Fiat Palio Yakıt Tüketimi ( Ne Kadar Yakar )

Fiat Palio Yakıt Tüketimi ( Ne Kadar Yakar )

Adını, İtalya’nın Campo Meydanı’nda gerçekleştirilen at yarışlarından alan araç yol tutuşu bakımından eksik bulunuyor. Şirket arabası olarak da sıklıkla kullanılan Fiat Palio yakıt tüketimi bakımından ortalamada seyretmektedir. Genel itibariyle 100 kilometrede 9,0 litre gibi bir orana sahiptir. Ancak bu oranlar kış aylarında ve yoğun trafikte kullanıldığı zaman değişiklik gösterebilir. Kışın jikle sistemi fazla çalıştığı için 100 kilometrede 10,0 litreye kadar çıkabilir.

Bu araçların kısa mesafelerde kullanımı da yakıt tüketimini arttıran unsurlar arasında yer almaktadır. Arabanın gerçek yakıt tüketimini anlamak için şehir dışı kullanımlarındaki oranlar daha net sonuçlar verecektir. Trafiğin olmadığı bir yolda 90 km/s ile 100 kilometre yol almak açıklayıcı olacaktır. Fazla yakan araçlarda periyodik bakımlarının eksiksiz yapılmış olduğundan emin olmak gerekiyor.

Fiat Palio Bagaj Hacmi Nedir?

Rakiplerinden daha iyi bir bagaj tecrübesi sunmaktadır. Fiat Palio bagaj hacmi 280 lt kadar olmaktadır. Aile kullanımlarına oldukça uygundur. Model ilk olarak 1996 senesinde Brezilya’da üretilmiştir. İki kez makyajlama geçirmiştir. Bu araç da birinci nesil ve ikinci nesil olmak üzere ayrılmaktadır. Böylece Fiat Palio’nun bagaj hacminde artış ortaya çıkarmak için etkili bir çalışmaya da imza atılmıştır.

Fiat Palio Teknik Özellikleri Nasıl?

Türkiye’de ciddi bir satış rakamına ulaşmış olan Fiat Palio teknik özellikleri kapsamında model üç farklı motor alternatifiyle karşımıza çıkıyor. Benzinli ve dizel seçeneklerini bulmak mümkündür. Donanım olarak da müşterilerine iki seçenek sunmaktadır. Bunlar active ve dynamic olarak geçiyor. Active seçeneğinde gövdenin renginde tamponlar ile olası bir çarpma halinde kaputun içeri göçmesini engelleyecek kancalar bulunuyor.

Hidrolik direksiyonun yükseklik ayarı vardır. Dikiz aynaları çift açılı olacak şeklidedir ve arka koltukların katlanabilir özellikte olması önemlidir. İçeriden de bagajı açma imkanı bulunuyor. Dynamic seçeneği ise daha üst bir donanıma sahip oluyor. Diğer özelliklere artı olarak klima, içeriden de benzin kapağını açabilme, EBD, ABS ve yolucu hava yastığı güvenlik donanımları da bu versiyonda yer alıyor.

blank

Palio Kaç Litre Yakar?

Fiat Palio Tasarım Özellikleri

Yüksekliği, 1456 mm, uzunluğu 3764 mm ve genişliği 1618 mm olan aracın Fiat Palio tasarım özellikleri modern bir havaya sahiptir. Aracın ön tarafı sedan ve Albea modelleriyle benzerlik gösteriyor. Aracın iç kısmında ergonomik materyaller kullanılmış olup kalite arttırılmıştır. Çift açılı aynalar kör nokta sıkıntısını da çözmektedir.

Fiat Palio kendi alanındaki diğer modellerle karşılaştırıldığında uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Yine yedek parça temini konusunda da avantajlı fırsatlara sahip olan bu araç modelinin ülkemizde en çok tercih edilen modeller arasında yer aldığını ifade etmek mümkün olmaktadır. Yeni model Fiat Palio’larda estetik bir görünüm noktasında başarılı çizgilerin mevcut olduğu da bilinmektedir. Ayrıca Fiat Palio yakıt tüketimi konusunda da iddialı bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.