Volvo C30 Yakıt Tüketimi Nedir? Ortalama Ne Kadar Yakar?

Volvo C30 Yakıt Tüketimi Nedir? Ortalama Ne Kadar Yakar?

Volvo C30 yakıt tüketimi ne kadardır? Volvo geçmişten bu güne kadar konforu ve dayanıklılığı bir arada sunan özel bir marka olmaktadır. Hatchback araç tercih eden kişiler için en çok talep edilen araçların başında ise Volvo C30 gelmektedir. Volvo son zamanlarda yeni teknolojilerle desteklediği C30 modeliyle adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Volvo C30 hem şehir içinde etkili ve rahat bir kullanım sunarken uzun yolculuklar için de son derece pratik ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır. Aynı zamanda Volvo C30 modeli sahipleri tarafından yakıt konusunda da oldukça beğenilen bir araç olmaktadır. Bundan dolayı da Volvo C30 yakıt tüketiminin aracın performansı gözetildiğinde az olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

Volvo C30 yakıt tüketimi şehir içinde ortalama olarak 5,7 litre/ 100 km olarak belirlenmiştir. Aynı şekilde şehir dışı yakıt tüketimi ise ortalama olarak 3,8 litre/ 100 km olmaktadır. Yakıt tüketimi fabrikalar tarafından ortalama olacak şekilde belirlenmektedir. Sürüş sırasında sürücünün kullanımına göre yakıt tüketiminde ufak değişiklikler meydana gelebilmektedir. Bundan dolayı Volvo C30 yakıt tüketiminin aracın hızı, hava koşulları, lastik durumu gibi özelliklerden etkilendiğini ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Volvo C30 Lastik Ebatları

Aracın yakıt tüketimini sürüş ile birlikte belirleyen bazı teknik parçalar da olmaktadır. Lastikler de bunların başında gelmektedir. Doğru lastik ebatlarının seçilmesi fabrika tarafından belirtilen ortalama yakıt tüketimine ulaşabilmek için son derece önemli olmaktadır. Hemen her araç modeli için geçerli olan özellikler Volvo C30 modeli için de geçerlidir.

blank

Volvo C30 Ne Kadar Yakar?

Bunun yanı sıra sürüşü çok daha güvenilir olması için de doğru lastiklerin tercih edilmesi gerekir. Yanlış seçilebilecek bir lastik ebadı yol tutuşu da etkileyebilmektedir. Volvo C30 modeli için uygun olan Volvo C30 lastik ebadı 195/65R15 olmaktadır. Sizler de doğru lastikleri aracınız için tercih ederek en konforlu ve en tasarruflu sürüşü rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz.

Volvo C30 Alınır Mı?

Volvo araçları her zaman için atik ve seri araçlar olmaktadır. Volvo C30 modeli de marka ailesinin oldukça özel bir aracı olmaktadır. Spor model olması ile birlikte çok özel iç ve dış dizayna sahip olan araç özellikle spor görünüm araba isteyenler için uygun olmaktadır. Yüksek yol tutuşu ile birlikte dayanıklı bir araç isteyen kişiler için C30 modeli harika bir spor tasarım sunmaktadır.

Volvo C30 yakıt tüketimi açısından da oldukça etkileyici bir performansa sahiptir. Bu sayede sizler de oldukça rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. 3 kapılı hatchback bir araç olan Volvo C30 kişilerin rahatlıkla uzun süreler boyunca konforundan eksilme olmadan kullanabileceği bir araç olmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında konforlu bir kullanım özelliğine sahip olan Volvo C30 modeli, yakın zamanda en çok tercih edilen araç modelleri arasında yer almaktadır.

Volvo S90 Yakıt Tüketimi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.