Fiat İdea Yakıt Tüketimi Nasıldır?

Fiat İdea Yakıt Tüketimi Nasıldır?

Fiat markasına ait İdea model araç uzun yıllardır araba segmentleri arasındadır. Elbette ki kullanıcısı yoğun olan Fiat İdea yakıt tüketimi de merak ediliyor. Bu kapsamda Fiat İdea yakıt tüketimi nasıldır? Benzinli olan aracın yakıt tüketimi şehir içinde 9.2 lt/100 km olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun mesafe ve şehir dışı yolculuklarında ki tüketimi ise 5.9 lt/100 km’dir. Aracın model ve teknik özelliklerine göre oldukça kapsamlıdır. Bunun yanı sıra ortalama yakıt tüketimi ise 7.1 lt/100 km’dir.

Fiat İdea yeni nesil tasarım özelliğine sahip olan bir araç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu araç modelinin işlevsellik noktasında da oldukça başarılı olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Son derece nitelikli teknik özelliklere de sahip olan Fiat İdea, bagaj hacmi bakımından da ideal ölçülere sahiptir. Peki, Fiat İdea bagaj hacmi tam olarak ne kadardır? İşte yanıtı!

Fiat İdea Bagaj Hacmi Ne Kadar?

B segmenti olan Fiat markasına ait Fiat İdea bagaj hacmi oldukça konforludur. Araç toplamda 320 litreye sahip olmaktadır. Elbette ki aracın modeline göre değişen bagaj hacmi yükselir. En yüksek bagaj hacmi ise koltukların yatırılması ile 1420 lt kadar olmaktadır. Çekirdek aileye veya sık araç kullanımı olan kişilere hitap etmektedir. Elbette ki seyahat durumlarında da kişilerin tüm ihtiyacını karşılar.

Fiat İdea Teknik Özellikleri Nasıl?

Fiat İdea model araç, farklı modellerine göre teknik özellikleri değişiyor. Fakat genel özellik olarak şehir içi ve dışı kullanımında oldukça yeterlidir. Peki Fiat İdea teknik özellikleri nasıl? Yakıt deposu toplam 47 lt hacme sahiptir. 4 adet silindir sayısına sahip olan araç, 1.2 16V motoru ile işlevseldir. 173 km de hız yapan araç; 0-100 km hıza 12.2 saniyede ulaşmaktadır. Önden çekiş sistemli olup aracın mekanizması güçlüdür.  Lastik ebatları ise 195/50R15 şeklindedir.

blank

Fiat İdea Ne Kadar Yakar?

Fiat İdea Tasarım Özellikleri Nasıl?

Fiat İdea tasarım özellikleri kişilerin beklentilerini karşılıyor. Değişen iç tasarımında ise gösterge panelleri konsol ortasında bulunuyor. Elbette ki havalandırma ve diğer seçeneklerde gösterge panellerin altındadır. Koltuk yapısı olarak ise kişilere oldukça konfor sunulmaktadır. Koltuk oturma düzeninde birden fazla seçenek ile kişiler rahat edecekleri seçeneği ayarlayabiliyor. Aynı zamanda 340 litrelik bagaj hacmini arttırmak mümkündür.

Arka koltukların hepsinin yatırılması ile bagaj hacmini büyütme imkanı sunuyor. Bu sayede bagaj hacmi toplamda 1420 litreyi bulmaktadır. Özellikle geniş aileler için ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Teknik ve iç tasarım özellikleri ile kendi segmenti açısından ortalama bir yapıdadır. Bütün bu bilgiler ışığında Fiat İdea yakıt tüketimi konusunda oldukça ideal bir araç modelidir. Yine hem tasarım özellikleri hem teknik özellikleri hem de bagaj hacmi bakımından da iddialı modeller arasında yer almaktadır.

Fiat Marea Yakıt Tüketimi Ne Kadardır?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.