Passat Fiyat Listesi 2022

Passat Fiyat Listesi 2022

En güncel Passat fiyat listesi 2022 yılında ne kadardır? Sade ama şık görünüşüyle ülkemizde oldukça tercih edilen Passat’ın 2022 yılı fiyatının oldukça pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizde yaşanan son ekonomik problemlerden sonra birçok üründe oluşan ani fiyat artışı otomotiv sektöründe de gözlenmiştir. Zamanın sıfır araç fiyatlarına artık az hasarlı yaşlı arabalar alınabilmektedir. Son açıklanan Passat fiyatlarına baktığımızda da donanımsız modellerin dahi bir hayli yüksek fiyatlara satıldığı ve artık Passat’ın gelir düzeyi yüksek insanlara hitap eden bir araç modeli haline geldiği görülmektedir.

Eğer donanımsız bir Passat modelini kredi ile almak isterseniz aylık asgari ücret kadar bir meblağ ödemeyi göze almanız gerektiğini söylememiz gerekir. Şuan Passat modeli ülkemizde 1,5 TSİ ve 2,0 TDİ olmak üzere iki farklı motor seçeneği sunmaktadır. Otomatik vitesli modelleri bulunduğu gibi sürüşün sonuna kadar zevkini çıkarmak isteyenler içinde düz vitesli modelleri vardır. Dizel modelleri oldukça tasarruflu olduğundan özellikle ikinci el araç piyasasında tercih edilmektedir.

Benzinli olan Passatlarda beygir gücü 150, tork gücü ise 250 hp ’ye kadar çıkabilmektedir. Dizel modellerde ise tork gücü çok daha yüksektir. 2,0 Elegance paketi hız sabitleme, krom kapı kolları gibi üstün özellikleriyle fiyatı en yüksek pakettir. 1,6 Impression paketi ise özellikleri fazla olmayan ve en düşük ücretlere bulabileceğiniz Passat modelidir. Business paketi ise 1,5 ve 2,0 gibi iki farklı motor gücüne sahip daha gelişmiş ama özellikleri fazla olmayan tercih edilesi paketlerdendir. Passat fiyat listesi 2022 yılında güncellenmektedir. Bundan dolayı Passat alacaksanız güncel fiyat listelerini incelemenizde fayda vardır.

Passat 2022 Güncel Fiyat Listesi

Birçok araç markası gibi Volkswagen’de şubat ayı itibariyle araçlarının fiyatlarını yeniden güncelledi. En son 2020 yılında özellikle Passat fiyatlarının düşmesi bu aracı almak için fırsat bekleyenlerin yüzünü güldürmüştü fakat son güncellemede gelen fiyatlar ne yazık ki sevindirmedi. Paketten pakete değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık yüzde 2’lik bir artış olduğunu söylemek mümkündür. Fiyat listesine baktığımızda içinde donanımları az olan modellerin fiyatlarının yine pahalı olmakla birlikte alınası olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer paranız varsa ve modern donanımlara sahip bir araç almayı düşünürseniz Elegance paketini almayı düşünebilirsiniz. 2,0 motora sahip bu pakette sürüş esnasında sizi rahat hissettirecek birçok özellik bulunmaktadır. Hız sabitleme ve sınırlama özelliği ile uzun yollarda ayaklarınız çok daha az yorulacaktır. Şerit takip sistemi ile yolu takip ederken gözleriniz daha az yorulur çünkü araç sizin yerinize yola dikkat edecektir. Passat fiyat listesi 2022 yılı itibariyle araç modelinin özelliklerine göre şekillenmektedir.

Uygun fiyatlı bir Passat istiyorum diyenler içinse temel model 1,5 motora sahip Impression modeli bulunmaktadır. Her ne kadar kullanıcılar motor gücünü Passat gibi ihtişamlı bir araç için yetersiz bulsa da yakıt tasarrufu sunması bu olumsuz yanını telafi etmektedir. D segmenti bir araçta bulunabilecek bütün özelliklere sahip olan bu model LED farlar gibi ince düşünülmüş özellikleri ile kullanıcıları kendisine çekmeyi başarmaktadır.

blank

Passat Araç Fiyatları

2022 Passat Fiyatları Ne Kadar?

Sıfır model bir Passat almayı düşünenler için bütçelerini çok dikkatli ayarlamaları gerektiğini söylememiz gerekir. Çünkü Passat fiyatları oldukça artmıştır. Bu model haricinde başka bir araç istemeyenlere tavsiyemiz ise ellerini çabuk tutmaları yönünde olacaktır. Çünkü görünen o ki Passat araç fiyatları her yıl daha da artarak devam etmektedir. Şu an 1,5 ve 2,0 motor özelliklerine sahip iki ayrı model ve 3 ayrı paket halinde piyasada bulunmaktadır.

Impression modeli 1,5 motor gücü olan ve donanım olarak en az özelliğe sahip pakettir. Diğer paketlerle karşılaştırdığımızda bu modelin en düşük fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz. Donanımı az olmasına rağmen hala Volkswagen kalitesini barındırmaktadır. Aldığınız modelin sizi uzun süreler yüz üstü bırakmayacağından ve pek çok koşula dayanıklı olduğundan emin olabilirsiniz. İçinde sizi rahat ettirecek yokuş kalkış destek sistemi ve park sensörü gibi standart özellikler bulunmaktadır.

En yüksek donanım paketine sahip bir Passat isterseniz de her noktasında ince ince hesaplanarak üretilmiş Elegance paketini seçebilirsiniz. Krom detaylarla süslenmiş olan araç lüks olduğunu oldukça belli etmektedir. Sürüşü kolaylaştıran şerit takip sistemi, park sensörü gibi özelliklerin yanında sürücünün rahat etmesi içinde alcantara ve derinin kombininden yapılmış ayarlanabilir hafızalı koltuklar barındırmaktadır. Üstelik koltuklarda masaj gibi sürücü için eklenmiş üstün özelliklerde bulunmaktadır.

2022 Passat Fiyatları Düştü Mü?

2020 yılında Passat fiyatlarında yaşanan düşüşten sonra kullanıcılar yeniden fiyatlarda bir düşüş olması için beklemeye başlamışlardır. Fakat beklenen düşüş yerine her açıklanan listede fiyatların yükseldiği gözlenmektedir. Makyajlanarak tazelenmiş ve görüntüsü çok daha şık bir hale getirilmiş olan ve Alman mühendisliğinin kalitesini yansıtan araçta son açıklanan listede 3 farklı donanım paketi sunulmuştur. Passat fiyat listesi 2022 yılında da etkili bir oranda artış göstermiş durumdadır.

Impression modeli en düşük, Business modeli donanım olarak az olsa da içine detaylar eklenmiş Elegance modeli ise üst düzey donanıma sahip paketi olarak tanımlanabilir. Yapılan bu makyajlanma ile birlikte artık araçlara LED farlar gelmiş ve gece sürüşleri çok daha güvenli hale getirilmiştir. Aynı şekilde ısıtmalı yan aynalara kavuşmuş olan model yine kışın araç sürüşünü kolaylaştırmıştır. Modellerde DSG şanzıman kullanılması da sürüşü çok daha rahat bir hale getirmiştir.

Lüks modellerinde ise bu özelliklerinde yanında birçok üstün teknoloji ile araç donatılmıştır. İç dizaynında ise kaliteli kumaşlar kullanılması aracın görüntüsünü daha da şıklaştırmıştır. Kullanımının kolay olması için anahtarsız giriş ve çalıştırma, bagaja kolay açma gibi özellikler eklenmiştir. Sürücü koltukta nasıl rahat ediyorsa bunu kaydedip geldiğinde tek tuşla ayarını yapabilmektedir. Ülkemizde oldukça pahalı olan bu paket eğer yüksek meblağlar ödeyebilecek gücünüz varsa mutlaka bakmanız gereken modellerden biridir.

Passat Engelli Araç Fiyatları Ne Kadar?

Engellilerin rahat bir şekilde sosyal hayatlarını idare etmeleri için onlara tanınmış olan engelli muafiyetli araçlar arasına Passat’ın girip giremeyeceği ile ilgili büyük bir merak vardı. Ülkemizde son dönemde ekonomik krizin olması ve dünya çapında yaşanan pandemi araç fiyatlarının oldukça yükselmesine sebep oldu. Birçok aracın ikinci el modelleri bile neredeyse bir ev fiyatı kadar pahalı meblağlara satılır oldu.

Şubat ayında açıklanan fiyat listesi ile birlikte yeni model Passatlar fiyat olarak arttı. Bu nedenle artık engellilerin alabileceği araç modelleri arasında yer alan Passat listeden çıkmış oldu. Normalde en donanımlı modeli ÖTV’siz ülkemizde sunulan fiyatın yarısına alınabilen Passat engelliler için oldukça cazip ve kullanışlı olacaktı fakat alınabilecek engelli araçlar için satış limitinin 450.600 TL olması ile birlikte Passatlar alınamaz hale geldi.

Engelli raporunuz olsa da bu araçtan başka modellere bakmanız gerekecek. Neyse ki Volkswagen markasının birçok farklı modeli bulunmaktadır. Bu sayede Passat olmasa bile Alman kalitesine sahip teknolojik özellikleri gelişmiş farklı bir araç modelini alıp kullanma imkânınız bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.