Fiat Siena Yakıt Tüketimi Şehir İçi Ve Şehir Dışı Ne Kadardır?

Fiat Siena Yakıt Tüketimi Şehir İçi Ve Şehir Dışı Ne Kadardır?

Dört kapılı ve İtalyan estetiğini yansıtan bir araç olan Fiat Siena yakıt tüketimi konusunda tam bir performans canavarıdır denilebilir. Aracın 1.2, 1.4, 1.6 olmak üzere üç farklı motor hacmine sahip modeli bulunmaktadır. 1.2 olan modellerde ortalama yakıt tüketimi 6.9 litreleri bulmaktadır. Burada temel faktör aracın şehir içinde mi şehir dışında mı kullanıldığıdır. Yine Fiat Siena’nın motor hacmi de doğrudan yakıt tüketimine etki etmektedir.

Şehir içinde tüketim 100 kilometre de 9.3 litreyken şehir dışında 5.6 litrelere kadar düşmektedir. 1.4 motorlarda ise şehir içi tüketimi 11.3 litreye yükselirken şehir dışı tüketim 6.3 litreye çıkmaktadır. Aynı motor hacminin LPG’li versiyonlarında ise tüketim değişmemektedir. 1.6 motorlarda ise 0,5 puan yükselmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında Fiat Siena’nın yakıt tasarrufu noktasında son derece ideal bir model olduğunu rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

blank

Siena Ne kadar Yakar?

Fiat Siena Bagaj Hacmi Ne Kadar?

Ülkemizde sedan modellerine sıkça rastladığımız Fiat Siena bagaj hacmi oldukça geniştir. Araçların motor hacmi değişse de bagajların boyutları aynıdır. Bagajlar ortalama 500 litredir. Azami olarak 850 litreye kadar depolama yapılabilmektedir. Bagajın ortalama genişliği ise 1,6 metre kadardır. Bu genişlikle 4 kişilik bir ailenin bagaj ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecek düzeydedir diyebiliriz. Aracın sadece bagaj kısmı değil iç kısmı da oldukça geniştir. Ama bu kadar geniş bir alana sahip olmasına rağmen araç boyut olarak küçüktür. Şehir içi kullanım için gayet uygundur. Bundan dolayı da ülkemizde Fiat Siena’nın sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer aldığını rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Fiat Siena Teknik Özellikleri Nasıl?

Sade ama kullanışlı bir araç isteyenlerin tercihi olabilecek bir araç olan Fiat Siena teknik özellikler bakımından dört kapılı bir sedan araçtan bekleyebileceğiniz bütün özelliklere sahiptir. Aracın benzinli ve LPG’li modellerini bulmak mümkündür. Aracın bütün modelleri düz vitestir. Önden çekişli bir araçtır. Çıkabildiği en yüksek hız 186 km/s iken torku en yüksek 144N. m’dir. Aracın ağırlığı 1 ton civarındadır. Toplam yük kapasitesi ise 1,5 tonu geçmektedir. Aracın standart versiyonunda elektrikli camlar, elektrikli aynalar ve alaşımlı jantlar bulunmaktadır.

Fiat Siena Tasarım Özellikleri Nasıl?

Ünlü bir İtalyan tasarımcı olan Giorgetto Giugiaro’nunda içinde bulunduğu bir ekip tarafından tasarlanmamış olan Fiat Siena tasarım özellikleri olarak yıllar içinde birçok değişikliğe uğramıştır. İlk olarak fazla gelişmiş teknik özelliklere sahip olmayan, geniş iç hacimli ama küçük alt sınıf bir araç olarak planlanmıştır. Araç zaman içinde birçok kere makyajlanmış ve farların keskin hatlı yapılması gibi dinamik dokunuşlarla rakipleriyle daha kolay mücadele edebilir bir tasarıma kavuşmuştur. Daha şık hale getirilen aracın en son 2008-2016 yılları arasında ön ızgarası küçültülerek krom detaylar eklenmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.