Volvo S80 Yakıt Tüketimi – Nasıl Araba Alınır Mı?

Volvo S80 Yakıt Tüketimi – Nasıl Araba Alınır Mı?

Adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran bir model olan Volvo S80 yakıt tüketimi konusunda da avantajlara sahip olan bir modeldir. Konforlu bir sürüş deneyimi noktasında oldukça başarı olan Volvo S80 ileri teknolojik yeniliklerle desteklenmiş olan bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı da Volvo S80 modeli, son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir araç modeli olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu kapsamda Volvo S80 ne kadar yakar? Ya da Volvo S80 lastik ebatları nasıldır? Gibi sorularda sıklıkla sorulmaktadır. İşte Volvo S80 modeline dair merak edilen tüm ayrıntılar!

Volvo S80 şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 8,1 litredir. Bununla birlikte Volvo S80 şehir dışı yakıt tüketimi 100 kilometrede 4,8 litredir. Volvo S80 ortalama olarak 100 kilometrede 5.9 litre yakıt tüketmektedir. Volvo S80 performans özellikleri göz önünde bulundurulduğunda yakıt tüketiminin ideal seviyede olduğunu ifade edebiliriz. 70 litrelik bir yakıt deposu bulunan Volvo S80’nin 440 Nm tork üretiyor olması, aracın güç ve performans dengesini göstermesi bakımından önemlidir.

Volvo S80 Lastik Ebatları Ne Kadardır?

Boş ağırlığı 1.795 kilogram olan Volvo S80 lastik ebatları da 225/50 R17 m’dir. Bu ölçüler hem ön hem de arka tekerler için aynıdır. Sedan tipi olarak tasarlanmış olan Volvo S80 modelinin 4.851 m uzunluğuna ve 1.861 m genişliğine sahip olduğu bilinmektedir. Yerden yüksekliği 1.493 m olan Volvo S80 modelinin yükleme kapasitesinin de 275 kilogram olduğunu ifade edebiliriz. Volvo S80 bagaj hacmi 480 litre olurken bu araç modelinin genel özellikleri göz önünde bulundurulduğunda ideal bir model olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

E Class/Executive car tipi bir araç modeli olan Volvo S80, güçlü bir dizem motoruna da sahiptir. 0’dan 100 kilometreye sadece 79 saniyede ulaşabilen Volvo S80, 225 kilometre maksimum hız seviyesine ulaşabilen bir modeldir. Konforlu bir sürüş deneyimi noktasında iddialı bir marka olarak karşımıza çıkan bu araç modelinin 215 beygir gücünde bir güce sahip olduğunu da ifade edebiliriz. Bütün bu bilgiler ışığında yakıt, performans ve kullanım özellikleri göz önünde bulundurulduğunda Volvo S80 alınır mı? İşte yanıtı!

blank

Volvo S80 Yakıt Tüketimi Nedir?

Volvo S80 Alınır Mı?

Gerek tasarım özellikleriyle gerekse kullanım özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken Volvo S80, kendine özgü estetik görselliğiyle de büyük bir beğeniye sahiptir. Aynı segmentte yer alan diğer markalara kıyaysa çok daha konforlu bir sürüş deneyimi sunan Volvo S80, güvenli sürüş noktasında da iddialı bir araç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Volvo S80 yakıt tüketimi, bagaj hacmi ile güç ve performans dengesi gözetildiğinde kesinlikle satın alınabilir bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine yedek parça desteği, sağlamlık ve prestij bakımından da bu araç modelinin etkili bir model olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.