Audi Engelli Araç Fiyatları ( ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi )

Audi Engelli Araç Fiyatları ( ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi )

Audi engelli araç fiyatları konusunda detaylı bir araştırmanın içerisinde yer almak beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Ülkemizde en çok satılan ve beğenilen araç markalarından bir tanesi de Audi marka arabalardır. Bu markanın Sedan ve Spor olmak üzere iki farklı kasa modeli bulunmaktadır. Her kasa modeline aitte çok sayıda model bulunmaktadır.

Özellikle bu markanın engelli araçlarının fiyatları oldukça araştırılmaktadır. Genel olarak A3 sedan modelleri engelli araç sınıfının en uygun modellerinden biridir. Öte yandan aynı modelin S Line modeli, sedan modelle oranla bir miktar yüksek fiyatlara sahip olsa da uygun araçlar sınıfından yer almaktadır.

Sedan kasa dışından A3 modelin Spor kasalarının fiyatları biraz daha yüksek olmaktadır. Spor kasalar genel olarak 4 farklı modelle ayrılmaktadır. Bu modeller 30 turbo, 35 turbo, S Line 30 turbo ve S Line 35 turbodur. Özellikle spor 30 turbo model, spor kasalar arasında en uygun fiyatlara sahip modeldir.

Öte yandan S Line 35 turbo model ise tüm modeller arasında en pahalı modeldir. Bu modellerin fiyatları sadece dizel motorlar için geçerlidir. Benzin ile çalışan motorlarda fiyatlar bir miktar daha artmaktadır. Audi engelli araç fiyatları satın alacağınız modele göre değişiklik göstermektedir. Zira Audi markasına ait araç modellerinin her birinin kullanım özellikleri farklıdır.

Audi ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Araç sahipleri eğer bir engeli yoksa özel tüketim vergisi ödemek zorundadırlar. Bu vergi yıllık olarak araç modeline ve motor yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak bazı durumdalar araç sahipleri bu vergiden muaf olabilmektedir. ÖTV vergisinden muaf oluna bilinmesi için araç sahiplerinin yüzde 90 veya üzeri engeli olması gerekmektedir.

Günümüzde en iddialı ve şık tasarım araçlara imza atan Audi markasının ÖTV muafiyetli araçlardan en çok tercih edilen modeller A serisi araçlardır. Audi A serisi araçlar genel olarak A3, A4, A5, A6 ve A7’den oluşmaktadır. Fiyatları ise genel olarak şu şekildedir. ÖTV muafiyetli en uygun Audi marka model A3 model arabalardır.

Öte yandan A4 ve A5 model arabalarında ÖTV siz fiyatları oldukça uygun olmaktadır. Ancak A6 ve A7 model araçların teknolojik özellikleri oldukça üst düzey olmasından dolayı bu araçların fiyatları bir miktar yüksek olmaktadır. Özellikle A7 Spor kasa 350 beygir dizel model en pahalı model olarak satışa sunulmaktadır. Audi her zaman iddialı araç modelleriyle karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı Audi markası gündeme geldiği zaman genellikle karşımıza birbirinden lüks araç modelleri çıkmaktadır. Peki, engelli raporuyla bu lüks modellerden almak mümkün müdür?

blank

Audi Engelli Araçlar

Engelli Raporuyla Audi Alınır mı?

Engeli olan vatandaşların tamamı Audi marka araçları satın alabilirler. Ancak engeli olan kişilerin araç alabilmeleri için bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Öncelikle engelli vatandaşların engelli indirimden yararlanarak araç satın alabilmesi için engel raporuna sahip olması gerekmektedir.

Engel raporlarına bakıldığında eğer engel durumu yüzde 40 ise, araçlar engelli olan kişinin üzerine alınması gerekmektedir. Öte yandan eğer engel durumu yüzde 90 ise bu kişiler yakınları üzerinden araba alabiliriler.

Öte yandan engelli vatandaşların Audi marka araçları satın alabilmesi için sadece engel raporuna sahip olması yetmemektedir. Engel raporunda engelli aracına kullanmasında sakınca yoktur maddesinin de olması gerekmektedir. Aksi takdirde araç satışı yapılmamaktadır. Son olarak ise araç satın alınabilmesi için bir de H sınıfı ehliyete sahip olunması gerekmektedir.

Eğer H sınıfı ehliyet yok ise araç satışı yine yapılmamaktadır. Ayrıca engelli raporuna sahip olan kişilerin Audi marka araçlara sahip olabilmesi için 18 yaşından büyükte olması gerekmektedir. Tüm bu şartların sağlanması durumda bu markanın araçları kolaylıkla alınabilir. Satın alınan araçlar ise 5 yıl içerisinde satılmamaktadır.

Audi A4 ÖTV’si Ne Kadar?

ÖTV’siz Audi marka arabalardan en çok tercih edilenler arasında A4 model gelmektedir. A4 modelinin fiyatları genel olarak kasa tipi ve motor gücüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarak A4 modelinin 3 ayrı kasa tipi bulunmaktadır. Bunlar; Sedan, Avant ve Allroad tip kasalardır.

A4 sedan modeller arasında en uygun fiyatlara sahip olan model 204 beygir gücüne sahip olan modeldir. Öte yandan Sedan kasa tipinde en pahalı model ise 45 turbo 265 beygir modeldir. A4 Avant modellerine bakıldığında ise en uygun fiyatlara sahip olan modelin 190 beygir 40 TDI model olduğu görülmektedir. Öte yandan en pahalı A4 Avant model ise 204 beygir 40 TDI araçlardır.

Son olarak ise Allroad A4 modelleri arasında en uygun model 205 beygir gücüne sahip olan araçlardır. Bu modelin en pahalı arabaları ise 245 beygir gücüne sahip modelleridir. Özellikle Allroad modeli 2022 yılında ÖTV’siz olarak en çok satılan araçlar listesinde üst sıralarda yer almaktadır. Audi engelli araç fiyatları aracın modeline ve kullanım özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.