Volvo S70 Yakıt Tüketimi Nedir?

Volvo S70 Yakıt Tüketimi Nedir?

Volvo s850’nin yenilenmiş ve hatları daha yuvarlak hale getirilmiş versiyonu ve S60’ın küçük kardeşi olan Volvo S70 yakıt tüketimi konusunda rakipleri ile yarışabilecek kadar iyidir. Araç daha resmi bir kullanım senaryosu düşünülerek dizayn edilmiş, oldukça yenilikçi özelliklere sahip bir araçtır. S70 modeli AWD, R gibi farklı versiyonlara ve turbo özelliği olan güçlü bir motora sahiptir.

Yakıt deposu 70 litreye kadar yakıt alabilen modelin 2,0 motor hacmine sahip versiyonunda şehir içi yakıt tüketimi 13,4 litre, şehir dışı yakıt tüketimi 8,1 litredir. Turbo modelinde şehir içi yakıt tüketimi 16,2 litre şehir dışı yakıt tüketimi 8,2 civarına çıkmaktadır. En güçlü olan 2,5 motor hacmine sahip modelinde şehir içi yakıt tüketimi 14,2 litre şehir dışı yakıt tüketimi 8,0 litre civarındadır. Volvo S70 yakıt tüketimi dışında tekerlek ebatları da sıklıkla merak edilmektedir. Volvo S70 tekerlek ebatları ne kadardır? İşte detaylar!

Volvo S70 Tekerlek Ebatları Ne Kadar?

Günümüzde sunduğu yüksek performans sebebiyle hız sevenlerin oldukça tercih ettiği ve üstünde yapılacak değişikliklerle adeta bir yarış arabası haline gelebilen Volvo S70 tekerlek boyutu da ihtiyaca göre farklılaştırılabilen bir araçtır. Genelde yol tutuşunu geliştirmek isteyen kimseler daha geniş yanaklı lastikler seçerken aracının görüntüsüne önem verenler daha ince yanaklı ve küçük lastikleri tercih etmektedir. Bu tür lastiklerin etkili bir düzeyde performans ortaya koydukları da bilinmektedir. Bundan dolayı da son zamanlarda Volvo S70 tekerlek ebatları tercih edilirken dikkat etmek de şarttır!

blank

Volvo S70 Ne Kadar Yakar?

Aracın standart halinde ise araç yıllar içinde makyajlanarak versiyonları değişse de lastik boyutunda bir değişiklik olmamıştır. Aracın jant boyutu 15 inçtir. Üstünde ki standart lastiklerin yanak boyutu 185 mm’dir. Yanak yüksekliği ise 65 mm boyutundadır. Ama aracınızda modifikasyon yaptırmak isterseniz jant boyutlarını 17 inçe kadar yükseltmek mümkündür. Son zamanların iddialı modeli olarak karşımıza çıkan Volvo S70 yoğun bir şekilde de ilgi görmektedir. Peki, bütün bu bilgiler ışığında S70 alınır mı? İşte ayrıntılar!

Volvo S70 Alınır Mı?

Hızı seven bir insansanız ve aracınızı kendi ellerinizle şekillendirmek gibi bir düşünceniz varsa Volvo S70 sizi oldukça tatmin edecektir. Aracın güçlü bir motora sahip olması s70’in en çok ilgi gören noktasıdır. Hızlanma süresi oldukça düşüktür. Performansı ve aracın yolda ki çevikliğinin verdiği his bu aracı bir kere kullanan insanları bağımlısı haline getirmektedir.

Bir diğer avantajı da aracı alırsanız yedek parça ve bakım yaptırmakta hiç zorlanmayacak olmanızdır. Aracın parçaları kolayca bulunmaktadır. Kullanan çoğu kişi düzgün şekilde bakımları yapıldığı taktirde aracın yıllarca sorunsuz şekilde çalışacağından bahsetmektedir. Volvo S70 yakıt tüketimi konusunda ve insanlara sunduğu konforla ön plana çıkmaktadır. Özellikle en son çıkmış olan R modeli getirdiği yenliklerle de beğeni toplamıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.