Opel Yedek Parça Fiyatları

Opel Yedek Parça Fiyatları

Opel yedek parça fiyatları ne kadardır? Günümüzde en yaygın kullanılan araç markalarından bir tanesi de Opel markasıdır. Araçların uzun süre kullanımları sonucunda ya da diğer bazı sorunlar durumunda yedek parçaya ihtiyaç duyulmaktadır. Araçların yedek parçalarının güncel olması parça değişimleri için oldukça önemlidir. Bu noktada farklı nedenlere bağlı olarak Opel yedek parça fiyatları değişiklik göstermektedir.

Öte yandan yedek parçalar ne kadar güncel olursa kullanım alanı da o kadar artmış olacaktır. Bu durum da fiyatların düşmesine neden olacaktır. Opel marka araçların yedek parçaları oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Dolayısıyla diğer markaların yedek parçalarına oranla daha uygun fiyatlara sahiptirler. Genel olarak Opel yedek parçaları şu şekildedir. Fan sistemi, mil seti, ayna seti, vites topuzu, radyatör hortumları, balata seti ve buji kablo setidir. Öte yandan bu parçalar dışında bir de tampon, debriyaj set, silecek takımı, balata takımı gibi de yedek parçalar bulunmaktadır.

Tüm bu yedek parçalar tüm Opel marka araçlar için üretilmekte olup tüm modeller ile uyumludur. Fiyatlarına bakıldığında ise fan ve ayna takım parçaları en uygun fiyatlara sahip yedek parça malzemeleridir. Ayrıca tampon ve ayna takımlarının da fiyatları oldukça düşük fiyatlardadır. Öte yandan balata ve debriyaj sistemlerinin fiyatları ile oldukça yüksek olmaktadır. Öte yandan motor ile alakalı olan yedek parçaların fiyatları da bir miktar yüksek olmaktadır. Burada Opel yedek parça fiyatları konusunda kapsamlı bir araştırma sürecini takip etmek her zaman önerilmektedir.

OPEL Orijinal Yedek Parça Markası Nedir?

Opel markasının orijinal yedek parça markası aynı zamanda dünyanın en gelişmiş ve en tanınan yedek parça üreticilerinden bir tanesi olan General Motor’dur. Bu markanın kısaltılması GM olup tüm Opel yedek parçaların üzerlerinde GM simgesi bulunmaktadır. Bu marka yedek parça üretiminde dayanıklılığa oldukça önem vermektedir. Bu nedenle bu markanın yedek parçalarını kullananlar kullanımdan oldukça memnun kalmaktadır. Marka her ürüne ortalama olarak 2 ile 5 yıl arasında garanti vermektedir.

Öte yandan markanın yedek parça tedariki de oldukça hızlı olmaktadır. Üretilen parçaların tamamı orijinal olup aynı zamanda yedek parça montajı içinde özel servis hizmetleri verilmektedir. Orijinal yedek parça üretim markası General Motor sadece tek bir Opel markası için yedek parça üretimi yapmamaktadır. Tüm Opel markaları için yedek parça üretimi yapmaktadır. Bu alman devi araç markasının parça değişimlerinin yapılması için orijinal üretici marka bakım ve kontrol hizmetleri de vermektedir.

blank

Opel Yedek Parça

Ayrıca bu bakım ve kontroller marka tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bu kontroller aracın sürüş konforunu ve parçanın kullanım ömrü açısından oldukça önemlidir. Ayrıca Opel dışında birçok araç markası da GM yedek parçalarını kullanmaktadır. Markanın en çok üretimini yaptığı yedek parça ise debriyaj ve balata sistemleridir. Öte yandan bir de aksesuar yedek parça üretimleri yapmaktadır. Tam da bu noktada Opel yedek parça almadan önce kapsamlı bir araştırma sürecini takip etmek önerilmektedir.

Opel Yedek Parça Alırken Dikkat Edilecekler

Alman otomobil markası olan Opel, birçok farklı tasarım araçlar ile sık sık gündeme gelmektedir. Araçların hatalı kullanımı sonucunda araçlarda bulunan bazı parçaların değişmesi gerekmektedir. Bu işlemler ise yedek parça ile olmaktadır. Ancak yedek parça alırken bazı durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmeden alınan yedek parçalar araçlarda bazı sorunlara yol açabilmektedir.

Öncelikle her üretilen yedek parçalara OEM adı verilen bir seri numarası verilir. Bu seri numaraları kullanılan araç modellerine göre parça özelliklerine göre verilmektedir. Bu nedenle yedek parça alırken ilk olarak hasarlı olan parçanın seri numarası alınmalıdır. Bu seri numarasına karşılık gelen yeni yedek parçanın siparişi verilmelidir. Aksi halde yeni alınan parça araç ile uyumlu olmayacaktır. Bu durumda aracın kullanım ömrünü ve sürüşü doğrudan olumsuz yönde etkileyecektir.

Diğer dikkat edilmesi gereken konu ise aracın şase numarasıdır. Her aracın şase numarası aynı değildir. Özellikle yeni üretilen araçların şase numaraları oldukça farklı olmalıdır. Şase numarasına göre yedek parça alınması oldukça önemlidir. Öte yandan yedek parça üretici firmasının stok durumu da kontrol edilmelidir.

Stok durumu az olan veya olmayan yedek parçaların müşterilere ulaşması oldukça zaman alabilmektedir. Bu durumda araç şoförünü mağduriyete uğratabilir. Son olarak ise yedek parça almadan önce mutlaka müşteri yorumları okunmalıdır. Müşteri yorumları alınacak yedek parça ile ilgili daha iyi bir seçimde bulunmasına yardımcı olmaktadır. Bütün bu bilgiler doğrultusunda OPEL yedek parça fiyatları konusunda titiz bir araştırma yapmak, beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Opel Yedek Parça Nasıl Alınır?

Yedek parça almanın iki farklı yolu bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni resmi internet sitesi üzerinden sipariş vermektir. İkincisi ise yetkili parça üreticisinin bayisine giderek fiziki olarak alımdır. İnternet sitesinden parça alınırken müşterilerin bir form doldurması gerekmektedir. Bu form doğru olan parçanın seçilmesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle yedek parça formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Bu işlemin ardından form bilgilerine göre bir filtreleme yapılır ve uygun yedek parçalar müşterilere sunulur.

Müşteri gerekli olan değerlendirmeleri yaptıktan sonra almak istediği parçanın üzerine tıklayarak ödemesini yapar ve parçayı satın alır. İnternet sitesi üzerinden alınan yedek parçalarda en sık karşılaşılan sorun, parçanın müşteriye geç gelmesidir. Bu durum tamamen müşteri yoğunluğu ile alakalı olup genel olarak yedek parçalar 2 ile 15 iş günü arasında müşteriye iletilmektedir.

Ancak araç sahibinin işi acele ise internet sitesi üzerinden almak yerine resmi bayiye giderek de alım yapabilir. Bu alım işleminde araç sahibinin değişmesini istediği parçanın mutlaka etiket bilgilerini ve resimlerini yanına alması gerekmektedir. Bayide ki uzman kişilere bu verileri göstermesi durumunda uygun parça seçilerek yedek parça alımı yapıla bilinmektedir. Öte yandan müşteri isteğine bağlı olarak montaj işlemleri de yapılmaktadır.

blank

Yedek Parça Fiyatları

Opel GM Ne Demek?

1908 yılında kurulan ve ABD merkezli olan Opel GM şirketinin açılımı aslında General Motor demektir. Türkçesi ise genel motor anlamına gelmektedir. Bu şirket aslanda Opel marka araçlara yedek parça ürünlerinin üretimlerini yapmaktadır. Aynı zamanda araçların kontrol ve bakım hizmetlerini de vermektedir.

Öte yandan birde araçlarda güvenlik ve inavosyon projelerini yürütmektedir. Genel olarak Opel markasının resmi üreticisi olmasına rağmen diğer alman araç markalarının da resmi üreticisi olmuştur. 2022 yılı itibari ile General Motor firması dünya çapında en çok araç parçası üreten firmasıdır. Yaklaşık 77 yıldır otomotiv sektöründe yer alan ve en yenilikçi üretici olarak tanınmaktadır. GM, aynı zamanda birinci sınıf araç motoru da üretmektedir.

Özellikle 2020 ve sonrası yıllarda çıkan alman araç markalarının motorlarının büyük bir kısmı general motor firması tarafından yapılmıştır. Müşteri memnuniyetine oldukça önem veren bu firma özellikle Opel marka araç kullanıcılarına ücretsiz birçok hizmet vermektedir. Ülkemizde ise en çok servisi olan firmadır. Opel yedek parça fiyatları konusunda nitelikli bir araştırma yapmak bu tarz ürünlere ayrıcalıklı fırsatlarla sahip olmak anlamına gelmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.