AMG Nedir?

AMG Nedir?

AMG Nedir?

AMG, Daimler-Benz bünyesinde çalışan kişilerin soyadlarından oluşmaktadır. Bu kişiler, fabrikada çalışan mühendislerdir. Son zamanların ilgi çeken markası olarak karşımıza AMG nedir? Mercedes bünyesinde yer alan, yeni nesil model tasarımına AMG adı verilmektedir. Aynı zaman bir kasaba ismi olarak da geçmektedir. 1960 yıllarında 300 SE motoru ile ilgili çalışmalar yapan mühendislerin sponsorluk nedeni ile çalışmalar sonlanmıştır. AMG’nin başarıları bundan sonra başlamaktadır.

Aufrect Grossaspach kasabasın evi bulunan, bir mühendisin 300 SE motoru üzerinde çalışmaları devam etmiştir. Mühendislerin ürettiği motor, yarışmada sonuncu olmuştur. Daha sonra bu kişiler istifa etmiştir. İstifa sonucunda kendi şirketleri olan AMG’yi kurmuşlardır. Dünya genelinde bir üne kavuşmaları, SPA yarışlarında birincilik almaları ile olmuştur. Başarıları sayesinde Mercedes ile antlaşma imzalayarak, C63 AMG modelini üretmişlerdir.  Bu aşamadan sonra artık AMG modeli uluslar arası çapta da ilgi görmeyi başarmıştır.

AMG Özellikleri Nedir?

Mercedes’in motoru olan AMG’nin özellikleri oldukça merak edilmektedir. Güçlü bir motora sahip olan araba serileri klasik ve spor araçlarda kullanılmaktadır. Yakıt tüketiminin az olması sayesinde tasarruflu araçlar elde ediliyor. Ayrıca hız için ideal beygir gücüne de sahip bir motor oluyor. AMG özellikleri nedir? Sorusunu merak edenler için özellikleri aşağıda sıraladık. İşte bu soruya dair tüm ayrıntılar!

  • Sıralı turbo motor tipinde ve konumundadır.
  • Sıralı turbo özelliği öndedir ve uzunlamasına doğru yer alır.
  • Yakıt tipi olarak dizel kullanılmaktadır.
  • Silindir sayısı 4, subap sayısı 16’dır.
  • Motorun silindir hacmi ise 1598 cc olarak belirlenmiştir.
  • Şanzımanı, 9 ileri vites ve otomatiktir.
  • Arkadan itişli aktarma gücü vardır.

Görüldüğü üzere AMG özellikleri söz konusu olduğunda karşımıza yüksek performanslı özellikler çıkar. Bu durum da doğal olarak Mercedes AMG modellerine olan ilgiyi de günden güne arttırmaktadır. Peki, Mercedes AMG GT kaç basar?

blank

Mercedes AMG GT Kaç Basar?

Mercedes serisi olan AMG GT, havalimanına ait bir pistte sürüş yaptığında, çıktığı hız test edildi. Boş bir pistte maksimum hız 300 km/s olarak kaydedildi. Mercedes’in resmi bir açıklamasında yaptığı, 100 km/s mesafeyi 3.13 saniye gibi bir sürede tamamladığı doğrulandı. Çift turbo ile hızlanan motorda, kalkış kontrol modu bulunuyor.

11 saniyede rekor bir hıza imza attı. Bu sürede 0-200 km hıza çıkmayı başardı. Sedan ve büyük bir araba olmasına rağmen iyi bir performansa sahip olduğu söyleniyor. Etkileyici bir performansa sahip olan Mercedes AMG GR kaç basar? Mercedes AMG GR 300 km hıza sahip olan bir araç modeli olarak dikkatleri üzerine çeker. Hızı 250 km/s ulaşması ağır bir araç için iyi bir performanstır. Görebileceği maksimum hız ise saatte 300 kilometredir. Böylece yüksek hız seviyelerinden hoşlananlar için Mercedes AMG GR modeli mükemmel fırsatlar sunar.

Mercedes AMG Kaç Beygir?

Tasarımı ile ön plana çıkan yeni Mercedes serisinin AMG motoru 630 beygir gücündedir. Kaputunun altında bulunan 4.0 litrelik alan, benzinli motora sahiptir. Saatte 100 km hız yapan motor, hızlanmasını 3.2 saniyede tamamlıyor. Büyük bir araç olmasına rağmen, hızı ve performansı açısından oldukça kullanışlı bir araç olarak pazarlanıyor.

Mercedes AMG kaç beygir? Sorusuna 630 beygir gücünde olarak cevap veriliyor. AMG GT sahipleri ayrıca 395 litre rakımında bir bagaja da sahip oluyor. Yatabilen arka koltukları sayesinde de araç iç hacmi 1324 litre gibi rakamlara ulaşıyor. Etkili ve sağlam bir yol tutuşu bulunan araç güvenlik açısından oldukça tercih ediliyor. Bütün bu bilgiler ışığında AMG nedir? Mercedes AMG yeni nesil araç kategorisinde yer alan yüksek performanslı bir araç modelidir!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.