Kia Engelli Araç Fiyatları – ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Kia Engelli Araç Fiyatları – ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Kia engelli raporu olan vatandaşlara özel, araç alımında kolaylıklar sağlar. Rapor sahibi vatandaşların araç alırken elde ettikleri en büyük avantaj ise fiyat noktasında olur. Normalde araç alınırken fiyat üzerine Özel Tüketim Vergisi eklenir. Kia engelli araçlar fiyatları söz konusu olduğu zaman gayet doğal olarak karşımıza birden fazla seçenek çıkmaktadır. Raporlu vatandaşlar bu vergiden ya muaf sayılır ya da belirli oranlarda indirim yapılır. Bu hakkı elde edebilmek için ise bazı şartlar aranır.

Engelli vatandaşlara verilen raporların belirli oranları vardır. Bu oranlar uygulanacak olan indirimler noktasında önem arz eder. Bu vergiden tamamen muaf olabilmek için ise kişinin engelli raporunun %90 olması gerekir. Bu şekilde satın alınan araç rapor sahibinin belirtilen yakınları tarafından kullanılabilir. Bunun haricinde yapılan indirimlerden faydalanabilmek için ise kişinin raporunun en az %40’lık bir orana sahip olması gerekir.

Kia ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Engelli raporu olan vatandaşların araç alırken ödemeleri gereken ücretler değişiklik gösterir. Fiyat üzerinde öncelikle alınmak istenen aracın modeli etkili olur. Özellikle Kia ÖTV muafiyetli fiyat listesi gündeme geldiği zaman güncel fiyat listesinin takip edilmesi şarttır. Bu yıla özel güncellenen araç fiyatların listesi ise şu şekildedir;

Kia ÖTV muafiyetleri araç modelleri söz konusu olduğu zaman Kia Picanto Benzin Feel ve Kia Picanto Benzin Live modeli en popüler modeller olarak karşımıza çıkmaktadır.  Ayrıca, Kia Picanto Benzin Cool, Kia Rio Manuel Benzinli Cool, Kia Rio Otomatik Benzinli Cool modelleri de en faz tercih edilen araç modelleri arasında yer almaktadır. Yine; Kia Rio Otomatik Benzinli Elegance Konfor, Kia Rio Otomatik Benzinli Prestige, Kia Stonic Otomatik Benzinli Cool ve Kia Stonic Manuel Benzinli Cool de güç ve konforun adresi olarak karşımıza çıkan modellerdendir.

Günümüz koşullarında Kia engelli araç fiyatları konusunda geniş kapsamlı bir araştırma yaptığımız zaman karşımıza farklı fiyat seçenekleri çıkmaktadır. Bu kapsamda engelli araç fiyatlarının sürekli bir şekilde değişiklik gösterdiğini ifade etmek de mümkündür. Bundan dolayı Kia engelli araç fiyatları konusunda net bir şekilde bilgi edinmeyi istiyorsanız, ilgili markanın satış mağazalarını aramalısınız. Böylece söz konusu araç modellerine çok daha uygun fiyatlı bir şekilde sahip olma fırsatını yakalarsınız!

blank

Kia Engelli Araç Fiyatları

Kia ÖTV Muafiyetli Hangi Araçlar Alınır?

Engelli vatandaşların hayatlarını daha konforlu bir hale getirebilmek adına araç almaları için belirli kolaylıklar sağlanır. Kia markası da bu nokta da üretimini yaptığı kaliteli modelleri ile dikkat çeker. Marka bu alanda hem binek hem de ticari araçların satışını yapar. Dolayısıyla raporlu vatandaşlar ihtiyaçlarına ve zevklerine hitap eden modele karar verebilirler. Engelli raporu olan vatandaşların bu markadan satın alabilecekleri araç modelleri ise şu şekilde belirlenmiştir;

  • Picanto
  • Rio
  • Ceed
  • Sportage
  • Bongo

%40 Engelli Raporuyla Kia Araç Alımı

Engelli raporu %40 olan vatandaşlar araç alırken ÖTV indirimden faydalanabilirler. Kişinin raporunda araç kullanmasına engel olacak herhangi bir sıkıntısının olmadığının belirtilmiş olması gerekir. Bu şekilde rapor sahibi satın aldığı aracı bizzat kullanabilir. Yine kullanıcının H sınıfı ehliyete de sahip olması şartı aranır. Bu tip ehliyeti olmayan vatandaşlar ÖTV indiriminden yararlanamaz.  Rapor sahibi aracı kullanırken özel bir donanıma ihtiyaç duyuyor ise bunun yine belirtilmesi gerekir. Bu kriterlere uygun olan vatandaşlar Kia markasının sıfır olan araçlarını ÖTV indiriminden faydalanarak satın alabilirler. İkinci el olarak alınan araçlara bu indirimin uygulanmayacağı unutulmamalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.