Konu Araba

Fiat Panda Yakıt Tüketimi Nedir? Ne Kadar Yakar


Fiat Panda modeli şehir içinde konforlu kullanım sağlayan bir modeldir. Benzinli modeli incelendiğinde Fiat Panda yakıt tüketimi ortalama 100 kilometrede 7 litredir. Minimal boyutu ile park sorunu yaşamayacağınız Fiat Panda otomobil altında plastik kaplama ile stresten uzak bir kullanım sunmaktadır.

Kalabalık grup seyahatleri için uygun değildir. Bu modelde Lpg yakıt sistemine geçilemez. Fiat Panda’nın hibrit motoru olan modeli de vardır. Bundan dolayı da Fiat Panda modellerinin yakıt tüketimi konusunda tasarruflu olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır. Peki, Fiat Panda bagaj hacmi ne kadardır? İşte ayrıntılar!

Fiat Panda Bagaj Hacmi Ne Kadardır?

Fiat Panda’nın bagaj hacmi küçüktür. Ancak bu bagaj hacmi alışverişler için yeterli olacaktır. Fiat Panda bagaj hacmi 225 litredir. Koltuklar yatış pozisyonda iken bagaj hacmi 870 litre olmaktadır. Araçlarda ortalama olarak belirlenen bagaj alanı 600 litredir. Kombi tarz araçlarda bu 3000 litreye kadar çıkabilmektedir.  Bu noktada şehir hayatı için Fiat Panda bagaj hacmi bakımından ideal bir ölçüye sahiptir, diyebiliriz. Peki, Fiat Panda teknik özellikleri bakımından nasıldır?

Fiat Panda Teknik Özellikleri Nasıl?

Yeni nesil araç grubu içerisinde yer alan Fiat Panda, hem teknik özellikleri hem de tasarım özellikleri bakımından dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Bu noktada günümüz koşullarında favori modeller arasında yer alan Fiat Panda, güvenli sürüş deneyimi noktasında da iddialı bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Fiat Panda teknik özellikleri aşağıdaki gibi sıralamaktadır:

  • POP Versiyon
  • Önden çekişli
  • 940 kg ağırlık
  • Manuel vitestir
  • 5 Kapılı Hatchback
  • 2 Motor hacimli
  • Benzinli motordur
  • Hızlanma değeri 14,2 sn
  • Yakıt tüketimi 100 km de 5,2’dir

Fiat Panda’nın antiblokaj fren sistemi vardır. Hıza duyarlı direksiyon sistemi vardır. Otomatik cam ve yol bilgisayarı da bulunmaktadır. Maksimum hız 164 km’dir. Elektrikli ve ısıtmalı aynaları vardır. Cam tavan özelliği ile keyifli bir sürüş sunar. Akıllı vites ile hem manuel hem de düz vites rahatlığını getirir. Klima sistemi iyidir ve sürücünün rahat araba kullanmasını sağlar.

Sürücü ve yolcu ön hava yastığı bulunur. Kumaş renkleri pastel tonlardır ve sürücü koltuğunda rahat bir görüş açısı vardır. Yol bilgisayarında tarih, saat, yakıt tüketimi, yol ikazı gibi göstergeler bulunur. Motor kendine özgü bir kalkış sistemi sunmaktadır. Yokuş kalkış için destek sistemi vardır.

Fiat Panda Kaç Litre Yakar?

Fiat Panda Tasarım Özellikleri

Günümüzde en favori araç modelleri arasında yer alan Fiat Panda, etkili bir performans sergileme kabiliyeti bulunan modeller arasında yer alır. Fiat Panda tasarım özellikleri seçkin bir tasarımla üretilmiştir. Aracın arka tasarımda farların yüksekte bulunan hali orijinallik getirecektir. Aracın içinde ön panelinde bulunan renkli çerçeve dikkat çeker. Rahatlıkla ulaşmak için vites kolu yukarıya tasarlanmıştır. Renkli dış gövde ile çarpıcı bir görünümü vardır.

Stop ve sis lambaları kare şeklinde tasarlanmıştır. İç konsolda da kare tasarımlar bulunur. Tekerlekler köşeye yakın durumdadır. Yerden yüksekliği idealdir. Küçük ama kıvrak bir araçtır. Küçük şehir araçlarında ilk akla gelen otomobillerdendir. Fiat Panda yakıt tüketimi noktasında kullanıcısına önemli kazanımları sunan bir model olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fiat Punto Yakıt Tüketimi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2019 - 2021 Konuaraba.com - Tüm Hakları Saklıdır.