Konu Araba

Fiat 500L Yakıt Tüketimi Nedir? Ortalama Ne Kadar Yakar


Yeni nesil araç tasarımı özelliğine sahip olan Fiat 500L, 1248 cm3 motor hacmine sahiptir. 95 hp motor gücüne sahip olan Fiat 500 L yakıt tüketimi nedir? 50 litrelik bir yakıt deposuna sahip olan Fiat 500L, yakıt tüketimi konusunda tasarruf sağlayan modeller arasında yer almaktadır. 215 Nm Tork üreten bu araç modelinde sürüş konforu da üst seviyededir. 13.9 sn hızlanma süresine sahip olan Fiat 500 L, Euro 6 emisyon standardına sahip bir model olarak da dikkatleri üzerine çekmektedir. Ortalama olarak 100 kilometrede 4,1 litre yakıt tüketen Fiat 500L modelinin km başı 30 kuruş kadar yaktığını ifade edebiliriz.

Yeni nesil araçların tahmini yakıt tüketimiyle fabrika yakıt tüketiminin farklı nedenlerden dolayı değişiklik gösterdiğini ifade etmek mümkün olmaktadır. Yakıt tüketiminde aracın hızının ne kadar olduğu da dikkat edilmesi gerekli olan önemli bir husustur. Yine hava koşulları, yol durumu gibi farklı nedenlerde araçların yakıt tüketimini doğrudan etkilediğini ifade edebiliriz. Bundan dolayı da Fiat 500L yakıt tüketimine dair araştırmalarda ortalama bir fiyat aralığının verilmesi daha mantıklıdır. Ancak Fiat 500L modelinin fabrika ayarlarından kaynaklanan yakıt tüketimi miktarı da vardır.

Fiat 500L Fabrika Yakıt Tüketimi Ne Kadardır?

Sürüş konforu açısında iddialı bir araç markası ve modeli olan Fiat 500 L, yakıt tüketimi konusunda da konforlu bir kullanım özelliğine sahiptir. Peki, tasarruf konusunda bu kadar iddialı olan Fiat 500L yakıt tüketimi nedir? Fabrika yakıt tüketimi listesine baktığımız zaman Fiat 500L modelinin şehir içi yakıt tüketiminin km başı 36 kuruş olduğunu söyleyebiliriz. Bu kapsamda Fiat 500L’nin 100 kilometrede 4,9 litre yakıt tükettiğini ifade etmek mümkün olmaktadır. Dolayısıyla bu araç modelinin şehir içi yakıt tüketiminin standart sürüş şartları hesaba katıldığında km’de 36 kuruş olduğunu söyleyebiliriz.

Araçların şehir içi yakıt tüketimiyle şehirlerarası yakıt tüketimi arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bundan dolayı da araç marka ve modellerine dair etkili bir araştırma yapılırken mutlaka hem şehir içi hem de şehir dışı yakıt tüketimine dikkat etmek durumundayız. Bu kapsamda Fiat 500L modelinin yakıt tüketiminin şehir içine göre şehir dışı kullanımlarda daha az olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Şehir dışı kullanımlarda 100 kilometrede 3,6 litre yakıt tüketimi yapan Fiat 500L, km’de 26 kuruşluk bir yakıt tüketimine sahiptir. Bütün bu bilgiler ışığında Fiat 500L yakıt tüketiminin genel ortalamasının da 100 kilometrede 4,1 litre olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Dolaysıyla Fiat 500L modelinin kilometre başına yakıt tüketiminin ortalama olarak 30 kuruş olduğunu da rahatlıkla ifade edebiliriz.

Fiat 500L Ortalama Yakıt Tüketimi

Fiat 500L Ne Kadar Yakar?

Fiat 500 L yakıt tüketimi nedir? Sorusuna daha somut bir şekilde yanıt vermek için 50 TL’ye bu araç modeliyle ne kadar yol yapılacağını araştırmak daha mantıklı olacaktır. Şayet Fiat 500L modeline 50 TL’lik yakıt almışsanız, bu kadarlık yakıt miktarıyla 167 km seyahat etmeniz mümkün olmaktadır. Elbette ki yakıt tüketiminde temel belirleyici unsur aracın hızıdır.

Fiat 500L modeliyle ortalama 109 kilometrelik bir hız ortalamasıyla 50 TL’ye 167 km mesafe yol alabilirsiniz. 2015 yılı itibariyle üretilmeye başlanan Fiat 500L farklı özellikleri kapsayacak şekilde üretilmiştir. Bu araç modelinin 1.3 JTD serisi, en çok tercih edilenidir. Bütün bu bilgiler ışığında Fiat 500L modelinin tasarruflu araç modelleri arasında yer aldığını ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Fiat Egea Ünlem İşareti Nedir?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2019 - 2021 Konuaraba.com - Tüm Hakları Saklıdır.