Fiat Linea Yakıt Tüketimi – Ortalama Ne Kadar Yakar

Fiat Linea Yakıt Tüketimi – Ortalama Ne Kadar Yakar

2012 çıkışlı olan Fiat markasına ait Linea modeli kişiler tarafından sevilen bir modeldir. Elbette ki belli başlı özellikleri ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Bu kapsamda Fiat Linea yakıt tüketimi nasıldır? Linea markasının yakıt deposunun toplam hacmi 45 litre olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehir içi kullanımında ki yakıt tüketimi ise 6.5 lt /100 km olmaktadır. Uzun mesafeli şehir dışı kullanımında ise 4.0 lt/100 km’dir. Bunun yanı sıra ortalama yakıt tüketimi 4.9 lt/100 olmaktadır.

Fiat Linea Bagaj Hacmi Ne Kadar?

C sınıfında bir araç olan Fiat Linea aracın toplam ağırlığı 1260 kg’dır. Geniş ve sedan grubunda olan aracın ise Fiat Linea bagaj hacmi 425 litredir. Bunun yanı sıra geniş ailelere hitap eden genişliği ile pek çok kullanıcı tarafından sevilen bir modeldir. Geniş bagaj seçeneği şehir dışı kullanımlarında ise oldukça yeterli bir hacim vermektedir.

Fiat Linea, son zamanlarda en çok talep gören araç modelleri arasında yer almaktadır. Esasında bu durumun oluşmasında bu araç modelinin rakiplerine göre çok daha uygun fiyatlı olması mümkün olmaktadır. Şöyle ki 2013 model Fiat Linea için ödediğiniz ücretle farklı bir araç modelinin 2006 modeli için ödeyeceğiniz ücret miktarı hemen hemen aynıdır. Tabi ki bu durum markadan markaya da değişiklik göstermektedir.

Fiat Linea Teknik Özellikleri Nasıl?

Fiat markasına ait Linea model araç kullanıcıları ile buluştuğu günden itibaren tercih edilen araçlar arasındadır. Bütçeye uygun olması ve sunduğu Fiat Linea teknik özellikleri ile oldukça donanımlıdır. Bunun yanı sıra 1.3 Multijet ve 1,2 lt dizel motoru ile güçlüdür. 5 manuel vitesi ise ön tekerleklere aktarılmaktadır. Hız limitine gelmek gerekirse 0 km’den 100 km’ye 13.8 saniyede ulaşmaktadır. Elbette ki 170 km hıza kadar maksimum hızı vardır. Etkili bir performans ortaya koymak bakımından da iddialı olan Fiat Linea, hem teknik hem de tasarım özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir.

blank

Linea Ne Kadar Yakar? Sorusuna bu yazımızla cevap vermekteyiz.

Fiat Linea Tasarım Özellikleri

Fiat markalı Linea araçlarının geçmişten günümüze Fiat Linea tasarım özellikleri değişmiştir. Oldukça şık bir yapıya sahip olmasının yanı sıra kişilere hitap etmektedir. Sedan modeller arasında geniş bir iç yapıya sahip olan aracın, arka koltuk seçenekleri genişlemiştir. Aynı zamanda tamamen otomatik yapıya sahip olan aracın konforludur. Havalandırma sisteminin kapsamlı olması ile konsolunda ki kullanım alanı geniştir. Bunun yanı sıra far seçeneklerinde sunulan etkenler daha ön plandadır.

Deri koltuk seçenekleri sayesinde de konforu arayan kişilere hitap etmektedir. Otomatik yol bilgisayarı ve belirlenen konuma kadar otomatik far seçeneği sunması kapsamlıdır. Elbette park ederken sunduğu seçenekleri de pratiktir. Bu seçenek ise otomatik arka sensörüdür. Otomatik park sensörü seçeneği ile bu sayede aracı park ederken oldukça konforludur. Aklınızda Punto ve Linea modellerinden birine sahip olmak gibi bir düşünce var ise birde Punto yakıt tüketimi yazımızı okumanızı önermekteyiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.