En Yakın Petrol Ofisi Nerede? ( Akaryakıt İstasyonu )

En Yakın Petrol Ofisi Nerede? ( Akaryakıt İstasyonu )

En yakın Petrol Ofisi nerede? Aracımızla seyahat halindeyken bir şekilde ihtiyaç duyduğumuz zaman gayet doğal olarak en yakın Petrol Ofisi nerede? Sorusunu da sorarız. Bu soruya isabetli bir şekilde yanıt bulmak beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. İşte en yakın Petrol Ofisi nerede? Ve Petrol Ofisi konusunda merak edilen sorulara dair ayrıntılı yanıtlar!

Araç kullanıcıları araçlarının çalışması için akaryakıta ihtiyaç duyarlar. Bu akaryakıtların sağlanması ize istasyonlar tarafından gerçekleştirilir. Bu akaryakıt istasyonları şehrin belirli yerlerinde yer almaktadır. Büyük şirketlerin akaryakıt temini ile yürütülen bu tesisler her çeşit araca hizmet vermekle yükümlüdürler. Gerek benzin gerek mazot veya gaz dolumu yaparak arabaların çalışmasını sağlarlar.

Bunu bilen kullanıcılar bu akaryakıt şirketlerinden birini veya birkaçını seçerek hizmet almaktadırlar. Bu şirketlerin en büyüklerinden olan Petrol Ofisi A.Ş kullanıcılarına Türkiye’nin birçok yerinde hizmet vermektedir. Bununla birlikte kullanıcılarının merakını en yakın istasyon uygulaması ile gidermektedir. Bu uygulama sayesinde Petrol Ofisi en yakın petrol ofisi istasyonunu keşfederek akaryakıt ikmali yapmasına olanak sağlamaktadır.

Hangi Petrolde Migros Var?

Günümüzde birçok akaryakıt istasyonunda market bulunmaktadır. Akaryakıt istasyonları akaryakıt almak için duran araçların market ihtiyacını da karşılamaktadır. Aslen bu bir pazarlama stratejisi olup hem akaryakıt alan kişilerin hem de işletmelerin yararına yapılmaktadır. Akaryakıt almaya gelen sürücüler akaryakıt alırken aynı zamanda kahve, yiyecek, içecek ve diğer ihtiyaçlarını da giderebilmektedir.

Bu yöntem Petrol Ofisi A.Ş tarafından da geçtiğimiz yıllarda uygulanmaya başlanmıştır. Birçok Petrol Ofisi istasyonunda market olarak Migros market zinciri boy göstermektedir. Bu iki büyük şirket böylelikle pazarlarını birleştirip hem kendilerine yarar sağlamışlardır hem de müşterilerini memnun etmişlerdir. Şu an istasyonların hangilerinde Migros market olduğu uygulamalar sayesinde veya web aramaları sayesinde belirlenmektedir.

blank

En Yakın Akaryakıt İstasyonu

Petrol Ofisi hangi ülkeye ait?

Petrol Ofisi A.Ş. İstanbul merkezli olarak 18 Şubat 1941 yılında petrol ürünlerini depolama, dağıtma, arıtma, ithalatı amacıyla Bakanlar kurulu tarafından kurulmuştur. 1990’lı yıllarda özelleştirme kapsamına alınan şirket Temmuz 2000 tarihinde özelleştirilerek %51 hissesi İŞ- Doğan Petrol Yatırımları A.Ş. tarafından satın alınmıştır. Şirket, hisselerini 2005 yılında Türkiye İş Bankası’na devretmiştir. Şirketin %34 hissesi Mart 2006 tarihinde Avusturya’lı OMV şirketi tarafından satın alınmıştır.

OMV şirketi 2010 yılında şirketin kalan hisselerini de satın alarak şirkette ki hissesini %95,75’e yükseltmiştir. 2016 yılında Petrol Ofisi’nin tamamını satmak zorunda kalan OMV şirketi, 2017 yılında İsveç merkezli Vitol Şirketi OVM şirketinin hisselerinin tamamını satın alacağını açıklamasının ardından Vitol Şirketinin Türkiye’deki ofisi VIP Turkey Enerji A.Ş. aracılığıyla aynı yıl içerisinde satın alma işlemleri tamamlanmıştır.

Petrol Ofisi Kime Ait?

Petrol Ofisi A.Ş. Hollanda merkezli Vitol Group’a aittir. Vitol Group 1966 yılında Henk Viëtor ve Jacques Detiger tarafından kurulmuştur. Vitol Group Petrol Ofisine sahip olsa da Türkiye’de şirketin geçmişi biraz farklıdır. Kurumun ilk genel müdürü olan Talha Sabuncu tarafından yükseklere taşınan Petrol Ofisi logo çalışmalarında Türk mitolojisinden yararlanarak dişi kurdu logo olarak seçmiştir.

1940’lı yıllardan bu yana hizmet veren Petrol Ofisi madeni yağ satışı yaparak varlığını sürdürmüştür. Devlet kurumu haline gelen Petrol Ofisi ilk kadın genel müdürü olan Şeyda Odyakmaz’ı da ağırlamıştır. İlk ihracat ise İran’a satılan motor yağıydı. 2000 yılında özelleştirilen firma uzun yıllardır Türkiye’de hizmet vermektedir. Bu noktada ülkemizde en çok bilinen marklar arasında Petrol Ofisi her zaman ilk sıralarda yer almayı başarmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.