Konu Araba

Fiat Punto Yakıt Tüketimi Ortalaması – Kaç Yakar


Fiat Punto bir İtalyan otomobilidir. Yol tutuşu ve sürüş dinamikleri açısından kullanışlıdır. Benzinli modeli incelendiğinde Fiat Punto yakıt tüketimi ortalama 100 km’de 7, litre olarak düşünülür. Yakıt tüketimi açısından ekonomik bir araçtır. Kompakt bir modeldir. Belirli bir hızda gidilirse yakıt tüketimi artmayacaktır. Süper mini grubu bir araçtır. Yakıt tüketimi noktasında başarılı bir araç modeli olan Fiat Punto bagaj hacmi bakımından nasıldır?

Fiat Punto Bagaj Hacmi Ne Kadardır?

Fiat Punto bagaj hacmi bakımından daha minimalist bir yaklaşımın hakim olduğu bir araç modeli olarak karşımıza çıkar. Fiat Punto bagaj hacmi 297 litredir. Belli bir sınıf ortalamasındadır. Bundan dolayı da daha bağımsız yaşamayı sevenlere özel Fiat Punto bagaj hacminin yeterli olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır. Yeni tasarım özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken Fiat Punto’nun teknik özellikleri nasıldır?

Fiat Punto Teknik Özellikleri Nasıl?

Elbette ki Fiat Punto’nun teknik özelliklerinin etkili bir seviyede gelişim gösterdiğini rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Bundan dolayı da söz konusu araç modelinin son zamanlarda etkili bir düzeyde talep gördüğünü ifade etmek de mümkün olmaktadır. Fiat Punto teknik özellikleri şu şekilde sıralanır.

  • POP Versiyon
  • Benzinli motordur.
  • Manuel vitestir.
  • 5 Kapılı Hatchback
  • 1.248 Motor hacimli
  • 4 silindir motor
  • 200NM’lik tork gücü vardır.
  • Önden çekiş
  • Ağırlık 980 kg
  • Turbo Motor

Elektrik takviyeli direksiyon sistemi, hıza duyarlı ve hava yastığı vardır. Yol bilgisayarı ve elektrikli cam iç donanım özelliklerindendir. Dış donanımında elektrikli ayna, sis farları bulunur. Anti blokaj fren sistemi, hıza duyarlı olan direksiyon sistemi mevcuttur. Dijital klima mevcuttur. Dış donanımında alaşımlı jantlar vardır. Yokuş kalkış desteği ve hız sabitleyici vardır.

Fiat Punto Ne Kadar Yakar?

Fiat Punto Tasarım Özellikleri

Fiat punto tasarım özellikleri orijinal bir tasarımla üretilmiştir. Far ve stop lambaları tasarımı dikkat çeker. Formu coupe şeklindedir. Acemi sürücüler ve şehir içinde yaşayanlar için iyi bir tercihtir. İç oturumu ferahtır. Japon otomobilleri kadar teknolojik donanıma sahiptir denilebilir. Araba dış gövdeyi tasarlarken yuvarlak görüntü tercih edilmiştir. Çok gösterişli olmayan ama işlevselliği fazla olan bir araçtır.

Motor gücü açısından Fiat Punto tercihi yaparken şehir içi kullanım ile şehir dışı kullanım için ayrı motor gücü seçilmelidir. 1,6 m. genişliği ile park etme pratik olacaktır. Multi jetli dizel motorlar, aracın şehir içinde rahat hareket etmesini sağlar. Aracın iç dizaynı klasik ve sadedir. Konsolu 3 ayrı bölümdür.

Multi medya ve klima sistemi dikdörtgen oval bir alandadır. İç ve dış dizaynı ile uyumludur ve dikkat çeker. Gösterge içinde takometre ve hız ölçer bulunmaktadır. Mekanik ve otomatik şanzımanı vardır. Fiat punto tarihine bakarsak farklı motor güçlerinde 20’den fazla çeşit üretilmiştir. Fiat punto B sınıfı araç sınıfındadır. Vites geçişi, yolu tutuşu ve rahatlığı son derece iyidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2019 - 2021 Konuaraba.com - Tüm Hakları Saklıdır.