Keyless Go Nedir? Çalışma Sistemi Anlatımı

Keyless Go Nedir? Çalışma Sistemi Anlatımı

Keyless Go sözcük anlam bakımından ‘’Anahtarsız Giriş’’ anlamına gelmektedir. Yeni nesil araçlarda oto anahtarı olmadan, aracın özel bir sisteme uygun bir şekilde çalışmasına Keyless Go denir. Anahtarsız çalıştırma, arabanızın anahtarlık üzerindeki düğmeyi kullanarak aracınızı çalıştırmanızı sağlayan bir yeni nesil bir özelliktir. Bu özellik, anahtarı kontağa sokmanıza gerek kalmadan aracınızı çalıştırmanızı mümkün kılar. Özellikle anahtarsız çalıştırma özelliğinin pek çok kullanıcının büyük bir beğenisini topladığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Günümüz itibariyle teknolojinin gelişmesine paralel olarak otomobillerde de yeni nesil teknolojiler devreye girmektedir. Konforlu bir kullanım noktasında üst düzeyde performans ortaya koyan Keyless Go sistemi, yeni model araçlarla sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Tam olarak havalı ve pratik bir kullanım özelliğine sahip olan bu sistem, oldukça gözde uygulamalar arasında yer alıyor. Peki, son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan; Keyless Go ne işe yarıyor? Dahası Mercedes gibi markalarda bu tür sistemler var mı? İşte bu ve benzeri sorulara dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Keyless Go Nedir, Ne İşe Yarar?

Keyless Go, aracınızın kapılarını açmanıza ve aracınızı anahtarsız çalıştırmanıza olanak tanıyan bir kolaylık sağlar. Birçok Mercedes-Benz modelinde mevcut olan bu sistem, son derece konforlu bir kullanım olanağını kullanıcısıyla buluşturmaktadır. Ancak bu sistemin hemen her Mercedes- Benz modelinde bulunduğu da bilinmektedir.

Keyless Go, anahtarı kullanmadan aracınızın kilidini açmanıza ve aracınızı çalıştırmanıza izin veren bir uzaktan kumandalı giriş sistemi olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca kapıları kilitlemenizi ve kilidini açmanızı da bu sistem pratik bir hale getirmektedir. Bununla birlikte bu yeni nesil sistemi kullanarak, bagajınızı açabilir ve klima kontrol ayarlarını da yapabilirsiniz.

Keyless Go sistemi, aracınızın antenlerine sinyal göndermek için anahtarlığınızda bir radyo frekansı (RF) vericisi kullanmaktadır. RF vericisi, aracın güvenlik modülünde bulunan ve motorun kilidini açan ve çalıştıran bir RF alıcısı ile iletişim kurmaktadır. Son derece üst düzeyde bir teknolojiyi içeriğinde barındıran bu özel sistem, pratik bir kullanım özelliğine de sahiptir.

Anahtarsız çalıştırma özelliğinde bir anahtar kullanmanıza gerek kalmaz. Aracınızın kilidini açmanıza ve aracınızı çalıştırmanıza olanak tanıyan kullanışlı bir özellik olarak karşımıza çıkan Keyless Go, son zamanların gözde uygulamaları arasında yer almaktadır. Bu sistem, kapı kolundaki veya sürücü ayak bölmesindeki bir düğmeye basılarak etkinleştirilmektedir.

Keyless Go Mercedes Nedir?

Keyless Go nedir? Anahtarsız çalışma sistemi olarak karşımıza çıkan Keyless Go Mercedes araçlarının üst düzeyde uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sistemde fiziksel bir anahtar yerine RF anahtarlık kullanarak kapılarınızı kilitlemeniz ve kilidini açmanız mümkündür. Ayrıda bagajınızı açmanızı ve aracınızı çalıştırmanızı sağlayan bu sistem, son derece etkili bir teknolojiyi içeriğinde barındırmaktadır.

Keyless Go teknolojisi, araçtan inerken anahtarlarını aramak istemeyen veya bir elinde ağır bir şey taşırken diğer eliyle arabasının kapısını açmaya çalışan sürücülerin işini kolaylaştıran bir sistemdir. Anahtarsız çalışma sistemi, aracınızın çok daha konforlu bir şekilde hizmet sunması noktasında etkili çözümleri ortaya koymaktadır. Bu sistem arabanıza binerken arabanızdan çok daha etkili bir şekilde yararlanmanızı da mümkün kılar. Dolayısıyla son zamanlarda Keyless Go gibi uygulamalara olan ilginin artış gösterdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

blank

Keyless Go Çalışma Sistemi

Mercedes-Benz, Online Multimedya Navigasyon adı verilen ve kontrol ve navigasyon sistemlerini devreye sokmuştur. Bununla birlikte ses ve video hedefleri, hava durumu bilgileri gibi verilere de erişim noktasında Mercedes-Benz üst düzeyde bir performansı ortaya koymaktadır. Ayrıca yeni nesil teknolojileri de başarılı bir şekilde kullanabilen bu model araçların anahtarsız çalıştırma sistemleri bakımından da adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Keyless Go Hangi Model Mercedes’lerde Var?

Keyless Go Mercedes, CLA, C-Class, E-Class ve GLE dahil olmak üzere birçok yeni Mercedes modelinde mevcut olan bir sistemdir. Yaklaştığınızda arabanızın kilidini otomatik olarak açmak istediğiniz zaman Keyless Go harika bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bu sistem aracınızı çalıştırmak için elektronik anahtarlık ile birlikte bir yakınlık sensörü kullanan özel bir donanımdır. Bundan dolayı anahtarsız çalışma sisteminin üst düzeyde bir teknolojiyi içerdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Günümüz koşullarında Mercedes-Benz, eski modellerini Keyless Go sistemiyle güçlendirmeyi planlamıyor. Çünkü markanın düzenli bakım prosedürleri sırasında değiştirilecek olan belirli motor bileşenlerinde pahalı modifikasyonları bulunmaktadır. Bu da maliyetli bir bakım sürecini beraberinde getirmektedir. Ancak bu durumda bazı istisnalar da bulunmaktadır. Özellikle A-Serisi ve B-Serisi gibi bazı son model araçlar, yakınlık sensörleri içeren ancak otomatik kilitleme veya çalıştırma işlevlerini desteklemeyen anahtarsız giriş sistemleriyle donatılmıştır. Peki, Keyless Go sistemi nasıl çalışmaktadır? İşte detaylar!

Keyless Go Sistemi Nasıl Çalışmaktadır?

Siz aracınızın çevresine yaklaştığınızda aracınızda bulunan antenler yardımıyla üzerinizde bulunan anahtar iletişime geçmektedir. Esasında aracınızın sizi algılaması, kapı kollarında, depo kapağında ve tamponlarda yer alan antenler bu sistemin çalışmasında kilit rol üstlenmektedir. Elbette ki bu sistemin çalışması, modelden modele birtakım farklılıkları da içeriğinde barındırmaktadır.

Anahtarınızla aracın yakınına yaklaştığınız zaman özel olarak geliştirilen yazılımı içeriğinde barındıran çip de giriş kodunu sorgular ve onaylar. Ardından aracınızın kapıları otomatik olarak açılacaktır. Bu sistemde siz araçtan uzaklaştığınız zaman aracınızın otomatik bir şekilde kendisini kilitlemesi de vardır. Dolayısıyla güvenlik konusunda Keyless Go son derece üst düzeyde bir etkiyi ortaya koyabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.