Araba Boyama Fiyatları Ne Kadar ?

Araba Boyama Fiyatları Ne Kadar ?

Araba boyaları her araç için özel olmakta ve her araç sahibinin de önem verdiği bir özellik olmaktadır. Bu noktada arabanın yeni görünmesi için yapılabilecek öncelikli işlemlerin başında da araba boyama işlemleri gelmektedir. Araba boyama fiyatları ise araca ve boya işlemine göre değişiklik gösterebilmektedir. Elbette ki araç boyama fiyatları farklı nedenlere bağlı olarak değişmektedir.

Ön çamurluk boyama işlemi için ortalama 600 TL talep edilmektedir. Ön kapı 550 TL, arka kapı 750 TL ve marşpiyel ise 800 TL civarında bir ücret karşılığında boyanmaktadır. Elbette ki bu fiyatla standart boyalar için geçerlidir. Şayet sedefli boya atılacaksa ödenecek miktara ortalama 200 TL kadar bir ücret eklemek de gerekmektedir. Tüm araç boyama işleminin ücretiyse ortalama 20 bin TL civarındadır.

Araba boyama genel olarak kaza veya sürtünme gibi durumlarda parça parça yapılmaktadır. Bu nedenle araç boyama işlemlerinde genel fiyatlandırma araç parçalarına göre yapılmaktadır. Araçların boyanması işlemlerinde fiyatları belirleyen bir diğer önemli unsur araç boyası olmaktadır. Tercih edilen boyaya göre boyama ücretleri de değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra boyama işlemleri ustalar tarafından yapılmaktadır.

En iyi işçilik için kişilerin alanında uzman ustalar ile çalışması gerekmektedir. Bu noktada araç boyama işlemleri için gerekli olan ücretler de ustadan ustaya değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle aracını boyatmak isteyen kişiler için en uygun seçeneklerin başında birden fazla ustaya fiyat sorma gelmektedir. Birden fazla usta ile görüşerek hem kendiniz için hem de aracınız için mümkün olan en iyi işlemlere sahip olabilirsiniz.

Neden Araba Boyanır?

Araba boyanması genel olarak kötü bir şey olarak düşünülmektedir. Bu durum aslında yanlış bir algıdan ibaret olmaktadır. Arabaların görünümü oldukça önemlidir. Bu görünümü her zaman en iyi şekilde tutabilmek için ise araçların dışarıdan pürüzsüz bir görünüme sahip olması gerekmektedir. Bu nedenle arabaların boyanması oldukça yaygın bir işlemdir.

Ülkemizde araba boyama işlemleri yaygın olarak güneş yanıkları nedeni ile gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra araçlarda çizikler veya sürtünmelerden kaynaklı boya geçişleri de oldukça fazla olmaktadır. Bu durumlar da araçların dışarıdan daha kötü görünmesine neden olabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için kişilerin yapması gereken en uygun işlem araçların boyanması olmaktadır.

blank

Araba Boyama Fiyatları

Aracın komple boyanması her zaman için uygun veya doğru bir işlem olmayacaktır. Bu nedenle genel olarak sorunların yaşandığı parçaların teker teker boyanması gerçekleşmektedir.  Her parçanın boyanması aynı teknikler ile yapılamamaktadır. Bu nedenle de her parçanın boyanmasında farklı ücretler talep edilebilmektedir. Araç boyama işlemlerinde bununla birlikte sadece boya değil farklı ürünler de kullanılarak daha uzun ömürlü boya kullanımı sunulabilmektedir.

Araç Boyama Süresi Ne Kadar?

Araç parçalarının boyanması veya araçların komple boyanması teknik bir işlemdir. Bu nedenle kişiler bir süre araçlarını kullanamayabilir. Araba boyama fiyatları ile birlikte boyama süresi de araç sahiplerinin en çok merak ettiği konu olmaktadır. Öncelikli olarak araç boyandıktan sonra en az 2 gün boyanın kuruması beklenmektedir. Ardından boyanın sertleşmesi ile birlikte araç için pasta cila ve zımpara işlemleri gerçekleşir ve toplam süre ortalama 3 gün olmaktadır.

Araç Boyama Değer Düşürür Mü?

Araçlarını boyamak isteyen kişilerin en çok endişe duyduğu konu araç değeri olmaktadır. Araba boyama fiyatları parça özelinde olduğu gibi araç satılırken boyalı parçalar belirtilmektedir. Uzmanların bu noktada yorumu ise araçların boyanması değer düşürmenin aksine aracın uzun süre rahat kullanımı için gerekli olan bir işlemdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.