Volvo S90 Yakıt Tüketimi – Ne Kadar Yakar ?

Volvo S90 Yakıt Tüketimi – Ne Kadar Yakar ?

Yeni nesil araç teknolojisiyle desteklenen Volvo S90 yakıt tüketimi ne kadardır? Etkili bir tasarım özelliğine sahip olan Volvo S90 bagaj hacmi ne kadardır? Yine son zamanların iddialı bir modeli olarak karşımıza çıkan Volvo S90 lastik ebatları nasıldır? İşte merak ettiğiniz tüm ayrıntılar!

Volvo S90 yeni nesil teknolojileri içeriğinde barındırdığı için konforlu bir sürüş deneyimi noktasında son derece iddialı olan bir modeldir. Estetik tasarım değeri bakımından da büyük bir beğeni kazanmayı başarmış olan bu araç modeli tam olarak göz alıcı bir görselliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak Volvo S90 modeli konusunda çok sayıda merak edilen ayrıtılar mevcuttur.

Volvo S90 ne kadar yakar? 60 litrelik bir yakıt deposuna sahip olan Volvo S90 şehir içi yakıt tüketimi açısından aynı segment araçlara göre daha cimridir. Şehir içinde 100 kilometrelik mesafede 5.8 litre yakıt tüketen Volvo S90, şehir içinde etkili bir performans ortaya koyabilen araç modelleri arasında yer almaktadır. Volvo S90 şehir dışı yakıt tüketimi konusunda da tasarruflu bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda Volvo S90 şehir dışı yakıt tüketimi, 100 kilometre için sadece 4.2 litredir. Volvo S90 ortalama yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 4.8 kilometre olarak karşımıza çıkmaktadır.

Volvo S90 Bagaj Hacmi Ne Kadardır?

Kapalı sedan E Class / Executive Car bir araç modeli olan Volvo S90 bagaj hacmi bakımından da iddialı bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Ağırlığı 1.892 kilogram olan bu araç modelinin yük kapasitesinin 468 kilogram olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır. Volvo S90 bagaj hacmi ise 468 litre olduğunu ifade etmek de mümkündür.

0’dan 100 kilometreye 7.0 saniyede çıkmayı başaran Volvo S90 480 Nm tork üretmektedir. Üretilen güç ve performansa bakıldığında bu araç modelinin yakıt konusunda tasarruflu olduğunu ifade edebiliriz. Volvo S90 modelinin tasarım özelliğinin etkili bir düzeyde gelişim gösterdiğini ifade etmek de mümkün olmaktadır.

blank

Volvo S90 Yakıt Tüketimi Nedir?

Volvo S90 Lastik Ebatları Ne Kadardır?

E Sınıfı bir araç olan Volvo S90 lastik ebatları 245/45R18 m’dir. Aynı ebatlar hem ön hem de arka lastikler için geçerli olmaktadır. Euro 6 standartlarında bir emisyon üretme kabiliyetine sahip olan Volvo S90, 1.969 motor ve 235 beygir gücüyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Yüksek bir performans sergileme kabiliyetine sahip olan Volvo S90, güvenli bir sürüş deneyimi de sunmaktadır.

Tasarım özellikleri, performans özellikleri ve yakıt tüketimi göz önünde bulundurulduğunda Volvo S90 alınır mı? Kendi muadili modellerle karşılaştırıldığında Volvo S90 modelinin son derece ideal bir araç modeli olduğunu rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Bundan dolayı da bu araç modelinin son zamanların en çok tercih edilen modeller arasında yer aldığını da ifade edebiliriz.

Volvo S80 Yakıt Tüketimi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.