Sonradan Sunroof Taktırma Fiyatları 2023

Sonradan Sunroof Taktırma Fiyatları 2023

Sonradan sunroof taktırma fiyatları, hem aracınızı marka ve modeline hem de tercih ettiğiniz sisteme göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla aracınıza Sunroof taktırmayı planlıyorsanız bu işlem öncesinde detaylı bir fiyat araştırması yapmanızı öneriyoruz. Bu yazımızda Sunroof neden tercih ediliyor, fiyatları ne kadardır? Gibi sorulara yanıtlar verdik. İşte merak edilen ayrıntıların tamamı!

Sunroof, son yıllarda otomobiller için en popüler seçeneklerden biridir. Bu nedenle birçok modelde, özellikle de havanın genellikle sıcak ve güneşli olduğu Avrupa’da üretilen modellerde bu kadar yaygın hale gelmiştir. Ancak çok fazla güneş ışığı almayan ve havanın sıcak olduğu bir bölgede yaşıyor olsanız bile arabanıza sunroof takmanızda fayda var. Böylece her zaman temiz havanın tadını çıkarabilecek ve gökyüzünü tepenizde görebileceksiniz.

Sunroof, bir arabanın tavanını açıp kapatan sürgülü bir sistemdir. Açılır tavanlar farklı stil, şekil ve boyutlarda tasarlanabilmektedir. Doğal ışığın içeri girmesine izin vererek aracınızın iç sıcaklığının korunmasına yardımcı olur. Bu da klima maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur. Aracınıza açılır tavan montajı, satın aldığınızda yanınızda olmasa bile mümkündür. Özellikle daha fazla ışığa veya daha iyi havalandırmaya ihtiyacınız varsa daha sonra arabanıza açılır tavan takabilirsiniz.

Sonradan Sunroof Taktırma Nasıl Yapılır?

Aracınıza açılır tavan yaptırmayı istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey, modelinizin sunroof seçeneğinin olup olmadığını öğrenmektir. Genel olarak açılır tavanların işleyiş biçimi basit bir siteme dayanır. Ancak bu tarz uygulamaların hayata geçirilmesi son derece titiz bir süreci beraberinde getirir. Çünkü Sunroof sonradan araca eklenmesi oldukça güç bir işlemdir. Sunroof temelde;

  • Kızaklar
  • Sunroof hatları
  • Sunroof fitilleri
  • Elektrik motoru
  • Tahliye hortumları

Gibi ekipmanları içerir. Esasında aracınıza sunroof taktırdığınız zaman tavan sacı kesildiği için kimi zaman araba takla mı attı gibi soruları da beraberinde getirmektedir. Dolayısıyla böyle bir karar alıyorsanız detaylı bir araştırma sürecinin içerisinde yer almalısınız. Sonrasında mutlaka açılır tavan uygulamasını bu alanda uzman olanlara yaptırmanız gerekir.

blank

Sunroof Taktırma Maliyeti

Sonradan Sunroof Taktırma Neden Önerilir

Açılır tavanlar sıcak yaz aylarında içeride daha fazla hava sirkülasyonu sağlayarak kapalı alanlarda ısı birikimini azaltırlar. Aracınıza Sunroof taktırmanın pek çok farklı önemli kazanımı beraberinde getirdiği bilinmektedir. Açılır tavan takmanın aracınız için faydalı olmasının birkaç nedeni vardır:

  • Araca değer katar.
  • Sürüşü daha konforlu hale getirir.
  • Aracınızın içinden görünürlüğü artırır.
  • Aracınızın içinde daha fazla alan sağlar.
  • Temiz havanın keyfini çıkarmanızı sağlar.

Açılır tavan, herhangi bir arabaya harika bir ektir. Daha fazla ışığın içeri girmesine izin verir ve arabanızın daha şık görünmesini sağlar. Burada açılır tavan uygulamasını hayata geçirirken bu alanda uzman olan ve deneyim sahibi firmalardan hizmet alıyor olmaya dikkat ediyor olmanız gerekir.

Sonradan Sunroof Taktırma Kaliteli Olur Mu?

Sunroof, modern otomobillerde en popüler özelliklerden biridir. Sürüş sırasında temiz havanın keyfini çıkarmanızı sağlar. Ancak açılır tavan montajı göründüğü kadar basit değildir. Böylesine önemli bir karar vermeden önce birkaç faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir. Arabanızda açılır tavan için yeterli yer olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Yeterli alan yoksa, tavanı monte etmeden önce bazı değişiklikler yapmanız gerekecektir. Bu size fazladan paraya ve zamana mal olabilir. Aynısı, aracınızın tavanı düzgün bir şekilde monte etmek için sınırlı baş mesafesi veya genişliği varsa geçerlidir.

Açılır tavanın boyutu da önemlidir! Küçük bir arabanız varsa, büyük boyutlu bir sunroof takmak, iç tasarımını tamamen mahvedecektir! Bu nedenle, mümkünse açılır tavanı daha sonra takmanız önerilir. Sonradan açılır tavan takılmasının nedeni, açılır tavan montajının araç gövdesine kesi ve delme işlemi gerektirmesidir. Dolayısıyla bu tarz bir işlem için donanımlı ve deneyimli olan bir firmadan hizmet almanız gerekir.

Tecrübesi olmayan ve donanımı yetersiz olan bir firmaya açılır tavan yaptıracak olursanız bu, araçta dışarıdan görünmeyebilecek hasarlara neden olabilir. Ayrıca, açılır tavan monte edilmeden önce ele alınmadığı takdirde daha fazla hasara yol açabilecek pas veya sızıntı gibi çatıda başka sorunlar da olabilir. Dolayısıyla bu tarz bir işlemin mutlaka alanında uzman olanlardan alınması şarttır.

blank

Sunroof Taktırma

Sonradan Sunroof Taktırırken Dikkat Edilecekler

Sonradan sunroof taktıracaksanız mutlaka detaylı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız gerekir. Bu aşamada aracınızın açıklığının boyutu önemlidir! Çünkü açılır tavanı daha sonra ne kadar kolay takıp çıkarabileceğinizi etkiler. Örneğin, aracınızın küçük bir açıklığı varsa ve elektrikli motorlu bir tavan paneline yükseltmek istiyorsanız, o zaman kurulum amacıyla normalden daha fazla alana ihtiyacınız olacaktır. Bu aşamada tercih edeceğiniz açılır tavan sisteminin özelliklerini de dikkate alıyor olmanız gerekir.

Sonradan sunroof taktırırken aracınız yakın zamanda yeniden boyandıysa veya düzgün bir şekilde yeniden boyanmadıysa, boya kalınlığı bir araba modelinden diğerine değiştiği için daha sonra sunroof takarken sorunlar olabilir. Dolayısıyla bu aşamada boyama konusuna da dikkat ediyor olmanız gerekir. Ancak bu sayede sorunsuz bir şekilde bu tarz uygulamaların hayata geçirilmesi mümkün olur.

Açılır tavan, arabanız için harika bir ektir, ancak takılması zor olabilir. Sunroof’un mevcut arabanızla çalışacağından ve aracınızın geri kalanıyla uyumlu olacağından emin olmanız gerekir. Daha sonra bir sunroof kurarken göz önünde bulundurulması gereken ana hususlardan biri, mevcut tavanınızı değiştirmek isteyip istemediğinizdir. Bu tür bir karar almadan önce aracınızın modeline uygun farklı açılır tavan uygulamalarını incelemenizde fayda vardır.

Sonradan Sunroof Taktırma Fiyatları Ne Kadardır?

Şayet aracınıza sonradan sunroof taktırmayı istiyorsanız bu işlem öncesinde mutlaka detaylı bir şekilde fiyat araştırması yapmanızı öneriyoruz. Bu türden bir araştırma yaparken aracınızın modeline dair örnekleri incelemelisiniz. Böylece hem bütçenize uygun hem de tam olarak beklentinizi karşılayacak bir şekilde aracınıza sunroof taktırabilirsiniz.

2023 yılı itibariyle sonradan sunroof taktırma fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu durum marka ve modelden modele bile değişiklik gösteriyor. Eğer aracınıza sunroof taktıracaksanız farklı açılır tavan uygulamalarına yönelik kapsamlı bir fiyat araştırması yapmalısınız. Sonrasına tercih ettiğiniz modelin işçilik dahil olmak üzere maliyetine yönelik kapsamlı bir ücret araştırması yapmanız gerekir.

Sonradan Sunroof Taktırma Fiyatları Listesi 2023

Marka – Model ve Yapılan İşlem

Güncel Fiyatları

Audi A3 Sunroof Taktırma Fiyatı

7.000 TL

Chevrolet Kalos Sunroof Taktırma

4.750 TL

Citroen C Sunroof Taktırma Fiyatları

4.800 TL

BMW 3 Serisi Sunroof Taktırma Fiyatı

7.500 TL

Mercedes A Seri Sunroof Taktırma

7.500 TL

Dacia Logan Sunroof Taktırma Fiyatı

2600 TL

Fiat Doblo Sunroof Taktırma Fiyatları

4600 TL

Honda Civic Sunroof Taktırma Fiyatı

5.100 TL

Hyundai Elantra Sunroof Taktırma

4.200 TL

Nissan Primera Sunroof Taktırma

4.500 TL

Opel Corsa Sunroof Taktırma Fiyatı

4.600 TL

Peugeot Partner Sunroof Taktırma

4.000 TL

Renault Clio baskı Sunroof Taktırma

4.900 TL

Toyota Coralla Sunroof Taktırma Fiyatı

4.100 TL

Volkswagen Passat Sunroof Taktırma

5.200 TL

Fiat Doblo Sunroof Taktırma Fiyatları

4.900 TL

Mazda  1.6 D Touring Sunroof Taktırma Fiyatı

5.900 TL

Allianz Sigorta Hasarlı Araç Satışı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.