Jant Boyama Fiyatları 2023

Jant Boyama Fiyatları 2023

Jant boyama fiyatları 2023 yılı itibariyle güncellendiğinden değişmektedir. Bunun için jant boyama fiyatlarına konusuna kapsamlı bir araştırma yaparak bu hizmeti almanı uygun olacaktır. Jant boyama fiyatları söz konusu olduğu zaman tercih ettiğiniz renge ve jantınızın özelliğine göre farklı fiyat seçeneklerinden söz edebilir. Bundan dolayıdır ki şayet aracınızın jantını boyatacaksanız mutlaka aracınızın jantının özelliklerine uygun kapsamlı bir fiyat araştırması yapmalısınız.

Jant boyası, jantın yüzeyine uygulanan koruyucu bir kaplama olarak düşünülebilir. Bu kaplamanın amacı, yüzeyi mühürlemek ve pas oluşumunu önlemektir. Jant boyama aynı zamanda jantlarınıza çarpıcı yeni bir görünüm vermek için de kullanılabilir.

Jant boyama, aracınızın jantlarının boyanmasını içeren bir oto tamir hizmetidir. Jantlarınızın rengini arabanızın rengine uyacak şekilde değiştirmek için de bu hizmeti alabilirsiniz. Jantlarınızın yüzeyindeki çizikleri ve sürtünmelerden oluşan hasarları gizlemek için de kullanılabilir.

Jant boyası, aracınızın jantlarında kullanabileceğiniz bir boya türüdür. Bu tip boyanın amacı, jantlarınıza yeni bir görünüm ve renk kazandırmaktır. Saten, metal, krom ve benzeri gibi farklı renklerde ve farklı özelliklerde boyalar arasından jantlarınız için en iyisini seçebilirsiniz. Jant boyama fiyatları için yapacağınız inceleme ile aracınıza uygun bir boyama hizmetine ulaşabilirsiniz.

Jant boyama, bir boya tabancası kullanılarak jantınızın yüzeyine boya püskürtülmek suretiyle yapılır. Püskürtme işlemi ile boya, kıvrımlar ve yarıklar da dahil olmak üzere jantın tüm bölgelerini pürüzsüz hale getirecektir. Kuruduktan sonra, düzgün bir görünüme sahip olduğundan emin olmak için jantınızın yüzeyini cilalamanız gerekebilir.

Oto Jant Boyama Nasıl Yapılır?

Araçlarda jant boyama işlemi, jantların zamanla birikmiş olabilecek kir veya yağdan temizlenmesiyle başlar. Daha sonra her jantın tüm yüzeyine bir astar kat uygulanır. Ardından iki kat yüksek kaliteli emaye boya uygulanır. Son olarak, her bir tekerleğin her iki tarafına parlak bir yüzey vermek ve onları hava şartlarından kaynaklanan hasarlardan korumak için şeffaf bir kaplama uygulanır.

Jant boyama işlemi, jantlara ne tür boya uygulanmasını istediğinize bağlı olarak değişecektir. Tek aşamalı veya iki aşamalı jant boyama işlemi yapılmaktadır. Tek kademeli boyalar doğrudan çıplak metal üzerine uygulanırken, iki kademeli boyalar üst üste uygulanmadan önce astarlama işlemi yapıldıktan sonra boya uygulanmaktadır. Jant boyama fiyatları ve boyama yöntemleri ile ilgili detaylı araştırma yapmanız ve amacınıza uygun olan yöntemi seçmeniz tavsiye edilmektedir.

Jant Boyama Ne Kadar Sürer?

Klasik bir jant boyama işi 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilir. Jant boyama işini tamamlama süresi, boyamak istediğiniz jantların boyutuna ve sayısına bağlıdır. Şeffaf bir kaplama veya başka türde bir koruyucu kaplama ile boyandıktan sonra her bir tekerleğin kuruması yaklaşık 20 dakika sürer. Bu süre, her tekerleğe ne kadar iş yapılması gerektiğine bağlı olarak değişebilir. Boyamayı bitirmek için geçen süre, kaç tane tekerleğin jantını boyamak istediğinize bağlıdır. Bunun yanında jantların boyanmasında hasar durumu ve ince işçilik gerektiren boyama işlerinin bulunması da işlemi uzatacaktır. Çok sayıda jant boyama işlemi varsa bu durumda her birine aynı işlemin uygulanması, kurutulup tekrar boyanması çok uzun sürebilmektedir. Jant boyama işlemini profesyonel bir ekibe yaptırırsanız bu işlemler çok daha kısa sürede tamamlanabilir. Ayrıca Jant boyama fiyatları da size uygun şekilde verilecektir.

blank

Jant Boyama

Jant Krom Kaplama İşlemi Nedir?

Jant krom kaplama, her türlü metal veya plastik üzerinde kullanılabilen bir galvanik kaplama işlemidir. Jantlarınıza parlak bir görünüm sağlayan ve aynı zamanda korozyona karşı koruyan ince bir krom tabakası ile kaplamayı içerir. Bu işlem ayrıca toz kaplama ve boyama gibi diğer işlemlerle birleştirilebilir. Bu işlem jantlarınızı özelleştirmek istediğinizde size daha fazla seçenek sunacaktır.

Bir jantı krom kaplamak için kullanılan işlemde, öncelikle jant erimiş metalle kaplanmaktadır. Ardından bunun soğumasına, sertleşmesine ve jant üzerinde bir dış tabaka oluşturmasına izin verilir. İşlem, tekerleğin etrafında kalın bir tabaka oluşana kadar birkaç kez tekrarlanmaktadır. Bu işlemlerin tekrarı jant boyama fiyatları konusunda size farklı fiyat seçenekleri sunulmasına sebep olacaktır.

Jantların krom kaplanmasında ilk adım, kum püskürtme veya boncuk püskürtme işlemidir. Bu işlem ile jant yüzeyindeki boyayı veya diğer kaplamayı çıkarma sağlanır. Bu işlem, krom ile kaplanacak olan tekerlek yüzeyindeki çıplak metali açığa çıkarır. Püskürtme işleminden sonra jant yüzeyindeki yağı veya gresi gideren bir asit solüsyonuyla temizleme işlemi yapılır.

Daha sonra, nikel iyonları içeren kimyasal bir çözelti aracılığıyla bir elektrik akımı uygulanacaktır. Bu iyonlar, tekerlek yüzünün açıkta kalan metal yüzeyine çekilir ve elektroliz sırasında bunun içine gömülür. Bu kimyasal solüsyonda krom iyonları da mevcuttur ve elektroliz sırasında birbirleriyle temasa geçtiklerinde nikelin açıkta kalan bölgelerine yapışacaktır. Galvanik kaplama işlemi, oda sıcaklığında kimyasallarla dolu bir tankın içinde gerçekleştirilmektedir.

blank

Jant Boyatma Maliyeti

Jant Krom Kaplama Nasıl Yapılır?

Jantlara krom kaplama işleminde, ilk olarak jant yüzeyindeki tüm kiri, gresi, yağı ve fren tozunu gideren yüksek basınçlı su püskürtme kullanılarak temizlenir. Ardından jantlar, boya veya kir gibi kalan yüzey kirlerini gidermek için kumlanır. Daha sonra metal yüzeydeki pas veya korozyon izlerini gidermek için kimyasal bir solüsyona daldırılır. Bu adım, krom kaplama ile jantlarınızın metal yüzeyi arasında mükemmel bir bağ sağlar. Temizledikten ve hazırladıktan sonra, kromun jantlarınızın metal yüzeyine kolayca yapışmasını sağlayan bir aktivatör uygulanmaktadır. Aktivasyondan sonra, özel yüksek kaliteli krom kaplama solüsyonunu ayna benzeri bir görünüm elde edene kadar jantlara birkaç kat uygulama işlemi yapılmaktadır. Bu işlemlerin her biri Jant boyama fiyatları konusunda sizlere farklı seçenekler sunulmasını sağlayacaktır.

Krom kaplama, aracınızın jantlarına yalnızca inanılmaz bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda genel performanslarını ve dayanıklılıklarını da artırır. İşlem aynı zamanda onları pasa ve korozyona karşı daha dayanıklı hale getirecektir. Krom kaplama, parlak ve dayanıklı bir yüzey sağlamak için metal yüzeyine ince bir krom tabakası uygulama işlemidir. İşlem birkaç adım gerektirir ve başka bir metal nesneye ince bir metal tabakası uygulayan işlem olan galvanik kaplamayı kullanır. Krom kaplama, jantlar, egzoz uçları ve motor bileşenleri dahil olmak üzere otomobillerin birçok parçasında da bu işlem kullanılmaktadır. Jant boyama fiyatları ile ilgili seçenekleri inceleyerek jantlarınızı kaliteli şekilde boyatabilirsiniz.

Jant Krom Kaplaması Fiyat Seçenekleri

Krom kaplama, boya veya toz kaplama gibi diğer kaplama türlerine göre birçok avantaj sunmaktadır. Bu işlem son derece parlaktır ve son derece dayanıklıdır. Bu işlemin temizlemesi kolaydır. Krom kaplama jantlar, günümüz araçları için en popüler jant türlerinden biridir. Her araca uyacak şekilde çeşitli stil ve boyutlarda yapılabilmektedir. Krom kaplama jantlar, stilden çok daha fazlasını sunmaktadır. Ayrıca mükemmel performans ve dayanıklılık sağlamaktadır. Bu tip jantın bakımı da oldukça kolaydır. Çünkü krom pas ve korozyona karşı dirençlidir. Bu da diğer jant türlerine göre daha uzun süre dayanacağı anlamına gelmektedir.

2023 Güncel Jant Boyama Fiyatları

Jant İçin Renk Seçeneği

Güncel Fiyatlar 4 Jant

Desenli jant boyama fiyatı

7000 TL

Jant Mavi boyama fiyatı

5600 TL

Krom jant boyama fiyatları

5600 TL

Mat Siyah Jant Boyama Fiyatı

5600 TL

Mat yeşil jant boyama fiyatı

5600 TL

Plasti dip jant boyama fiyatları

5200 TL

Piano Black Gun Metal jant boyama fiyatları

6000 TL

Boya Çatlağı Nasıl Kapatılır?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.