2022 En Ucuz Alınacak Arabalar

2022 En Ucuz Alınacak Arabalar

Son zamanlarda araç fiyatlarındaki artış sonrasında 2022 en ucuz alınacak arabalar da sıklıkla gündeme gelmektedir. Ülkemizin ekonomik olarak zorlu bir süreçten geçiyor olması ve bunun yanında dünyanın küresel bir kriz yaşaması araçların fiyatlarında neredeyse yüzde 100 bir yükselme yaşanmasına sebep olmuştur. Ama neyse ki hala düşük fiyatlı ama özellik olarak kullanışlı birçok model bulmak mümkündür. Sedan model araç bakanlar için Fiat Egea bu yılın en uygun fiyatlı araçlarındandır. Benzinli olan bu model 6 ileri şanzımana sahiptir. 95 beygirlik motor gücü bulunmaktadır.

Hatchback modellerde ise Renault Clio fiyat olarak oldukça idealdir. Ama aracın motor gücü 1,0 olduğu için her noktada size cevap verebilecek bir araç olduğunu söylemek mümkün değildir. Daha şehir içi kullanılma uygun bir araçtır. 65 beygirlik gücüyle düşük yakıt tüketimi sağlaması avantajlıdır. Mini hatchback olaraksa Hyundai i10 modeli oldukça ilgi çekicidir. Manuel vitesli bu model 1,0 motor gücüne sahip, 67 beygir bir araçtır. Ufak olması özellikle şehirde kullanım kolaylığı sağlayacaktır.  Bu kapsamda 2022 en ucuz alınacak arabalar arasından tercihte bulunurken farklı kriterleri dikkate almak her zaman önerilmektedir.

2022 Yılında En Ucuz Alınacak Arabalar Hangisi?

Ülkemizde araç fiyatlarının artmasıyla birlikte araç sahibi olmak isteyen birçok kimse nispeten ucuz ve kullanışlı modeller aramaya başlamıştır. Söylememiz gerekir ki ucuz modeller çok daha donanımsız olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca motor güçleri de düşüktür. Ama bunları sorun etmeyen kişilerdenseniz önerebileceğimiz modeller arasında öncelikle Renault modelleri gelmektedir. Geçmiş dönemlerde de ucuz araçlar üreten bu marka hala ürettiği araç modelleri arasında düşük fiyatlı modelleri bulundurmaktadır. Bu şekilde üretim yapan bir diğer markada Fiat’tır.

Araçlarında kaliteli malzemeler yerine daha uygun fiyatlı malzeme kullandığından dolayı fiyat olarak ucuz araçlar sunabilen Fiat markasının araçlarına ucuz fiyatlı araç isteyenler bakabilir. Yine Hyundai markasının ürünleri ve Dacia markasının araçları düşük motor hacmi ile şehir içi kullanımda iyi hizmet edecek düşük fiyatlı araçlar bulundurmaktadır.

Sıfır araçlarda kredi kolaylığı olması da ayrıca bu araçları almayı kolaylaştırmaktadır. Ama zevkinize göre farklı özelliklere sahip modelleri bulmak için biraz araştırma yapmak gerektiğini belirtmemiz gerekir. Özellikle son zamanlarda 2022 en ucuz alınacak arabalar konusunda ayrıntılı bir araştırma yaptığımız zaman ikinci el araçlar da mantıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

blank

En Ucuz Alınabilecek Arabalar Nelerdir?

2022 İkinci El Araba Fiyatları Ne Kadar?

Günümüzde sıfır araç fiyatlarının yükselmesi ikinci el piyasasına bir yüklenme olmasına sebep olmuş ve ikinci el araçlarda fiyat olarak yükselmiştir. Araç almak için seçenekler arayanlara tavsiyemiz ucuz araçları dikkatli değerlendirmeleridir. Çünkü araç ucuz olabilir ama motoru bitmiş ya da yürüyen aksamları hasarlı olabilir. Ayrıca yıl olarak çok eski araçları da almak bu araçlar size fazla tamir masrafı çıkarabileceğinden alınmamalıdır. Bu hususlara dikkat ettiğimizde alınabilecek araçlar arasına Volkswagen markasının araçlarını alabiliriz.

Uzun süre kullanılanım imkânı veren bu markanın 2004 modele kadar olan araçları alınabilir fiyat aralığındadır. Bir Japon markası olan Toyota markasının araçları sağlamlıklarıyla tanınmaktadır. 2007 modele kadar olan birçok modeli ikinci el araç alacaklar tercih edebilir. Skoda markası Çek Cumhuriyeti’nin içinde doğmuş zorlu şartlara dayanabilen bir markadır. Bu markayı Volkswagen aldığından dolayı araç dayanıklılığın ve sağlamlığın bir kombini gibidir demek yanlış olmaz. Bu markanın 2011 ve sonrası modelleri ikinci el piyasasında seçilebilecek araçlardandır. Tüm bilgiler ışığında 2022 en ucuz alınacak arabalar arasında tercihte bulunurken performans ve yakıt tüketimine dikkat etmek şarttır!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.