TOGG Yerli Otomobil Ön Siparişi

TOGG Yerli Otomobil Ön Siparişi

TOGG yerli otomobil ön siparişi nasıl verilir? Yerli otomobil üretimi haberi verildiğinden beri herkes sipariş gününü beklemeye başladı. Altyapıyı zenginleştirmek için çalışmalar yapılırken gözler gelecek büyük habere çevrildi. Otomobillerin üretileceği fabrika için çalışmalar başladı. TOGG (Türkiye Otomobil Girişim Grubu) tarafından üstlenilen projeye devlet destek vermeye de devam ediyor. Bu durum ön sipariş konusunda taleplerin de artış göstermesini mümkün kılmaktadır.

Döviz kurlarında yaşanan hareketlilik nedeniyle vatandaşın hem ikinci el hem de sıfır araba alma ümidi tamamen ortadan kalktı. Yabancı araba piyasasının bu kadar yükselmesi halkı TOGG yerli otomobil satışlarına yöneltti. Üretimi ülkemizde Türk mühendisler tarafından sağlanacak olan yerli araba fiyatlarının rakiplerine kıyasla çok daha hesaplı olacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle herkes ön sipariş için sıraya girmiş durumda. Bundan dolayı TOGG yerli otomobil ön siparişi gündeme geldiği zaman karşımıza farklı seçenekler çıkar.

TOGG Yerli Otomobil Ön Siparişi Nasıl Verilir?

TOGG Ceo’su M. Gürcan Karakaş yaptığı röportajda yerli arabaya olan ilginin gittikçe daha çok arttığında bahsetti. Buna göre ön siparişleri bekleyen kişi sayısı çok fazla. Karakaş, henüz ön sipariş için gün veremediklerini bunun için üretim tesislerinin tamamlanması gerektiğinden bahsetti. TOGG yerli araba üretimi için bu zamana kadar tek ön siparişin kabulü Cumhurbaşkanı Erdoğan için yapıldı. Kendisi ilk yerli arabaya sahip olacak ilk kişi olacak.

Ön sipariş için kesin bir tarih verilmese de üretim aşamasının ne zaman biteceği hakkında bazı fikirler belirtildi. 2022’nin sonuna doğru ilk üretimlerin yapılacağı bilgisi verildi. Bu satışların nasıl ve nereden yapılacağı hakkında henüz net bir karar yok. Görüşmelerin hala yapıldığı belirtildi. Vatandaşın aklındaki diğer bir soru da fiyatlar. Fiyatların beklenilenden fazla olması, bu aracın negatif özellikleri arasında yer almaktadır.

Yerli otomobilin yabancı kaynaklara göre çok daha hesaplı olmasını bekleyen halk TOGG arabaların ucuz olmasını beklemektedir. Fiyat konusunda görüşmeler hala devam etmektedir. Özellikle ücretinin beklenenden yüksek olması, orta gelire sahip olanların da bu aracı satın almasını güçleştirmektedir. Bununla birlikte son zamanlarda TOGG yerli otomobil ön siparişi konusunda yoğun bir talebin bulunduğunu da ifade edebiliriz.

blank

Togg Ön Sipariş

TOGG Yerli Otomobilinin Özellikleri Nasıldır?

TOGG otomobilleri yalnızca yerli oldukları için ilgi çekmiyor aynı zamanda özellikleri ile pek çok rakibi geri bırakıyor. Türk mühendisler, ilk bakıştaki estetik görüntüsüne ek olarak, gücü ve avantajları ile rakip firmaların yapamadığını başarmıştır. İşte TOGG’un sahip olduğu özellikler:

  • Yüksek teknolojili elektrikli arabalar olacak
  • Arabaların şarj süresi 30 dakikanın altında olacak. Hızlı şarj özelliği ile yarım saatte %80 dolum sağlanacak. Üstelik ev, iş yeri ve istasyon gibi yerlerde şarj etme özelliği olacak
  • Tam dolum şarj ile toplam 300-500 km mesafe kesintisiz gidilebilecek
  • En uzun aks mesafesine sahip olacak
  • Üretilen modeller 200 veya 400 beygir gücü ile tasarlanacak.
  • Çarpışmalara karşı yüksek dayanıklılık sağlanacak
  • İnternet bağlantısı ile son güncellemeler takip edilebilecek
  • Geri kazanımlı frenleme sistemi getirilecek
  • İlk Holografik asistana sahip araç olacak. Holografik asistan, klasik 2 boyutlu araç içi ekran teknolojilerinin 3 boyutlu olarak kullanılmasıdır. Böylece sürüş deneyimini daha verimli ve keyifli hale getirecek.

TOGG arabaların 5 ayrı modelde üretileceği duyuruldu: C-SUV, C-SEDAN, C-HATCHBACK, B-SUV, C-MPV. Modeller arasındaki farklılıkların her aileye ve bütçeye uygun olarak tasarlandığı konusunda görüşler var. Fiyatlar hakkında net bilgi üretim gerçekleştiğinden belli olacak. Görüldüğü üzere TOGG farklı özelliklere sahip bir araç olduğu kadar yeni nesil teknolojinin başarılı bir şekilde uygulandığı bir marka olarak da karşımıza çıkmaktadır. Peki, TOGG yerli otomobil ön siparişi ve satışı var mıdır? İşte detaylar!

TOGG Ön Satışı Var Mı?

TOGG satışının ne zaman yapılacağı hakkında halk arasında görüş ayrılıkları meydana gelmekte. İlk üretimin ön siparişi verenler için mi yapılıp yapılmayacağı net olarak bildirilmedi ancak 2022 yılının Türkiye için büyük bir yıl olacağa benziyor. Yalnızca yurt içinde değil yurt dışında da çok fazla kişinin talepte bulunduğunu belirten TOGG Ceo’su Karakaş bu yılın sonunda üretim aşamasına geçileceğini bildirdi.

TOGG yerli araç üretiminin yapılacağı fabrikaların temelleri geçtiğimiz yıllarda atılmıştı. Bu fabrikaların yapımında devlet maddi kaynak sağladı. Çalışmaların hızlanması için büyük bir gayret gösteren TOGG yöneticileri yüzlerce vatandaşa da istihdam sağladı. Buna göre 2022 yılı bitmeden ilk üretimin yapılacağı duyuruldu. Bu arada TOGG modellerinin ne zaman piyasaya çıkacağı da önemli bir merak konusu olarak karşımıza çıkmaktadır.

TOGG Ne Zaman Satılacak?

Fabrikaların yapımında sona doğru yaklaşılırken arabaların ne zaman piyasaya sürüleceği merakla beklenmektedir. Bununla ilgili TOGG’un resmi twitter sayfasından bir açıklama yapıldı. Yurt için ve yurtdışından çok fazla sipariş talebi geldiğini ancak bu taleplerin henüz zamansız olduğu, fiyatlar ve satış tarihi açısından ortaklarla görüşmelerin hala devam ettiği söylendi.

TOGG araba satışlarının ne zaman yapılacağı hakkında net bir tarih vermeyen yetkililer vatandaşları da uyarmaktadır. Dolandırıcılara karşı dikkatli olmalarını söylerken herhangi bir yere ön satış bahanesiyle para yatırmamaları konusunda uyardı. Yalnızca TOGG’un resmi sayfası dikkate alınmalı ve sipariş aldıklarını iddia eden kişiler gerekli mercilere ihbar edilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.