Konu Araba

Fiat Stilo Yakıt Tüketimi – Ne Kadar Yakar


Küçük, aile sınıfı bir araç olarak piyasaya sunulan Fiat Stilo yakıt tüketimi konusunda tartışmalara sebep olan bir araçtır. Kimileri şehir için kullanıma uygun olmadığını söylerken kimileri ise motor hacmine oranla gayet iyi bir yakıt tüketimine sahip olduğunu söylemektedir. En düşük motor hacmi 1.4 olan aracın şehir içi 8,5 litre şehir dışı 5,7 litre yakıt tükettiği bilinmektedir. 1.9 motor hacmine sahip olan en yüksek güce sahip modelinin ise şehir içi yakıt tüketimi 7,4 litre şehirlerarası tüketimi ise 4,3 litredir.

Araçların yakıt tüketimine doğrudan etki eden iki temel faktör vardır. Bu faktörlerden ilki araç modelinin motor hacminin ne kadar olduğudur. Şayet araç modelinin motor hacmi yüksekse doğal olarak yakıt tüketimi de fazla olacaktır. Yakıt tüketimini etkileyen diğer husus da aracın şehir içinde ya da şehir dışında kullanılıp kullanılmadığıdır. Çünkü hemen her araç modelinin şehir içi yakıt tüketimiyle şehirlerarası yakıt tüketimi birbirinden farklıdır.

Fiat Stilo Bagaj Hacmi Ne Kadar?

Bir aile arabası olmasından mütevellit Fiat stilo bagaj hacmi düşük bulunmaktadır. Aracın genel olarak bagaj hacmi ortalama 307 litre civarındadır. Azami olarak ise 370 litreye kadar doldurulabilmektedir. 1.6 motor hacmine sahip multivagon versiyonunda ise bagaj hacmi daha yüksektir.  Ortalama bagaj hacmi 510 litre iken asgari olarak 1400 litrelere kadar doldurulabilmektedir. Bu haliyle multivagon versiyonu aileler için çok daha uygundur diyebiliriz.

Fiat Stilo Teknik Özellikleri Nasıl?

Çıktığı zamana göre oldukça donanımlı bir şekilde piyasaya sunulmuş olan Fiat Stilo teknik özellikleri ve elektronik aksamlarıyla beraber oldukça ilgi çekicidir. Aracın birçok modelinde bulunabilen easy go yani anahtarsız çalıştırma özelliği zamanında aracın üstüne dikkatleri çekmiştir. Bunun yanında araçta hız sabitleyici özelliği de bulunmaktadır. 170–225 km/s arasında hızlanabilen aracın elektrikli camları, aynaları, yol bilgisayarı bulunmaktadır. Ayrıca aynalarında da ısıtma bulunmaktadır. Bu sayede kış aylarında buzlanma gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Aracın 1.9 versiyonunda turbo özelliği bulunmaktadır. Maksimum torku 255 N.m olan bu versiyonda 0’dan 100 kilometreye ise 10,5 saniye gibi kısa sürelerde çıkabilmektedir.

Fiat Stilo Ne Kadar Yakar?

Fiat Stilo Tasarım Özellikleri Nasıl?

Fiat markasının daha önce çıkarmış olduğu araçlar Avrupa’da çok fazla İtalyan tasarımına sahip olduğundan dolayı eleştiriler alındığından Fiat Stilo tasarım özellikleri bakımından Alman araçlarına benzetilmiş ve keskin hatlar yerine daha yumuşak hatların olduğu bir görünüm oluşturulmuştur. Aracın 3 kapılı ve 5 kapılı modellerinin bulunması da spor bir araba isteyenlerle, klasik aile arabası isteyenlerin taleplerine cevap vermek adına yapılmış oldukça akıllıca bir hamledir. En son tasarımında 2005 yılında değişikliğe gidilen aracın ön ızgarası değişmiş, farklı koltuk kumaş seçenekleri getirilmiş ve ön kolçak daha rahat bir kullanım için çıkarılmıştır.

Fiat 124 Spider Yakıt Tüketimi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2019 - 2021 Konuaraba.com - Tüm Hakları Saklıdır.