Gümrükten Satılık Motosiklet

Gümrükten Satılık Motosiklet

Gümrükten satılık motosiklet almak isteyenler bu motosikletlerin özellikleri ve satın alma işlemleri için gerekli prosedürleri detaylı bir şekilde araştırmaktadır. Motosiklet son günlerde trafikte en çok kullanılan araçlar arsında yer almaya başladı. Özellikle büyük şehirlerde yoğun trafikten kaçmak isteyenler motosiklet kullanarak zamandan tasarruf etmeye başlamıştır. Motosiklet fiyatlarının artması ve uygun fiyata motosiklet almak isteyenler farklı arayışlar içerisine girmiştir. Motosiklet almanın yollarından biri de gümrükten motosiklet almaktır.

Gümrükten uygun fiyata motosiklet almak mümkün olmaktadır. Özellikle Çin mallarının yoğun olarak dünya piyasasında yer alması ile birlikte ülkemizde de gümrükten satılık motosiklet sayısında artış gözlenmektedir. Gümrükten satılmak üzere ihaleye konulan araçların gümrüğe gelmesinin birçok nedeni olabilir. Bu nedenler arasında kaçak olması, ikinci el olması, evraklarının tam olmaması gibi birçok sebep bulunmaktadır. Bu sebeple gümrükten herhangi bir araç almak isteyenlerin dikkatli olması istenmektedir. Gümrükten motosiklet almak isteyenlerin nelere dikkat etmesi gerekmektedir? Bu konuyla ilgili işte tüm detaylar!

Gümrükten Satılık Motosiklet Nasıl Alınır?

Ülkemizde araç satın almak oldukça zor hale geldi. Fiyatların bu derece artması insanların araç sahibi olmak için gümrükten araç alma gibi yollara başvurmasına sebep olmaktadır. Hobi olarak veya iş için motosiklet almak isteyenler gümrükten satılık motosiklet konusunda araştırma yapmaktadır. Bu araştırma sırasında gümrük mallarının alınması için ilk olarak neler yapılması gerektiği belirlenmektedir. Ardından bu araçlarda nelere daha çok dikkat edilmesi gerektiği incelenmeli. Gümrükten uygun fiyata motosiklet almak isterken zararlı çıkmamak için bu konuda detaylı bir araştırma yapmanız uygun olacaktır.

Gümrükten satılık motosiklet almak için atılması gereken ilk adım e-ihale sitesine üye olmaktır. Gümrükten gelen mallar her ne şekilde gelmiş olursa olsun bu malları devlet eliyle yani yasal yollarla almak mümkün olmaktadır. Bunun için e-ihale sitesine üye olduktan sonra her TC vatandaşı gümrükten satışa sunulan mallarda satın alabilir. Burada bulunan tek risk malların istenen özelliklere sahip olup olmadığının kişinin kendisi tarafından araştırılıp öğrenilmesidir.

Gümrükten Satılık Motosiklet Almak İçin Gerekli Belgeler

Gümrükte her türlü malın satışa sunulduğunu biliyoruz. Bu mallar arasında lüks araçlar, motosikletler, karavanlar, mutfak eşyaları, elektronik eşyalar gibi akla gelebilecek her şey bulunmaktadır. Bu ürünlerin gümrükten satın alınabilmesi için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunun için öncelikle TC vatandaşı olmanız gerekmektedir. Ardından e-ihale sitesine girerek buraya üye olmanız istenecektir. Üyelik sırasında TC kimlik numaranızı kullanmanız ve ardından banka hesap numaranızı girmeniz istenecektir. Bunun istenmesinin sebebi teminat iadenizi alabilmenizdir.

E-ihale sitesinde satın alacağınız motosikleti arayıp bulduktan sonra burada yapılan ihale için teklifinizi sunmanız gerekecektir. Böylece talip olduğunuz ürünü almak şartları yerine getirmiş olursunuz. Gümrük mallarının satışı için özel olarak kurulan bu siteden resmi yollarla motosikletinizi almış olursunuz. E-ihale ile gümrükten satılık motosiklet aldığınız için tüm işlemler ve ödemeler buradan yapılmaktadır. Bunun yanında sizden ek olarak evrak istenmemektedir. Bu şekilde satışların artık çok daha kurumsal şekilde yapıldığı görülmektedir.

blank

Gümrükten Motosiklet Nasıl Alınır?

Gümrükten Satılık Motosiklet Alırken Dikkat Edilecekler

Günümüz itibariyle gümrükten satılık motosikletleri mükemmel fiyata bulabilirsiniz. Ancak gümrükten satılık motosiklet alırken dikkatli hareket etmenizde fayda vardır. Gümrükten satılık bir motosiklet satın almak, özel bir bisikleti uygun fiyata almanın harika bir yolu olabilmektedir. Ancak ihtiyaçlarınız için doğru olanı bulmak için biraz çaba göstermeniz gerekmektedir. Bu noktada aşağıdaki kriterlere dikkat etmeniz, gümrükten motosiklet alırken tam da istediğiniz motosikleti almanızı mümkün kılacaktır:

  • Önce ne alacağınıza karar vermelisiniz
  • Mutlaka motosiklet piyasasını araştırmalısınız
  • Satın alacağınız motosikletin hasar durumu vs özelliklerine dikkat etmelisiniz

Gümrükte, birçok farklı motosiklet modeli bulunabilmektedir. Bu nedenle gümrükten motosiklet almadan önce ne istediğinizi bilmek önemlidir. Sadece ucuz veya hızlı bir şey istiyorsanız ve stili umursamıyorsanız, o zaman herhangi bir çok fazla seçenek karşınıza çıkacaktır. Ancak benzersiz bir motosiklet istiyorsanız, mutlaka ayrıntılı bir araştırma sürecini yakından takip etmek durumundasınız.

Gümrükten satılık motosiklet alırken; motosikletlere ait fotoğrafların galerilerini ziyaret etmelisiniz. Böylece motosiklet hakkında görsel olarak da detaylı bir araştırma yapmış olursunuz. Elbette ki gümrükte motosiklet almaya karar verdiğiniz zaman satın alacağını marka ve modelin piyasa değerine dair ayrıntılı bir fiyat araştırması da yapmalısınız. Bu sayede motosiklete teklif verirken de fiyat aralığını daha isabetli bir şekilde belirlersiniz.

Gümrükten satılık motosiklet alırken mutlaka motosikletin mevcut durumunu dikkate almalısınız. Motosiklette herhangi bir hasarın bulunup bulunmadığına dikkat etmeniz, motosikleti aldıktan sonra herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamanızı mümkün kılacaktır. Bütün bu bilgiler ışığında gümrükten motosiklet alırken mutlaka kapsamlı bir araştırma sürecini takip ederek bir karar vermek durumundasınız.

Gümrükten Satılık Motosiklet Kimler Alabilir?

Gümrükten motosiklet satın almak istediğiniz zaman karşınıza e-ihale sistemi çıkacaktır. E-ihale istemi aracılığıyla motosikletlerin online bir ortamda satışı gerçekleşmektedir. Peki, gümrükten satılık motosiklet kimler alabilir? Bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları e-ihale sistemi aracılığıyla motosiklet alabilirler. İhalelere katılmak için ilk önce e-ihale sistemine üye olmak gerekmektedir. Bunun için T.C. Kimlik numarası ve e-posta adresine sahip olmanız yeterli olacaktır. Bir de ihaleye girmek içi gerekli olan teminatı yatırmak için banka hesap numarasına da ihtiyaç vardır. Böylece gayet pratik bir şekilde gümrükten motosiklet alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.