Sigorta Şirketlerinden Az Hasarlı Satılan Araçlar

Sigorta Şirketlerinden Az Hasarlı Satılan Araçlar

Sigorta şirketlerinden az hasarlı satılan araçlar almak mantıklı mıdır? Sigorta şirketleri günümüzde az hasarlı araç satımı yapabilen yetkinliğe sahip durumdadır. Kişiler az hasarlı araç satın alma işlemine genellikle uygun fiyat aralığından dolayı yöneliyorlar. Hakikaten yapılan incelemelerde bu araçların fiyatlarının piyasa koşullarının çok altında olduğu gözlemlenmektedir. Fakat elbette ki az hasarlı araç almadan önce kapsamlı bir araştırmanın içerisinde yer almanız gerekiyor.

Yapacağınız kapsamlı araştırmalar neticesinde mutlaka itibarı yüksek ve güvenilir sigorta şirketlerinden hizmet almanız gerekiyor. Dolar kurunun yükselmesiyle beraber araba alım- satım piyasasında ciddi manada olumsuzluklar baş göstermiş durumdadır. Hal böyle olunca 2.el araç fiyatlarına da ciddi düzeyde zam yansımış durumdadır. Bu zam araç fiyatlarının yukarı yönde artmasında etkili olmuştur. Farklı nedenlerden kaynaklı olarak Sigorta şirketlerinden az hasarlı satılan araçlar satın almak beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

İşte bu kapsamdan ötürü kişiler az hasarlı araçlara yönelerek daha ayrıcalıklı ve ekonomik hizmetlerden yararlanma avantajına erişmeyi tercih etmiş durumdadırlar. Sigorta şirketlerinden satın alınan araçlar genellikle motor aksanında hasar oluşmamış araçlardır. Aynı zamanda kapı, kaput ve tavan gibi bölümlerde de hasarlar olmaması durumunda kişiler az hasarlı araç alımını tercih ediyorlar

Sigorta Şirketlerinden Az Hasarlı Araç Nasıl Alınır?

Günümüzde birçok sigorta şirketi açık artırma usulüyle az hasarlı araç satım işlemi sunmaktadır. Sigorta şirketlerinin internet sayfasına giriş yaparak az hasarlı araçları inceleyebilir, dilediğiniz aracı açık artırma usulüyle alabilirsiniz. Hasarlı araçların hasar boyutu da oldukça önemli bir süreci teşkil eder. Fiyatlar genellikle bu etmenler altında belirlenerek alıcı bulur.

Sigorta şirketlerinden az hasarlı araç başvuru işlemlerine dilediğiniz zaman dilimi içerisinde başvuru yapabilirsiniz. Böylelikle daha ekonomik fiyatlara araç sahibi olabilir, az hasarlı aracınızın hasarlı bölmelerini tamir ettirerek daha ekonomik fiyata aracınız olur. Az hasarlı araçlara olan ilgi her geçen gün daha fazla artıyor. Bu ilginin artmasındaki en önemli detayların başında döviz kurunda yaşanan olumsuz gelişmelere paralel olarak artan araç fiyatlarıdır.

2. el araç piyasasında günümüzde ciddi oranda değişimler ve gelişmeler yaşanmaktadır. Dolayısıyla 2.el araç piyasasındaki araçları almak günümüzde epeyce zorlaşmış durumdadır. İşte bu noktada devreye ekonomik fiyatlı hizmetleriyle ön plana çıkan az hasarlı araçlar giriyor.

blank

Az Hasarlı Satılan Araçlar

Az Hasarlı Araç Alırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Az hasarlı araç almadan önce kişilerin detaylı bir inceleme yapmaları gerekiyor. Yapılacak detaylı incelemeler neticesinde %70 hasara sahip olmayan araçlara yönelmekte fayda var. %70’in üzerindeki araçlar tam hasarlı olarak değerlendirilir. Dolayısıyla aracı mutlaka ekspertiz hizmetine sokmanızda fayda var. Ekspertiz firmasından alacağınız hizmet neticesinde çok kolay bir şekilde aracın hasar durumunu saptayabilirsiniz. Az hasarlı araçların fiyatlarının piyasa koşullarına uygun olup olmadığını da kontrol etmenizde fayda var.

Elbette ki en önemli hususlardan birisi de satın alınacak sigorta şirketinin kurumsal olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır. İşlemlerin protokollere uygun olup olmadığı son derece önemli bir işlemi teşkil eder. Günümüzde protokollere uygun faaliyet göstermeyen birçok sigorta şirketi bulunuyor. Dolayısıyla sigorta şirketlerinden hizmet almadan önce kapsamlı bir araştırma yapmanız oldukça önemli bir süreci teşkil ediyor.

Az hasarlı araçlar satın almadan önce aracın durumu hakkında kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Kapsamlı araştırmalar sonucunda aracın durumunu tamamıyla öğrenebilirsiniz. Alınacak hizmetler hakkında mutlaka detaylı bilgiler öğrenmeden araç satın almamaya özen gösterin.

Günümüzde birçok dolandırıcılık amacıyla faaliyet gösteren sigorta şirketi adı altında dolandırıcılar bulunuyor. Bu konuya oldukça dikkat edin. Sigorta şirketlerinden az hasarlı satılan araçlar konusunda karar vermeden önce mutlaka kapsamlı bir fiyat araştırması yapın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.