Fiat Egea Yakıt Tüketimi – Ne Kadar Yakar ?

Fiat Egea Yakıt Tüketimi – Ne Kadar Yakar ?

Fiat Egea yakıt tüketimi ne kadardır? Yeni nesil teknolojilerle desteklenen Fiat Egea almak isteyenlerin zihinlerinden pek çok farklı sorunun bulunması gayet olağandır. Bu kapsamda Fiat Egea lastik ebatları ne kadardır? Tarzındaki soruların da yanıtları merak edilmektedir. Yine Fiat Egea bagaj hacmi ne kadardır? Tarzındaki soruların da sayısı oldukça fazladır. İşte bu ve benzeri sorulara dair merak edilen tüm ayrıntılar!

Fiat Egea yakıt tüketimi ne kadardır? 45 litrelik bir yakıt deposuna sahip olan Fiat Egea şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 5,2 litredir. Öte yandan Fiat Egea şehir dışı yakıt tüketiminin çok daha az olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Fiat Egea şehir dışı yakıt tüketimi 100 kilometrede 4,1 litredir. Euro 6 emisyon standardına sahip olan bu modelin, yakıt yönünden tasarruflu bir araç modeli olduğunu rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Fiat Egea Lastik Ebatları Ne Kadardır?

Son zamanların favori araç modeli olarak karşımıza çıkan Fiat Egea lastik ebatları üretim yılı ve modeline göre değişlik göstermektedir. Fiat Egea 1.6 E.TorQ 109hp lastik ebatları 225 45 R17 olarak karşımıza çıkmaktadır. Fiat Egea 1.6 E.TorQ 109hp modelinin lastik ebatlarının 205 50 R17 olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Bu arada vermiş olduğumuz bu lastik ebatlarının hem ön lastik hem de arka lastikleri için geçerli olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır.

Özellikle araç sürüş güvenliği açısından doğru lastik ebat kullanımının ne kadar önemli olduğu bilgisinden hareket edecek olursak; aracımızın modeline uygun bir şekilde lastik tercih etmenin önemi bir kez daha karşımıza çıkacaktır. Unutmamak gerekir ki doğru lastik ebat seçimi aracın performansını da doğrudan etkilemektedir. Bununla birlikte sürüş konforu açısından doğru bir şekilde lastik ebadını tercih etmek, önemli kazanımları da beraberinde getirmektedir.

blank

Fiat Egea Ortalama Kaç Litre Yakar?

Fiat Egea Bagaj Hacmi Ne Kadardır?

Teknik özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken Fiat Egea bagaj hacmi ne kadardır? Fiat Egea hacmi, 520 litre gibi yüksek kapasiteli bir bagaj hacmi ölçüne sahiptir. 4.532 mm uzunluğa ve 1.792 mm genişliğe sahip olan Fiat Egea, 1.497 mm yükseklik değerine sahiptir. Aks mesafesi olarak 2.636 mm olan Fiat Egea, bagaj hacmi bakımından son derece avantajlı olduğunu rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır. 1.542 mm arka iz mesafesi bulunan Fiat Egea 1.543 mm’lik bir ön iz mesafesine de sahiptir.

Fiat Egea Alınır Mı?

Fiat Egea sürekli olarak güncellenen ve geliştirilen bir araç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Fiat Egea’nın yeri seri modelleri çok daha etkili bir kullanım özelliğine sahiptir. Yeni model Fiat Egea 6 kademeli bir manuel şanzımana sahiptir. 3750 devirde tam olarak 120 hp güç üretebilen Fiat Egea, 1750 devirde ise 320 tork üretmektedir. Bundan dolayı da yeni nesil Fiat Egea modelinin yüksek performanslı bir araç modeli olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Fiat Egea tam olarak 1.6 litrelik bir multijet motora sahiptir. Fiat Egea modelinin sıfırdan 100 kilometreye 9.7 saniyede ulaşabildiği de bilinmektedir. Maksimum seviyedeki hızı 199 kilometredir. 1.270 kilogram ağırlığına sahip olan Fiat Egea yüksek performanslı bir araç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında Fiat Egea yakıt tüketimi konusunda son derece avantajlı olan bir araç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı da söz konusu araç modelinin son zamanlarda etkili bir düzeyde tercih edildiğini ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Özel Plaka Fiyatları Ne Kadar?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.