Fiat Marea Yakıt Tüketimi Ne Kadardır?

Fiat Marea Yakıt Tüketimi Ne Kadardır?

İlk olarak 1996 yılının aralık ayında lansmanı yapılmış olan Fiat Marea yakıt tüketimi açısından kullanıcılarını memnun edemiyor. 1997 ile 2001 arasında İtalya’da üretimi yapılan aracın Bursa’da üretilmeye başlanması da 2001 yılında olmuştur. Bir sene sonra yenilenerek ikinci nesil olmuştur. Üretiminin sona ermesi ise 2007 senesinde gerçekleşiyor. Aracın yerini ise Fiat Linea almıştır.

Benzinle çalışan bu araçlara LPG de taktırmak mümkündür. Yakıt tüketimi şehir içinde kullanılıp kullanılmamasına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Çok sık dur kalk yapmak fazla yakıt harcanmasına neden olabiliyor. Bu model şehir içinde 100 kilometrede 9 ile 12 L arasında yakıyor. Yolda tüketim oranları ise 100 kilometre de 5 ile 8 L arasında farklılık göstermektedir.

Ülkemizde en çok bilinen marka ve modeller arasında yer alan Fiat Marea, hem kullanışlılık noktasında hem de konfor noktasında önemli avantajları kullanıcısına sunmaktadır. Bu markanın tasarım özelliklerinin de etkili bir düzeyde gelişim gösterdiğini rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır. Peki, Fiat Marea bagaj hacmi ne kadardır? İşte detaylar!

Fiat Marea Bagaj Hacmi Ne Kadar?

Aracın özellikleri birinci nesil ve ikinci nesilde birtakım farklılık göstermektedir. Orta sınıf otomobil olarak öne çıkan Fiat Marea bagaj hacmi bakımından beğenilen ürünlerdendir. 430 ve 500 lt arasında değişen kapasitedeki bagajıyla eşya yerleştirmede rahatlık sunuyor. Liberty ve exlusive olmak üzere iki seçeneği bulunan arabanın bagajı oldukça kullanışlı bulunmaktadır. Fiat Marea teknik özellikleri bakımından da dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir araç modelidir.

blank

Fiat Marea Ne Kadar Yakar?

Fiat Marea Teknik Özellikleri

Makul bir araç olarak göz çarpan bu markanın birinci nesil teknik özelliklerinde, sürücü hava yastığı, içeriden açılması mümkün olan depo ile bagaj kapağı yer alıyor. Ayrıca kliması, elektrikli ön camları ve ısıtmalı olan aynalar da kendini göstermektedir. Opsiyonel donanım olarak ise yolcu hava yastığı, EBD ve ABS vardır.

Teknik özellikler aracın nesline ve seçeneklerine göre çeşitlenmektedir. Fiat Marea teknik özellikleri içinde Liberty modelinde ön ve arka kol dayama da bunlara ek olarak görülmektedir. HLX seçeneğinde ise deri koltuklar, 2000 model öncesinde far yıkama, deri direksiyon gibi bazı farklılıklar vardır. Opsiyonel donanım kapsamında da exclusive seçeneklerinde sunroof ve deri detaylar kendini gösteriyor.

Fiat Marea Tasarım Özellikleri Nasıl?

Sıra dışı bir şekli olan Fiat Marea tasarım özellikleri açısından ön farları alçakta tutmuştur. Basık bir görünümü olan araç 154 beygir olup ekonomik bir model olarak bilinmektedir. Beş vites olup araç önden çekişli olarak üretilmiştir. Aracın arka tasarımı sonradan değişime uğramıştır. Farklı renk seçeneklerini bu model için bulmak mümkündür. Bütün bu bilgiler ışığında Fiat Marea yakıt tüketimi konusunda tasarruflu olmakla birlikte etkili bir bagaj hacmine sahip olan bir model olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.