TÜVTÜRK Çalışma Saatleri Nedir ?

TÜVTÜRK Çalışma Saatleri Nedir ?

Tüvtürk çalışma saati nedir? Araç sahipleri düzenli aralıklarla araçlarını muayene yaptırmak durumundadır. Ülkemizde araç muayenesini resmi olarak üstlenen kurum, Tüvtürk’tür. Bundan dolayı da araç sahipleri gayet olağan olarak Tüvtürk çalışma saatleri konusunda bilgi sahibi olmayı istemektedir. Bu noktada Tüvtürk hafta sonu çalışıyor mu ya da Tüvtürk muayene saat kaça kadar sorularının da yanıtları merak edilmektedir. İşte bu ve benzeri sorulara dair merak ettiğiniz tüm ayrıntılar!

Tüvtürk Türkiye’de periyodik rutin araç muayenelerinde yetkili tek kuruluş olarak öne çıkmaktadır. Uluslararası standartlara uygun bir şekilde gerçekleştirdiği tüm muayeneler trafik araç güvenliği sağlamak ve katkıda bulunmak amacı ile yapılmaktadır. Uzman ve profesyonel olan kuruluş araçların muayene tarihleri geldiğinde hizmet vermektedir. Tüvtürk çalışma saatleri pazar günleri dışında haftanın diğer tüm günleri 08:30 – 17:30 saatlerinde hizmet vermektedir. Erken saatte muayene salonunda bulunmanız sizler için çok daha iyi olacaktır. Genel olarak sıra olduğundan dolayı saatler 5 – 10 dakika esneyebilmektedir.

Bu arada, pandemi nedeni ile mesai saatlerinde farklılıklar olabileceğini unutmayın. Aracınızı muayene ettireceğiniz şubeye gitmeden önce ilgili şubenin iletişim numarasından ulaşabilir ve saat kaça kadar aktif olarak hizmet vereceklerini öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde muayenenin saat kaçta biteceğini de öğrenebilmeniz mümkün. Tüvtürk 3500 çalışanı ile aktif olarak Türkiye içerisinde hizmet veren tek kuruluştur. Yetkili tek kuruluş olan Tüvtürk motosiklet, gezici karavanlar, traktörler ve kişisel araçlar için hizmet vermektedir.

blank

TÜVTÜRK Çalışma Saati

Tüvtürk Hafta Sonu Da Çalışıyor Mu?

Ülkemizde periyodik araç muayenesini üstlenmiş tek kuruluş olan Tüvtürk hafta sonları sadece cumartesi günlerinde hizmet vermektedir. Tüvtürk hafta sonu pazar günleri çalışmamaktadır. Personellerin ve çalışanların tatil günleri olan pazar günü aracınızın periyodik muayenesini yaptırabilmeniz mümkün değildir. Pandemi ve diğer sebeplerden dolayı değişebilecek izin günlerinde farklılık olabileceğinden şube ile iletişime geçerek hangi günler hizmet verip vermediklerini öğrenebilirsiniz.

Aracınızı muayene ettirmeden önce şubeden bilgi almanız ve daha sonra yola çıkmanız sizin açınızdan çok daha sağlıklı olacaktır. Motorsiklet, traktör veya kişisel sabit aracınız fark etmeksizin şubeler izin günlerinde hizmet vermemektedir. Pazar günleri hangi araç tipine sahip olursanız olun araçlarınızın periyodik bakımını gerçekleştiremezsiniz. Karayolları güvenliği için uluslararası standartlara uygun şekilde yürütülen muayene sistemi Tüvtürk’ün yetkisi altında bulunmaktadır. Uluslararası standartlara uygun şekilde eğitim almış çalışanlar tarafından muayene işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Tüvtürk Muayene Saat Kaça Kadar?

Tüvtürk araç muayene istasyonları da diğer tüm tam zamanlı işlerde olduğu gibi mesai saatlerinde sona ermektedir. Tüvtürk muayene saat kaça kadar? Araç muayene işlemleri 08:30 – 17:30 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Mesai saatlerinde ufak sapmalar olabilse de araçlarınızı bu saatlere uygun olacak şekilde muayene istasyonuna getirmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. İstasyon içerisinde uzun sıralar oluşabileceğinden dolayı yerinizi ne kadar erken alırsanız muayene işleminizi de o kadar kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Uluslararası standartlarca belirlenmiş olan muayene işlemleri tamamen usulüne göre yapılmaktadır. Çalışanlar standartlara uygun bir şekilde eğitim aldığından dolayı aracınızın periyodik muayenesi dikkatli ve özenli bir şekilde yapılmaktadır. Siz de araçlarınızın muayenesini aksatmayın ve hem kendinizin hem de diğer yaya ve sürücülerin can güvenliğini riske atmayın.

Karayolları güvenliğini ve yayaların can güvenliği için tasarlanmış olan standartlar Tüvtürk tarafından yetkili olarak yapılmaktadır ve karayolları güvenliğine katkıda bulunulmaktadır. Düzenli olarak muayene tarihinizi kontrol ederek aracınızın muayene tarihinin yaklaşıp yaklaşmadığını kontrol etmenizi öneririz. Bu sayede herhangi bir aksaklık meydana gelmeden aracınızın periyodik bakımını yaptırabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.