Nissan Engelli Araç Fiyatları ( ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi )

Nissan Engelli Araç Fiyatları ( ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi )

Nisan engelli araç fiyatları ne kadardır? Dahası Nissan ÖTV muafiyetli fiyat listesi nasıl şekillenmektedir? Yeni nesil modelleriyle ilgileri üzerine çeken Nissan markasının hangi modelleri indirimli bir şekilde satın alınabilir? İşte bu ve benzeri sorulara dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

ÖTV’siz engelli aracı almak isteyen insanlar için Nissan farklı modelleriyle uygun fiyatlar sunmaktadır. Engelli indirimi adı altında ÖTV ve KDV olmadan fiyatlar belirlenmektedir. Belirlenen araçların her birine ÖTV ödemeden sahip olmak mümkündür. Bu koşullar altında ilk olarak Micra 2022 modeli satışa sunulmaktadır.

Araç sahibi olabilmek için gerekli koşulları ve prosedürleri Nissan Yetkili Satıcılarından öğrenmek mümkündür. Ötv muafiyeti sadece engelli insanların yararlanabileceği bir kampanya olduğu için engel yüzdesinin %90 ve üzerinde olması ana koşuldur. Engel türüne bakılmamaktadır. Ayrıca %40 ve üstünde ortopedik bir engele sahip olan insanlar da gerekli koşulları sağlayarak ÖTV muafiyetinden faydalanabilmektedir.

Nissan ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Günümüz koşullarında Nisan engelli araç fiyatları gündeme geldiği zaman karşımıza farklı fiyat seçeneklerinin çıktığını rahatlıkla ifade etmek mümkündür. Burada araç fiyatlarının ÖTV muafiyetli listesinin de indirimli olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır. Nissan araç modelleri arasında pek çok farklı modelin ön plana çıktığı bilinmektedir. Nisan ÖTV muafiyetli fiyat listesi gündeme geldiği zaman Nissan Qashqai 1.5 dCi 115 Otomatik Sky Pack modeli en çok talep gören model olarak karşımıza çıkmaktadır.

Nissan Qashqai 1.5 dCi 115 Otomatik Midnight Edition, Nissan Qashqai 1.5 dCi 115 Otomatik UEFA CLE ve Nissan Qashqai 1.3 DIG-T 160 Otomatik Midnight Edition de en çok talep gören modellerdendir. Ayrıca engelli araç alımı söz konusu olduğu zaman Nissan Qashqai 1.3 DIG-T 160 Otomatik UEFA CLE, Nissan Micra 1.0 IG-T 92 Düz Visia ve Nissan Micra 1.0 IG-T 92 CVT Otomatik Visia modelinin de en popüler araç modelleri listesinde yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Bütün bu bilgiler ışığında muafiyetli araç listesini incelerken fiyat ve performans dengesine dikkat etmek şarttır.

blank

Nissan ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

Nissan ÖTV Muafiyetli Hangi Araçlar Alınır?

Nissan markasının en çok tercih edilen araç modeli Qashqai 2022 olmaktadır. Benzinli veya dizel olarak tercih edilebilmektedir. Bu araç modelinin fiyat konusunda oldukça uygun bir maliyetli olması, sıklıkla tercih edilmesini de mümkün kılar. ÖTV muafiyetli araçlar arasında en iyi SUV modellerinde biri olarak piyasada yerini almaktadır. Bunun yanı sıra Nissan Micra modeli de satın alınabilecek en iyi modellerden biridir. Nisan engelli araç fiyatları konusunda detaylı bir araştırma yaptığınız zaman ÖTV muafiyetinin ne kadar olduğuna dikkat etmeniz şarttır.

Nissan Juke ise piyasada yerini alan engelli araçlarından biri olmaya hak kazanmıştır. Nissan X-Trail modeli ve Navara modeli de ÖTV’siz kampanyası içerisinde yer almaktadır. Araçlarda otomatik veya manuel seçenekler de bulunmaktadır. İsteğe ve ihtiyaca bağlı olacak şekilde en uygun araç seçilebilmektedir. Çoğunlukla Juke ve Micra modelleri önerilmektedir. Hem Nissan markasının en iyi modelleri olduğu için hem de sıfır araç oldukları için tercih edilmektedir.

%40 Engelli Raporuyla Nissan Araç Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı kararına göre engelli raporunda %40’lık engel oranı çıkanlar, araçlarını kendilerinin kullanabileceğine dair bir rapor hazırlamak ile yükümlülerdir. Ayrıca vatandaşın herhangi bir uzuv kaybı yaşamamış olması koşullar arasındadır. Engel durumuna göre A veya B ehliyetinin alınması zorunlu kılınmıştır. Satın alınacak olan aracın engellinin kullanımına uygun olacak şekilde hazırlanması ve sadece engellinin aracı kullanması gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.