Gürcistan Araba Fiyatları 2022

Gürcistan Araba Fiyatları 2022

Günümüz itibariyle Gürcistan araba fiyatları konusunda avantajlı bir ülke olarak zihinlerde yer edinmektedir. Bir ürün alınmadan önce mutlaka bir pazar araştırması yapılmaktadır. Hele ki konu araba almak olunca araştırmalar oldukça detaylı yapılmaktadır. Ülkemizde ki araçların satış fiyatları her ülke için geçerli değildir.

Genel olarak Gürcistan araba fiyatları ülkemize oranla daha ucuzdur. Bunun nedeni ise Gürcistan ülkesinde ki vergilerin oldukça düşük olmasıdır. Durum böyle olunca araba alım satım oranları artış göstermektedir. Bu durumda hem sıfır hem de ikinci el arabaların fiyatlarının ucuzlamasına neden olmaktadır.

Özellikle 2020 ve 2021 model arabaların fiyatları neredeyse ülkemize oranla üçte bir fiyatına satılmaktadır. 2022 model yeni çıkan araba modellerinde ise fiyatlar bir nebze daha yüksektir. Ancak yine çoğu ülkeye göre daha uygun fiyatlardadır. Bu ülkede en çok satışı yapılan araç modelleri ise BMW ve Mercedes marka arabalardır.

Bunun nedeni ise birçok ülkede bu araçların vergilerinin yüksek olmasıdır. Ancak Gürcistan’da bu marka arabalar için ödenmesi gereken vergi miktarı sabittir. Ayrıca arabaların motorlarına veya modeline göre de ek bir vergi ücretlendirilmesi de yapılmamaktadır.

Öte yandan bu ülkede araç fiyatları dolar kuru ile orantılıdır. Araba alımları da dolar para birimi ile yapılmaktadır. Ülkenin para birimi ile dolar arasında ki makas aralığı genel olarak araba fiyatlarını da etkilemektedir. Gürcistan araba fiyatları gündeme geldiği zaman ülkemize göre çok daha uygun fiyatlardan rahatlıkla söz edebiliriz.

2022 Yılına Ait Başlıca Araba Markalarının Fiyatları

Marka ve Model Fiyat Listesi
Mercedes E-Class E 200 4MATIC 90.000 $
New 2022 Volkswagen Tiguan 2.0T S FWD 50.000 $
Toyota 2022 Corolla Hybrid LE 30.000 $
2022 Subaru Outback Limited 2.5L 4-Cylinder DOHC 16V 55.000 $
Kia ProCeed 1.6 AT Turbo GT Basic 25.000 $
New 2022 Hyundai Tucson Limited 2.5L 4 Cyl 40.000 $
Audi Q5 45 Premium SUV 2 2.0L 60.000 $
BMW 8 Series Coupe G15 M850i xDrive 120.000 $

Gürcistan Araba Fiyatları Ne Kadar?

Ülke genelinde araba fiyatlarının oldukça uygun fiyatlarda olmasından dolayı birçok kişi Gürcistan araba fiyatları ne kadar? Bu sorunun cevabı araba modeline göre değişiklik göstermektedir. Birçok kişi Gürcistan’dan ucuz fiyatlarda araba satın alarak ülkemizde kullanmaktadır. Genel olarak araba fiyatlarının en uygun olduğu bölgeler Batum ve Tiflis bölgelerdir. Bu ülkenin güçlü bir ekonomisi bulunmaktadır. Bundan dolayı para birimi dolar karşısında uzun süreli bir değer kaybı yaşamamaktadır.

Her geçen yıl ülkede ki araba fiyatlarının ucuzlamasına neden olmaktadır. Genel olarak 2000 model ile 2015 model arası her araba bu ülkede en uygun fiyatlara sahip modellerdir. Her yeni modelde fiyatlar bir miktar artmaktadır. Ancak araba almayı düşünen kişiler fiyatlardan daha çok düşünmesi gereken konu araç bulabilmesidir.

Uygun fiyatlardan dolayı araba satışları çok kısa bir süre içinde yapılmaktadır. Bu nedenle mutlaka önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir. Gürcistan’da 2021 yılının en uygun fiyatlara sahip olan arabası Ford Cmax modeli olmuştur. Bu araba hemen hemen her bütçe için uygun olmasından dolayı oldukça fazla tercih edilmiş durumdadır.

Öte yandan 2012 ve 2014 model BMW marka araçlarda en uygun araçlar arasında yerini almış durumdadır.  Gürcistan araba fiyatları açısından uygun bütçeli bir ülke olduğundan son zamanlarda Gürcistan’dan araba alıp, ülkemizde süreli olarak kullananların da sayısında ciddi oranda bir artış gözlenmektedir.

blank

Gürcistan Araba Fiyatları Ne Kadar?

Gürcistan 2. El Araba Fiyatları Ne Kadar?

Bu ülkede sıfır araba fiyatlarının birçok ülkeye göre uygun fiyatlarda olması ikinci el araba alımlarını bir nebze engellemiştir. Yerel halk genel olarak ikinci el araba almamaktadır. Genellikle komşu ülkelerden gelen insanlar ikinci el arabalara yönelmiş durumdadır. Peki bu durumda Gürcistan 2. El araba fiyatları ne kadar? 2. el arabaların fiyatları, sıfır ile karşılaştırıldığında neredeyse yarı fiyatındadır. Buna rağmen alım gücü oldukça azdır.

Çoğu 2. el arabaların satışlarında, arabalara çok az bir kar miktarı konulmamaktadır. Ülkemizin aksine bu ülkede arabalar kullanıldıkça değeri azalmaktadır. Bu nedenle 2. el arabaların modelleri en az 2000 veya 2005 modellerdir. Ayrıca bu ülkede 2. el araç alımlarında expertiz hizmeti araç sahibi tarafından yapılmaktadır.

Rapor sonucuna bağlı olarak araçta bulunan herhangi bir arıza da yine araç sahibi tarafından onarıldıktan sonra satışa sunulmaktadır. Bu sayede araba ile ilgilene müşteri araba masraflarını vermeden araç sahibi olabilmektedir. Genel olarak en uygun 2. el arabalar Toyota model arabalardır.

Özellikle Camry modeli 2021 yılının en çok satılan ve en uygun 2. el modeli olmuştur. Öte yandan Kia Optima modeli de oldukça uygun fiyatlarda olan diğer bir ikinci el arabalar arasındadır. En pahalı fiyatlara sahip olan ikinci el arabalar ise Mercedes markasına ait modellerdir. Gürcistan araba fiyatları açısından geniş kapsamlı fırsatlar sunabilen bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gürcistan’daki Araba Fiyatlarını Nasıl Öğrenebiliriz?

Fiyatlardan dolayı sıklıkla karşılaşılan sorulardan biri olan Gürcistan’daki araba fiyatlarını nasıl öğrenebiliriz? Bunun için özellikle Batum bölgesinde yer alan galerilerin internet adresini ziyaret ederek fiyat bilgisi alabilirisiniz. Bu bölgede çok sayıda hem sıfır hem de ikinci el araba satışı yapan firma bulunmaktadır.

Ayrıca internet sitelerinde Türkçe dil desteği de bulunmaktadır. Bu sayede araç fiyatları oldukça kolay bir şekilde takip edile bilinmektedir. Bu sitelerde ki fiyatlar yaklaşık 2 hafta ile 1 ay zaman dilimi arasından güncellenmektedir. Yani bir arabaya kara verildiğinde alım aşamasında fiyatlarda değişiklik olmamaktadır. Öte yandan sitelerin tamamı yeni arabaların gelmesi durumunda veya satış yapılması durumunda güncellenmektedir.

Siteler üzerinden de ek olarak sipariş verilebilmektedir. Bu ülkede ki araba fiyatlarını öğrenmenin diğer bir yolu ise bizzat Batum bölgesine giderek araştırma yapmaktadır. Ulaşımın oldukça kolay olmasından dolayı genellikle insanlar hafta sonu tatillerinde bu bölgeye giderek pazar araştırması yapmaktadırlar. Öte yandan bu ülkede ki birçok araba, Türk ilan sitelerinde de satışa sunulmaktadır.

Bu ilan sitelerinden ülke filtrelemesi yapılması durumunda araçlar ile ilgili fiyat bilgisi alınabilmektedir. Ancak bu yöntemde her modele ait araba bulmak bir nebze zor olmaktadır. Bu nedenle pek fazla tercih edilemeyen yöntemler arasındadır. Türk ilan sitelerinde genel olarak BMW marka arabaların fiyatları bulunmaktadır.

Gürcistan’daki Araba Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Her arabanın fiyatları birbirinden farklıdır. Durum böyle olunca Gürcistan’daki araba fiyatları neye göre değişmektedir? Sorusu oldukça popüler bir soru haline gelmiştir. Genel olarak araba fiyatları modele göre değişiklik göstermektedir.

Eski modellerin fiyatları yeni modellere göre daha uygundur. Ayrıca arabanın sıfır ve ikinci el olması da fiyatları oldukça etkilemektedir. İkinci el arabaların fiyatları sıfır arabalara göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Arabaların motor özellikleri fiyatları etkileyen önemli unsurların başında gelmektedir.

Genel olarak gaz, benzinli, dizel ve elektrikli olmak üzere 4 ayrı araç motoru bulunmaktadır. Bu motorlardan elektrikli motora sahip olan araçların fiyatlar genel olarak oldukça pahalı olabilmektedir. Öte yandan gaz ve dizel araçlar bir nebze daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Bir başka unsur ise kilometre ve vites tipidir.

Bilindiği üzere iki yarı vitese sahip arabalar bulunmaktadır. Bunlar manuel ve otomatik vites arabalardır. Otomatik vitese sahip olan arabaların fiyatlar diğer arabalar ile kıyaslandığında daha pahalı olabilmektedir.

Öte yandan özellikle sıfır olmayan arabalarda kilometre mesafesi fiyatları oldukça etkilemektedir. Kilometre mesafesi ne kadar fazla ise araç fiyatı o oranda düşmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında Gürcistan araba fiyatları konusunda oldukça uygun fiyatlı seçeneklerin bulunduğu bir ülkedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.