Fiat Egea Ünlem İşareti Nedir?

Fiat Egea Ünlem İşareti Nedir?

Günümüzde araç sahibi olmak, zaruri bir ihtiyaç haline geldi. Toplu taşım araçlarını kullanmak istemeyen ya da en kısa sürede istenilen noktaya ulaşmak isteyen pek çok kişi, farklı yöntemlerle araç sahibi olmaya çalışıyor. Kısıtlı imkanlara sahip bir çok insanın tercihi ise konforu, uygun fiyat avantajı ile Fiat Egea oluyor. Yeni Fiat Egea sahiplerinin en büyük korkularının başında ise araçlarında oluşan arızalar gelmektedir. Fiat egea ünlem işareti yandığında paniğe kapılmak yerine nedenini araştırmak gerekiyor.

Bu işaret;  otomatik vitesli Fiat Egea’da görülürse bunun anlamı otomatik viteste sorun olduğunu göstermektedir. Aracın motoru çalışıyor iken sarı ünlem işareti yanıyor ise ve bu esnada abs yazısı uyarı lambaları da yanmışsa bu durum EBD sisteminde olan arızayı ifade eder. Fren sisteminin bozulması ise ani fren sırasında arka tekerlerde savrulmaya neden olacak kilitlenmelerin olmasını sağlar.  Bu nedenle ünlem işareti yandığı anda gerekli önlemler alınması şarttır.

Fiat Egea Üçgen İçinde Ünlem İşareti Nedir?

Son yıllarda otomobil piyasası, hızla kendisini yenilemeye ve geliştirmeye başlamıştır.  İnsanların konfor arayışı yanında beklentilerini karşılayan ve en uygun fiyat avantajı ile sunan otomobillerden birisi Fiat Egea’dır. Ancak bu mükemmel özelliklere sahip araçlarda dahi zaman zaman arızalar meydana gelebilir. Önemli olan sorunu bilmektir. Fiat egea ünlem işaret üçgen içinde ise bu araçta oluşan genel arıza bildirimini ifade eder.

Uyarı lambası pek çok nedenle yanabilir. Sis lambaları, park lambası, fren lambası ya da plaka lambalarının arızalanması sonucu Fiat Egea’nın göstergelerinden olan üçgen içinde ünlem işareti yanar. Ayrıca araç içinde farklı yerlerde bulunan ampüllerin birden fazlasının patlaması, sigortanın atması ve elektrik bağlantısındaki arızalar da bu işaretin yanmasına nedendir.

Fiat Egea Ünlem İşareti Yanınca Ne Yapmalıyız?

Fiat Egea’da  ünlem işaretinin yanması küçük arızaların yanında, çok daha tehlikeli sistem bozukluklarının habercisi olabilir. Araçta ünlem işareti yandığı anda araç trafikte ise kenara çekilmeli ve ikaz lambasının nedeni araştırılmalıdır. Aslında yapılması gereken en doğru şey aracın servise gösterilmesidir.

blank

Fiat Egea Ünlem Sorunu

Fiat Egea Üçgen İçinde Ünlem İşareti Çözümü

Sürücülerin en büyük sıkıntısı, araçların hareket esnasında arıza vermesidir. Araç üzerindeki göstergelerin yanması, aracın herhangi bir yerinde arıza olduğunu gösteriyor. Bu nedenle ikaz lambalarının ne anlama geldiğini ve nasıl giderilebileceğini bilmek gerekmektedir. İlk uyarı lambasının yandığı an alınacak tedbirler ile çok daha büyük kazaların önüne geçilebilir.

Otomobil piyasasında en çok ilgi gören araba markalarından birisi kuşkusuz Fiat’tır. Fiat; Egea modeli ile sürücülere mükemmel bir sürüş keyfi yaşatmaktadır. Ancak araçta bazı zamanlar mekanik sıkıtılar yaşanabilir. Fiat Egea’da ünlem işareti yanması, araç içerisinde oluşan arızaların göstergesidir. Bu ikaz lambasının yanması halinde önce lambalar kontrol edilmeli, gerekirse değiştirilmelidir. Uyarı lambasının yanması devam ediyor ise en yakın Fiat servisine giderek sorun çözümlenmelidir.

Fiat Egea İkaz Lambaları Ne Anlama Geliyor?

Fiat Egea gösterge paneli üzerinde toplam otuz adet uyarı lambası bulunuyor. Motor yağ basıncı, fren balataları aşınma, sis lambaları, park lambası, uzun, kısa farlar, sağ-sol sinyal lambası, direksiyon sistemi arızası, kapıların tam kapanmaması ve Fiat Egea ünlem işareti ile kendisini gösteren jenerik arıza bunlardan bazılarıdır.

Bütün bu bilgiler ışığında şayet Fiat Egea aracınız varsa ve aracınızın ikaz lambaları da yanıyorsa; mutlaka aracınızda bir arıza durumu mevcuttur. Bundan dolayı da aracınızda yanan simgenin belirttiği arızaya dair profesyonel bir destek almanız da şarttır.

Yorumlar

  1. blank Mehmet dedi ki:

    Sarı üçgen içinde ünlem işareti tüm egealarda aynı sorun var sanırım.

  2. blank Mehmet Ali Basturk dedi ki:

    2017 model fiat egea easy paket, sari ucgen unlen isareti cikti.Plaka aydinlatma ampulu sonmus, oto elektrikcide degistirdim sorun cozuldu.