Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Halk sigorta pek çok kişiye sigorta hizmeti sunan bir kuruluştur. Halk sigorta ile kendinizi ve ailenizi koruma altına alacak hizmetlerden faydalanabilmektesiniz. Bunu yanı sıra ise araç alırken Halk sigorta hasar dosya sorgulama işlemi ile tüm detaylara kolaylıkla ulaşabilmektesiniz.

Özellikle ikinci el araç alacak kişilerin hasar kaydı yaptırması oldukça önemli konuların başında gelmektedir. Çünkü eğer satın almayı düşündüğünüz araç bir kazaya karışmış ise mutlaka hasar kaydı dosyası açılmıştır. Akıllı geçinen bazı insanlar tarafından dolandırılmamak adına mutlaka aracınızın hasar sorgulamasını yaptırdığınız zaman en doğru bilgilere ulaşmış olacaksınız. Bazen araçta hiç hasar yok denilerek değerinin üzerinde satışlar olabilmektedir veya sizden gizleyerek üç liralık kazası var denilir ama kaza aslında çok daha büyük boyutlarda olmuş olabilir. İşte tüm bu nedenlerden dolayı aracı satın almayı düşünürken ilk işlem olarak hasar sorgulaması yaptırmalısınız. Halk hasar dosya sorgulama işlemi size hasarın tutarını ve diğer tüm detaylarını sunan bir uygulamadır. İnternet sitesi üzerinden sadece birkaç dakikada gerçekleştireceğiniz işlemler ile en doğru bilgileri kolaylıkla edinmiş olacaksınız.

Ustaları Dolaşma Dönemi Bitti

Eskiden ikinci el bir araç satın almak isteyen kişiler araçları ustalara götürüp bilgi almaya çalışırlardı. Elbette bu bilgilerin doğruluğu tartışılır. Ancak sonrasında servislerin sigortalar ile işbirliği halinde kaza dosyaları açamaya başlaması ve hasarları dosyalara doğru şekilde girmeleri ile hangi araç nerede, ne zaman, kaç TL tutarında hasar ile kaza yapmış öğrenilmektedir. Halk hasar dosya sorgulama işlemi ile sadece birkaç doğru adımda tüm bilgilere ulaşmaktasınız. Yapmanız gereken sadece birkaç dakikanızı ayırarak internet sayfasını ziyaret ederek gereken alanlara doğru bilgileri girmeniz olacaktır. Sayfanın yönlendirmelerini takip ederek hemen hasar dosyasına ulaşmış olacaksınız.

Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Aracınız için Halk hasar dosya sorgulama işlemi yapmak istediğiniz zaman ilk olarak halk sigortanın resmi internet sitesine giriş yapmalısınız. Sayfaya giriş yaptığınız zaman online işlemler seçeneğine gelerek seçiniz açılan seçeneklerden tekrar müşteriler kısmından sorgulama modülünü seçmeniz gerekmektedir. Bu seçeneklerin ardından sayfa sizi doğruca Halk hasar dosya sorgulama işlemi için yönlendirecektir. Burada hasar dosya sorgulamayı seçmeniz gerekmektedir. Açılan yeni sayfada istenilen bilgileri doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu alanda servis kodu ile mi yoksa TC kimlik numaranız ile mi giriş yapacağınızın seçeneği bulunmaktadır. Uygun olanı seçtikten sonra giriş seçeneği tıklanarak sorgulama tamamlanmış olmaktadır. Artık ekranınızda araca ait olan tüm bilgiler görülmektedir. Sadece dakikalarınızı alan bu işlemler ile hasar sorgulama işlemlerini tamamlamış bulunmaktasınız.

Halk Hasar Sorgulama İşleminizi Müşteri Hizmetleri İle De Yapabilirisiniz

İnternetle pek ilginiz yok ise Halk hasar dosya sorgulama işlemi için müşteri hizmetlerinde de yardım almanız mümkündür. 7 gün 24 saat hizmet veren Halk sigorta müşteri hizmetleri sadece birkaç dakika içerisinde gerekli tüm bilgileri alarak size araç hakkında tüm bilgileri verecektir. Müşteri temsilcileri yine sizden TC kimlik numarası veya dosya numarasını talep edecektir ve araca ait her ne kaza var ise günü, saati ve tutarı gibi tüm detayları ile size canlı olarak aktaracaktır.

Halk Sigorta Şubeleri Yardımı

Araç hasar sorgulaması için internetten veya müşteri hizmetlerinden faydalanmak istemezseniz size en yakın olan Halk sigorta şubeleri de yardımcı olmak için hazır beklemektedir. Aklınıza takılan her türlü soruya cevap bulmanız adına ve paranızın en doğru şekilde temiz bir araca gitmesi için Halk sigorta her zaman yanınızda ve destekçiniz olmaya devam edecektir. Hangi aracı almak isterseniz isteyin bizim sorgulamamızdan geçirmeden karar vermeyiniz. Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren Halk sigorta ile güvenilir bilgiler elinizin altında yer almaya devam edecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.