Pert Araç İhalesine Nasıl Girilir?

Pert Araç İhalesine Nasıl Girilir?

Pert araç ihalesine nasıl girilir? Pert araç satın almayı istediğiniz zaman sigorta şirketlerinin ya da diğer farklı online platformlarının ilanlarını takip etmelisiniz. Bu ilanlar sonrasında düzenlenen pert araç ihalesine giriş yaparak; bu tarz araçları satın almalısınız. Peki, pert araç ihalesine nasıl girilir? İşte detaylar!

Pert Araç İhalesine Girmek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Şayet pert araç satın almayı istiyorsanız, öncelikli olarak ilanları takip etmelisiniz. İlanlarda satın almayı istediğiniz araç bulduğunuz zaman bu aracın satışının yapıldığı ihaleye giriş yapmalısınız. Bu ihaleye katılmanız için ilgili platforma kayıt olmak durumundasınız. Burada kimi platformların üyeliğinizi aktifleştirmek için belirli miktarlarda teminat istediklerini göz önünde bulundurmalısınız. Siz teminat miktarını yatırdıktan sonra artık, size özel şifreniz üzerinden üyesi olduğunuz platform aracılığıyla ihalelere girebilirsiniz.

Pert Araç İhalesi Süreli Midir?

Pert araç ihalesi yapılacağı zaman ihale sürecine dair bilgilendirirsiniz. Dolayısıyla bu tarz ihalelerin belirli bir süre kriterinin bulunduğunu hatırlatmakta fayda vardır. Şayet ihale neticesinde bir araç satın aldıysanız böyle durumlarda da belirli bir süre içerisinde aracın ödemesini yaparak; aracı satın almak durumundasınız. Pert ödemesinin yapılacağı süreyse 10 iş günü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu süre içerisinde aracın ödemesini yaparak; aracı satın almalısınız. Elbette ki bu süre kurumdan kuruma da farklılık taşımaktadır. Dolayısıyla pert araç ihalesine girerek; şartnameyi dikkatli bir şekilde okumanız her zaman önerilmektedir.

Pert Araç İhalesini Alamadığımda Ne Olur?

Pert araç ihalesine girdikten sonra ihalede aracı satın almadığınız zaman, istediğiniz an yatırdığını teminat miktarı için başvuruda bululabilirsiniz. Şayet herhangi bir şekilde eksik ödeme vs durumu yoksa yatırmış olduğunun teminatınızı 7 iş günü içerisinde alabilmeniz olacaktır. Yine bu sürede ihaleden ihaleye ya da ihaleye girdiğini kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir.

Pert araç ihalesine nasıl girilir? Sorusuna isabetli bir şekilde yanıt veriyor olmak; karlı bir şekilde araç alabilmenizi mümkün kılar. Özellikle sigorta şirketlerinin açmış oldukları ihaleleri yakından takip ederek; pert araçları düşük maliyetle alma fırsatına sahip olabilirsiniz. Bu aşamada ihale şartnamesini dikkatli bir şekilde okumanızda fayda vardır. Ancak bu sayede sorunsuz bir şekilde ihaleye giriş yaparak; talebinize uygun bir şekilde araç satın alabilirsiniz.

blank

Pert Araç İhalesi

Pert Araç Satın Aldığımda Ne Kadar Ödeme Yaparım?

Pert araç ihalesinde araç satın aldığınız zaman karşınıza farklı ödeme kalemleri çıkabilir. Öncelikli olarak ihale neticesinde belirlenen satış bedelini ödemek durumundasınız. Sonrasında hizmet bedeli ve sovtaj bedelinin tahsilatı yapılmaktadır. Ayrıca noter satış bedeli; otopark bedeliyle nakliye ücreti gibi ödemeleri de yapmak durumundasınız. Burada ihale bilgilendirme formunda yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumakta fayda vardır. Bu sayede pert araç satın aldığınız zaman ekstra hangi kalemlere ödeme yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Pert İhalesini Kazandıktan Sonra Ne Yapmam Gerekiyor?

Pert araç ihalesine girdikten sonra ihaleyi kazandığınızda ilk olarak sigortalıyla mutabakat sağlamalısınız. İki taraf arasında mutabakat sağlandıktan sonra araca ait trafikten çekme belgesini almak için sigortadan evrakların gelmesi beklenmektedir. Evraklar geldikten sonraysa aracın satışına dair herhangi bir engel durumunun bulunmaması halinde çekme belgesi için dosya hazırlanmaktadır. Sonrasında ödeme yapılarak; satış işlemi tamamlanmaktadır.

blank

Pert araç almak isteyen kişiler için özel olarak hazırlanmış yazımız.

Pert Araçların Devir İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Pert araç ihalesini kazandıktan sonra gerekli prosedürleri tamamlamalı ardından ödemenizi yapmalısınız. Bu aşamadan sonra vekalet aracılığıyla aracın noter üzerinden satışı gerçekleşmektedir. Böylece araç tarafınıza devredilmektedir. Tüm bu bilgiler ışığında pert araç alım ve satış sürecinin son derece titiz bir süreci beraberinde getirdiğini unutmamak gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.