Lastik Tamiri Kiti Nasıl Kullanılır?

Lastik Tamiri Kiti Nasıl Kullanılır?

Lastik tamiri kiti nasıl kullanılır? Beklenmedik bir zamanda lastiğiniz patladığı zaman lastik tamiri kiti üst düzeyde bir performans ortaya koymaktadır. Ancak lastik tamiri kitine sahip olsanız dahi bu kitin nasıl kullanıldığını bilmeniz şarttır. Peki, son derece işlevsel bir ürün olarak karşımıza çıkan lastik tamiri kiti nasıl kullanılır? İşte detaylar!

Araçla trafiğe çıkılan her gün aslında pek çok sorun ile karşı karşıya kalınabilir. Yeni bir araca sahip olmak bile yaşanması muhtemel bazı sıkıntıların önüne geçemez. En sık sürücülerin başına gelen olumsuz durum ise lastiğin patlamasıdır. Lastiğe batan her hangi kesici veya delici cisim, lastiğin sağlıklı bir şekilde kullanılmasını engellemiş olur.

Her zaman yeni lastik araca anında takılamayabilir veya tamirci yakında olmayabilir. İşte bu durumda araçta lastik tamir kitinin olması hayat kurtarır. Patlat lastikle, tamir kitinin bağlantısı yapılır. Lastik yeteri kadar şiştikten sonra yola devam edilebilir. Ürün otomobil, motosiklet, hafif ticari araç, bisiklet gibi pek çok lastik tipinin onarımda kullanılabilir. Ayrıca kullanılmak istenen aracın marka ve modelinin de bir etkisi yoktur. Ürün her türlü marka ve modeldeki araçta gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Lastik Tamiri Kiti Lastiğe Zarar Verir mi?

Kimi zaman lastik tamiri kiti konusunda bu ürünün lastiğe zarar verdiği konusu gündeme gelmektedir. Ürünün kullanımı çok pratik ve kolaydır. Ayrıca araç da bulundurulmak istenildiğinde fazla yer kaplamaz. Lastik patladığından hızlı bir şekilde onarım imkânını sunar. Bütün bu olumlu yanlarının yanında kullanıcıların aklına lastiğe zarar verme ihtimali olup olmayacağı takılabilir. Ama yapılan araştırmalarla ürünün ne lastik için ne de araç için hiçbir zararı olmadığı ortaya konulmuştur. Hatta kitin kullanıldığı lastik tamir ettirilmek istendiğinde içinde ki ürün kolayca temizlenebilir.

blank

Lastik tamir kiti kullanım alanları

Lastik Tamiri Kiti Nasıl Çalışıyor?

Ürün genel olarak sprey kutu formunda üretilir. Lastik sibobuna bağlanabilmesi için de küçük bir hortumu mevcuttur. Patlat lastiğe sıkılmaya başlandığında ise ürünün içindeki sıvı lastiği şişirmeye başlar. Böylece ürünün içindeki sıvı lastiğin patlat kısmını kapatır. Ürünün lastik içerisinde dağılması için aracın yavaş yavaş hareket ettirilmesi de gerekir.

Hyundai Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bu kit herkesin kolay bir şekilde kullanabilmesi için basit olarak üretilmiştir. Takip edilmesi gereken adımlar ise şu şekildedir;

  • Öncelikle aracı durdurun ve el frenini çekin
  • Ürünü iyice çalkalayın
  • Lastiğin patlamasına neden olan cismi yerinden çıkarmayın
  • Ürünün hortum kısmını lastiğin sibobuna güzelce yerleştirin
  • Şişeyi mümkün olduğu kadar düz tutmaya çalışın
  • Şişenin dik tutulması içerisindeki kimyasal maddenin çok daha hızlı bir şekilde lastiğe aktarılmasını sağlayacaktır.
  • Lastik şişene kadar bekleyin
  • Lastik yeterli seviyeye geldikten sonra ise aracı mutlaka düşük hızda kullanın
  • Bu ürünün kısa süreli bir onarım sağladığını unutmayın. Lastiği en kısa zamanda tamir ettirin veya yenisi ile değiştirin.

Görüldüğü üzere lastik tamiri kiti son derece pratik bir düzeyde kullanılabilen bir üründür.

Lastik Tamir Kiti Hangi Durumlarda Kullanılır?

Herkes lastik değiştirmeyi bilmeyebilir. Veya araç da yedek lastik, kriko, bijon anahtarı gibi araç gereçler olmayabilir. Lastik tamir kiti, insanların lastiklerinin patlaması halinde en hızlı müdahaleyi yapmaları için üretilmiştir. Özellikle ıssız bir yerde bu sorun ile karşılaşıldığında bu ürüne sahip olmanın önemi bir kat daha artar. Fakat bu ürününde işe yaramakta zorlandığı durumlar olabilir. Eğer lastikte çok büyük yarık veya jantların sebep olduğu büyük çaplı hasarlar varsa bu ürün işe yaramayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.