Araç Kaplama Fiyatları ( GÜNCEL )

Araç Kaplama Fiyatları ( GÜNCEL )

Araçlar günlük hayatımızı kolaylaştıran en önemli unsurlardan biridir. Elbette ki araba sahipleri de arabalarına düşkün olduğu için birçok unsuru ile ilgilenmektedir. Bunlardan biri de kaplama olurken kişiler araç kaplama fiyatları merak etmektedir. Günümüz koşullarında en ucuz araç kaplanma fiyatının 2 bin Türk Lirasından başladığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Ancak araç kaplama fiyatlarının oluşmasında farklı dinamikler de etkili olduğu için bu tür hizmetlerin fiyatları 50 bin Türk Lirasına kadar artış göstermektedir.

Öncelikli olarak günümüzde araç kaplama tercihi boyaya göre daha fazladır. Çünkü araç boyandığı zaman belli sebeplerden dolayı boyası atabiliyor. Kaplama daha uzun süreli kullanılırken, değişik ve ilgi çeken versiyonları olmaktadır. Durum böyle olunca da araba tipine ve kaplatma türüne göre fiyatları değişmektedir. Kaplama türlerinde ise en çok tercih edilen tür; mat ve karbon kaplamadır. Bu tür kapmalarının pratik bir şekilde uygulanabilme özellikleri de vardır. Bundan dolayı da sıklıkla tercih edilmektedir.

Araç Kaplama İşlemi Nedir?

Kişiler araç kaplama işlemini birçok sebepten dolayı yapmaktadır. Özellikle uzun yıllar kullanılan araçlarda değişiklik yapmak için tercih edilir. Bunun yanı sıra tamamen isteğe ve dizayna göre de şekillenir. Sıfır araçlarda da sık sık yapılan kaplama işlemi ise folyo ile yapılır. Boya işlemine göre daha kalıcı olması da tercih sebebidir. Bunun yanı sıra araç kaplama uygulaması arabanın tamamına uygulanır. Elbette ki isteğe göre sadece belli alanlarda da kaplama uygulanır.

Araç Kaplama Nasıl Yapılır?

Günümüzde araç kaplama işlemi oldukça artmıştır. Çünkü aracı komple boyamak yerine kaplama çok daha uygun olmaktadır. Bunun yanı sıra araç kaplama fiyatları; araç modeli, istenilen renk ve türe göre değişir. Peki, bu kapsamda araç kaplama nasıl yapılır? Araç kaplama öncelikli olarak profesyonel kişiler tarafından yapılması elzemdir. Aksi takdirde kaplama yapılan alanda orantısızlık ve hava kabarcıkları olabilir. Araç kaplanacağı zaman ise aracın üstünden kaplama başlanır.

Üst kısımdan aşağıda doğru kaplamanın gelmesi çok daha orantılı olur. Aynı zamanda folyonun yapıştırılma esnasında esnetilmemesi gerekmektedir. İşlem bittikten sonra ise delikli bir malzeme yapıştırılır. Bunun temel amacı ise arabanın içinden bakıldığında kaplamanın göze yansımaması içindir.

blank

Araba Kaplama

Araç Kaplama Neden Önemlidir?

Araç kaplamanın amacı kişiden kişiye değişmektedir. Elbette ki estetik görünümü sağlamak için yapılan araç kaplamanın amacı çok daha farklı da olabiliyor. Özellikle aracın hafif sürtmelere, değişen hava şartlarında korumaya ve kendi boyasını korumak için yapılır.

Özellikle araçları güneş ışının yaydığı zararlı ışınlara korurken, sararma ve değişik renk almasından korur. Aynı zamanda kaplama malzemesinin yapısından dolayı kaporta gibi alanları kuş pisliği maddeleri tutmaz. Aracın genel temizliği de daha kolay olur. Elbette ki aracınızı satmaya karar verdiğiniz zamanda kaplamayı çıkartabilirsiniz. Bu sayede aracın dışında deforme olmaması ile fiyatında indirme yaşamazsınız.

Araç Kaplamada Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Araç kaplama işlemi değişen birçok sebep ile yapılır. Bu sebeplere göre ve istenilen araç kaplama çeşidine göre de elbette ki araç kaplama fiyatları değişir. Bunun yanı sıra araç kaplamada dikkat edilecekler nelerdir? Araç kaplama tercihinde bulunulacağı zaman öncelikli olarak aracın ruhsatında da değişikliğe gidilir. Çünkü araç satın alınırken rengi özellikleri arasındadır.

Durum böyle olunca da kaplama sonrasında da ruhsatta değişen renk belirtilmelidir. Bunun akabinde araçta istenilen yansımaya göre folyo ve seramik kaplama tercih edilir. Kaplama yapılırken de kapı kolları, far ve çamurluklar sökülür. Bunların eksiksiz şekilde geri takıldığından emin olunması elzemdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.