyatları – ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Peugeot Engelli Araç Fiyatları – ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Son zamanlarda etkili bir düzeyde talep gören Peugeot engelli araç fiyatları ne kadardır? Peugeot markası engelli vatandaşlara özel ÖTV vergisinden muaf olarak araç sahibi olmalarına imkân vermektedir. Araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar için bu kapsamda toplamda 4 farklı model piyasaya sürülmüştür.

Her model doğal olarak farklı fiyatlarda satışa sunulmuştur. Ayrıca fiyat ödemeleri konusunda 24 aya varan vade imkanları sunulmuştur. Eğer engel oranı %90 oranından az ise aracı sadece hak sahibi alabilmekte iken engel oranı %90 oranında fazla ise 3. dereceye kadar yakın akrabalarda yararlanabilmektedir. Peki, Peugeot ÖTV muafiyetli fiyat listesi nasıl şekillenmektedir? İşte bu soruya dair merak edilen tüm ayrıntılar!

Peugeot ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Günümüzde en çok tercih edilen araç markalarından biri olan Peugeot markasının birbirinden güzel ve farklı modellerde arabaları mevcuttur. Bu noktada Peugeot ÖTV muafiyetli fiyat listesi gündeme geldiği zaman karşımıza birden fazla seçeneğin çıkacağını rahatlıkla ifade edebiliriz.  Burada araç tercihinde bulunurken fiyat kadar konforlu olmasına ve güvenlik hususuna da dikkat etmeniz gerekmektedir. Ancak bu sayede hem güvenli hem de uygun maliyetli Peugeot markasına ait araçlardan satın alabilirsiniz.

Peugeot ÖTV muafiyetli fiyat listesi konusunda detaylı bir araştırma yaptığımız zaman; Peugeot Rifter model (Benzinli), Peugeot 208 model (Dizel), Peugeot 308 (Tam Otomatik) ve Peugeot 2008 (Benzinli) modelleri sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında Peugeot markası bu 5 model haricinde farklı modellerle de kullanıcılarına etkili bir performans sunabilmektedir.

Araç modellerinin fiyatları, motor özelliğine, yakıt tüketim özelliğine, vites yapısına ve diğer birçok özelliğe göre değişmektedir. ÖTV muafiyetli araçlar içinde fiyat olarak en uygun araç 208 modeli olup en pahalı araç modeli ise Rifter modelidir. Bütün bu bilgiler ışığında Peugeot engelli araç fiyatları modelden modele farklılık taşımaktadır. Bu kapsamda ÖTV muafiyetinin ne kadar olduğu konusu önem kazanmaktadır. Unutmamak gerekir ki Peugeot engelli araç modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş bir model listesi de çıkmaktadır.

blank

Peugeot Ötv Muafiyetli Fiyat Listesi

Peugeot ÖTV Muafiyetli Hangi Araç Alınır?

ÖTV muafiyetli Peugeot marka 4 araç alınabilmektedir. Bu araçlar 2022 model Peugeot Rifter ACTIVE, 2022 model Yeni 208, 2022 model Peugeot 308, 2022 model Peugeot 2008 modelleridir. Tüm bu araçlar tüm bütçelere uygun olacak şekilde özelliklerine göre değişik fiyatlarda satılmaktadır. Bu araç markaları arasında en çok tercih edilen model ise yeni çıkan 2008 modeli ve 208 modelidir.

En az tercih edilen model ise Rifter modelidir. Tüm modeller hem benzinli hem de dizel olarak satışa sunulmuştur. Ayrıca tüm araçlar hem otomatik vites hem de manuel olarak satıştadır. Tabi ki Peugeot araç alımı gündeme geldiği zaman engelli raporu sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Burada Peugeot markasına ait modellerdeki indirimlere de dikkat etmek gerekmektedir. Burada Peugeot araç modellerinin tasarruf noktasında üst düzeyde çözümler ortaya koyduklarını da ifade edebiliriz.

%40 Engelli Raporuyla Peugeot Araç Alımı

Ülkemizde uygulanan kanuna göre engelli araçlarının alınabilmesi iki ayrı sınıfa ayrılmıştır. %40 ve üzeri, %90 ve üzeri şeklinde engel durumu olan vatandaşlar bu araçlardan yararlanabilmektedir. Eğer engel durumu %40 ve üzerinde ise aracı sadece kendi şahsı adına almak zorundadır. Öte yandan alacağı araba sıfır olmak ve 1.6 motorun üstünde olmaması gerekmektedir. Ayrıca satın alınan arabanın ilk 5 yıl içerisinde satılmaması konusunda sözleşme imzalamasının ardından Peugeot marka uygun araçlardan biri satın alınabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.