Ford Engelli Araç Fiyatları – ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Ford Engelli Araç Fiyatları – ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Ford engelli araç fiyatları 2022 yılı itibariyle de güncellenmektedir. 2022 yıllık hatchback kasa olarak üretilmiş olan Ford focus aracı engelli bireyler için ÖTV indiriminden yararlanabileceğiniz bir araçtır. Özellikle yasal sınırlar dâhilinde satış fiyatına sahip olan bu araba dizel ve benzinli motor seçenekleri ile satışa sunulur. Tasarım ve teknolojik yapısıyla dikkati çeken bu araçların başında HB modelindeki 8 ileri otomatik şanzıman ön plana çıkar.

Dizel motorlu çeşitlerde hem kullanım hem yakıt tasarrufu bireyler için son derece iyi modeller arasındadır. Suv kategorisinde satışa sunulmuş olan en iyi araçlardan bir tanesi de Ford Kuga modelidir. 2022 yılının Gözde araçlarından birisi olarak gösterilen model engelli bireyler için ÖTV muafiyetinde olan araçlar arasında yer alır. Çizilmiş olan yasal sınırların üstündeki bu aracı engelli rapor ile satın almak mümkün değildir.

Engelli raporuyla engelli indirimi kapsamında olan ÖTV ödemeden satın alınabilecek Ford marka araçlar şunlardır; Ford Ecosport, Yeni Puma, Journey Courier modellerinin hepsi engelli raporu kapsamında olup ÖTV muafiyetine sahip araçlardır. Ford engelli araç fiyatları aracın modeline ve kullanım özelliğine göre farklılık taşıdığından engelli araçların fiyatlarına dair ayrıntılı bir araştırma yapmak her zaman önerilmektedir.

blank

Ford Engelli Araç Fiyat Listesi

Ford ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Engelli raporunuz ile araç alacaksanız Ford marka araçlar çevresinde otomatik veya manuel vites seçeneklerini bulabilirsiniz. Ayrıca focus 2022 modellerinde hem dizel hemde benzinli seçenekler vardır. Ford araçlar aracın silindir hacmine göre, vites özelliklerine göre ve manuel ya da dizel olmasına göre farklı fiyatlandırılır. Tasarım ve teknolojileri ile dikkat çeken Ford binek araçlar içerisinde ÖTV’siz güncel araçlar şu şekildedir.

 • Ford eco sport Style 1.0 benzinli ve 6 ileri otomatik araç
 • Ford eco sport ST line suv 1.0 benzinli 6 ileri otomatik vites
 • Ford yeni Puma Style manuel benzinli model
 • Ford yeni Puma Style 7 ileri otomatik benzinli model
 • Ford Journey Courier Trend 6 ileri manuel araç dizel.
 • Ford Journey Courier titanyum 6 ileri manuel vites araç dizel
 • Ford Journey Courier titanium plus 6 ileri manuel vitesli bulunan dizel araç
 • Focus HB trend x 1.5 manuel benzinli
 • Focus HB trend x 1.5 otomatik benzinli
 • Focus HB trend x 1.5 manuel dizel
 • Focus HB trend x 1.5 otomatik dizel
 • Focus HB titanium 1.5 manuel benzinli model
 • Focus HB titanium 1.5 manuel dizel
 • Focus HB titanium 1.5 8 ileri otomatik dizel
 • Focus HB titanium 1.5 otomatik benzin

Özellikle Ford araçlar dizel olur ise düşük yakıt tasarrufu sağlarsınız. 8 ileri otomatik vites özelliği Ford marka araçların daha çok tutulmasını sağlamıştır. Ford marka bir aracı ÖTV’siz olarak satın alabilmek için araçları yakından görüp size en uygun modeli seçmelisiniz. Ford engelli araç fiyatları aracın modeline, üretim özelliklerine ve donanımsal yapısına bağlı olarak güncellenmektedir.

Ford Engelli İndirimi Ne Kadar?

Sıfır araç satın almak isteyen engelli bireylerin engelli oranı %40 ve %89 ise ÖTV indirimi %26.3’tür. Ayrıca KDV %15.24 oranında uygulanır. %40 oranında engelli bulunan kişinin araç alabilmesi için 18 yaşından büyük olması gerekir. Sürücü ehliyeti şartı da uygulanmaktadır. Burada kriterleri tam olarak karşılıyorsanız Ford engelli araç fiyatları konusunda ayrıcalıklı fırsatlara da sahip olabilirsiniz

%90 ve üzerinde engeli bulunan kişiler ise sıfır araç satın alırken ÖTV ödemesinden muaf tutulurlar. Bu oran kapsamında engelli vatandaşlar isterlerse kendilerine tayin etmiş olduğu yakınlarına araçlarını kullandırabilirler. Engelli vatandaş 18 yaşının altında ise kendi adına işlemleri yürütmek için ailesinden birisini tayin edebilir, ailesinden birisi de ÖTV’siz araç satın alabilir.

blank

Ford Ötv Muafiyetli Fiyat Listesi

En Ucuz Engelli Arabası Hangisi?

Otomatik ve manuel vites seçenekleri ile satışa sunulan Ford modellerinden birisi olan Focus 2022 modelinde hem dizel hemde benzinli motor seçenekleri bulunur. Özellikle dizel modellerin düşük yakıt tüketimi ve 8 tane ileri otomatik vites seçeneği dizel modelleri daha çok tutulmasını sağladı.

Ford Focus yılın en çok satılan Sedan çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Özellikle ÖTV indiriminden yararlanıp satın alınabilecek olan en iyi otomobillerden birisi olarak en çok tercih edilen araç olma özelliği taşır. Engelli raporu ile yeni bir araç satın almak istiyorsanız Focus modelini düşünmeniz gerekir. Bu modeller şunlardır;

 • Ford Eco sport Style SUV 1.0 EcoBoost 125PS Benzinli ve 6 ileri otomatik vites
 • Ford Eco sport ST-Line SUV 1.0 EcoBoost 125PS benzinli 6 ileri vites araç
 • Ford Yeni Puma Style SUV 1.0 EcoBoost 95 PS 6 ileri benzinli manuel model
 • Ford Yeni Puma Style SUV 1.0 EcoBoost 125 PS  7 ileri otomatik ve benzinli araç
 • Ford Journey Courier Trend 6 ileri manuel 1.5

Bu Ford araçları ÖTV’siz olarak satın alabilirsiniz. Fiyata bağlı olarak alacağınız indirim oranları değişiklik gösterecektir. Ford engelli araç fiyatları ÖTV ile yakından ilgili olduğundan ÖTV oranlarını yakından takip etmeniz her zaman önerilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.