Volvo S60 Yakıt Tüketimi Ne Kadardır?

Volvo S60 Yakıt Tüketimi Ne Kadardır?

İsveçli bir araç üreticisi olan Volvo markasının 2000’li yıllardan itibaren piyasada olan, zamanla geliştirip görünüşünü daha sportif bir hale getirdiği kompakt bir sedan olarak tanımlanabilecek Volvo S60 bu serinin en donanımlı araçlarından biri diyebiliriz. Aracı kullanışlı hale getiren özelliklerinin yanında Volvo S60 yakıt tüketimi olarak da ön plana çıkmaktadır. Aracın dizel ve benizli olmak üzere iki farklı motoru vardır.

Benzinli modellerinde en düşük motor seçeneği olan 1,5 motor hacmine sahip modellerinde ortalama 100 kilometre de 5,8 litre yakıt tüketmektedir. 3.0 motor hacmine sahip en güçlü modellerinde ise yakıt tüketimi 9,9 litrelere kadar çıkabilmektedir. Burada motor hacminin temel belirleyici bir etken olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Dizel modellerinde ise en düşük modeli 1,6 motor hacmine sahip araçlarda 3,9 litre yakarken 2,4 motor hacmine sahip modellerde S60’ın yakıt tüketimi 5,9 litreye kadar çıkmaktadır.  Bundan dolayı da performans ve yakıt tüketimi açısından Volvo S60 modelinin ideal olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır. Bu noktada Volvo S60 teker ebatları ne kadardır? İşte ayrıntılar!

Volvo S60 Teker Lastik Ebatları

S60 modelinin kendi içinde P2, P3, Cross Country P3 gibi birden fazla versiyonu bulunmaktadır. Genelde araçlarda kullanılan tekerlerin yanak boyutlarında çok büyük farklılık olmamaktadır. Yanak boyutları 205 ile 235 mm arasında değişmektedir. Keza yanak yükseklikleri de çok değişme göstermemektedir. 35 ile 60 mm arasında oynanmaktadır. Ama iş jant boyutuna gelince her versiyonda boyutlar kendi içinde ayrılmaktadır.

blank

Volvo S60 Ne Kadar Yakar?

Genelde standart olarak S60’ın jant büyüklüğü 16 inç boyutundan başlamaktadır. P3 versiyonunda jant boyutları 20 inçe kadar çıkarılabilmektedir. P2 modelinde ise 19 inçten büyük jant takılamamaktadır. Cross Country de ise 19 inç jantlar kullanılabilmektedir. Büyük ve geniş yanaklı tekerler daha iyi bir yol tutuşu sağladığından S60 için bu kadar büyük teker boyutları seçildiği düşünülmektedir. Bütün bu bilgiler ışığındaki Volvo S60 alınır mı? işte detaylar!

Volvo S60 Alınır mı?

Şehir içinde az yakan güvenlik donanımları ve sunduğu konforla sizi etkileyecek bir araç istiyorsanız Volvo S60 oldukça seveceğiniz bir araç olacaktır. Aracın içindeki otomatik frenleme özelliği, park sensörleri, akıllı sürüş yardımcısı gibi gelişmiş özellikler sayesinde siz dikkat etmeseniz bile araç her zaman tetikte olarak size yüksek güvenlik vaat etmektedir. Bunun yanında aracın konsolundan süreç stilinize göre farklı modlar da seçebilirsiniz.

Keyifli bir sürüş geçirmeniz için ihtiyacınız olacak güçlü müzik sistemi, aktif hava filtreleme gibi özelliklere de sahip olan Volvo S60 yakıt tüketimi konusunda ve emisyon değerleri konusunda kulvarında öncü bir araç olarak karşımıza çıkıyor. 4 kapılı bir Sedan olmasının yanında sportif görüntüsüyle de etkileyici bir araç olan S60’ı seçeneklerini arasında değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Volvo S70 Yakıt Tüketimi Nedir?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.