Isuzu Engelli Araç Fiyatları ( ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi )

Isuzu Engelli Araç Fiyatları ( ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi )

Engellilerin hayatlarının daha da kolaylaşması ve günlük yaşamlarını aksama yaşamadan sürdürebilmeleri için ulaşım oldukça önemli olduğundan dolayı yüzde 40 engelin üzerinde olan kişiler için ÖTV muafiyetli araç alımı hakkı tanınmıştır. Birçok marka engelliler için uygun araçlar üretmektedir. Isuzu engelli araç fiyatları üst segment birçok araca göre uygun olduğundan dolayı engelliler için özel araç üretmese dahi tercih edilebilmektedir. Bu kapsamda engelli araçların fiyatlarına dair kapsamlı bir araştırma yapmak şarttır!

SUV düşünen engelli bireyler için D- Max modeli oldukça uygundur. Kapı açılma şeklini değiştirdikten sonra içine ekleteceğiniz bir asansör ile bu modeli rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Aracın iç kabininin oldukça geniş olması engelli kişilerin ihtiyaçlarına göre istenilen aparatların takılmasına imkân tanımaktadır. Dizel modellerinin olması da aracı özellikle düşük yakıt masrafları isteyen kişiler için cazip hale getirmektedir. Özellikle Isuzu ÖTV muafiyet fiyat listesi konusunda etkili bir araştırma yapmak bu tür araçlara uygun fiyatlı bir şekilde sahip olmanızı mümkün kılacaktır.

Isuzu ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Isuzu’nun modelleri konusunda ÖTV muafiyetli modelleri hakkında bir liste olmamakla birlikte ÖTV çıkarıldıktan sonra fiyatlar şu şekilde olmaktadır. Isuzu D Max Tek Kabin modelleri fiyat konusunda ayrıcalıklı fırsatların adresi konumunda yer almaktadır. Bundan dolayı Isuzu ÖTV muafiyetli fiyat listesi gündeme geldiği zaman D Max serisi akla ilk gelen modeller arasında yer almaktadır.

Isuzu D MAX V-Life modeli ve D MAX modelinin en donanımlı paketi diyebileceğimiz V-JOY AT ve Cross modelini de ayrıcalıklı fiyatların adresi konumunda yer almaktadır. Araçların fiyatların engel durumuna göre değişiklik göstermektedir. Yüzde 90 engelde hiç ÖTV alınmazken yüzde 40 engelde ise sadece ÖTV indirimi yapılmaktadır. Peki, Isuzu ÖTV muafiyetli hangi araçlar satın alınır? İşte ayrıntılar!

blank

Isuzu Engelli Araç Fiyatları

Isuzu ÖTV Muafiyetli Hangi Araçlar Alınır?

Isuzu genelde kamyon veya kamyonet tipi ağır araçlar ürettiğinden dolayı engelliler için uygun modellerinin sayısı fazla değildir. Markanın fabrika çıkışlı olarak engelliler için bir araç ürettiği konusunda da bilgi yer almamaktadır. Eğer yüzde 90 engelliyseniz bu noktada araç modifiye gerektirmeyeceği için SUV modelleri arasından tercih yapmanız mümkündür. Güçlü motora sahip olan araçları sayesinde şehir içi ya da arazi fark etmeksizin özgürce gezebilirsiniz.

Fakat aracı siz kullanacaksanız iç aksamlarında büyük değişiklikler yapmak gerekmektedir. Araçlar genelde 4×4 olduğundan dolayı düz viteslidir. Bu durum engelli kimselerin bu aracı kullanmasını zorlaştırabilir. Otomatik vitesli olan ise sadece D MAX modelinin V-LIFE 1,9 4×2 AT ve aynı paketin Cross modelinde bulunmaktadır. Eğer otomatik vites araç seçmek isterseniz bu iki model arasından beğendiğinizi seçebilirsiniz.

%40 Engelli Raporuyla Isuzu Araç Alımı

Isuzu model araçlardan birine sahip olmak içinde öncelikle B sınıfı bir ehliyete sahip olmanız elzemdir. Bunun yanında tam teşekküllü bir hastaneden yüzde 40 uzuv kaybınız olduğunu gösterir bir engellilik raporunu da sunabiliyor olmanız elzemdir. Engelli kimse eğer ki aracı kendisi sürecekse bu noktada 18 yaşından büyük olmak zorundadır. Ama kendi sürebilecek durumda değilse bu şart aranmamaktadır.

Yüzde 40 engelli olan kimse yaklaşık yüzde 26,3 ÖTV indirimi alabilmektedir. Yaklaşık yüzde 15 oranında da KDV indirimi uygulanmaktadır. Ayrıca Araçlar arasından seçim yaparken ne yazık ki serbest davranamayacağını belirtmemiz gerekir. Kişinin otomatik ve manuel araçlardan birini seçebilmek için raporda sadece otomatik vites kullanabilir. Ya da her türlü aracı kullanabilir gibi ibarelerin olup olmadığına bakıldığını söylememiz gerekir. Bütün bu bilgiler ışığında Isuzu engelli araç fiyatları farklı nedenlerden dolayı güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.