Araba Gaz Yemiyor İse Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Araba Gaz Yemiyor İse Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Arabanız tekliyorsa gaz yemiyor anlamını çıkartmak mümkündür. Böyle durumlarda araba gaz yemiyor ise yapılması gerekenler devreye girmektedir. İster dizel olsun ister benzinli isterse LPG hemen her türlü araçta gaz yememe sorunu ortaya çıkabilmektedir. Sırf bu yüzden dahi araçlarını hemen satmak isteyenlerin sayısı hiç de azımsanmayacak kadar fazladır. İşte gaz yememe sorununun neden olduğu sorusuna ayrıntılı yanıtlar ve çözüm önerileri.

Araba Neden Gaz Yemez?

Şayet aracınızın gaz yememe sorunu mevcutsa bu durumun aracınızın bazı sistemlerinden kaynaklanıyor olabilir. Bundan dolayı gaz yememe sorunu söz konusu olduğunda karşımıza bu sorunun temel kaynağı olarak birkaç sistem arızaları çıkacaktır. Bu arızaları aşağıda sizler için sıralamaktayız;

 • Subap ya da Egzantirik Ayarlarından Kaynaklanan Arızalar
 • Yakıt ve Filtre Sisteminden Kaynaklanan Arızalar
 • Ateşleme Sisteminde Yer Alan Arızalar
 • Katelizatör ve Egzozdan Kaynaklanan Arızalar
Gaz yemiyor arızası nasıl anlaşılır?

araba gaz yemiyor arızası

Arabanın Gaz Yememesi Sorunun Ayrıntıları

Aracınızın gaz yememesi sorunu yaşıyorsanız ve bu durumun neden kaynaklandığına dair merak içindeyseniz işte size birkaç ipucu:

 • Şayet aracınız benzinliyse ve gaz yemiyorsa öncelikli olarak rölanti motorunu (valfini) gözden geçiriniz.
 • Şayet aracınızda elektronik ateşleme sistemi mevcutsa; gaz kelebeğinin kalibrasyonunu mutlaka kontrol etmelisiniz.
 • Aracınız eğer dizelse ve tekleme sorunu yaşıyorsanız; katalitik konvektör bölümünü kontrol etmelisiniz.
 • Dizel, benzinli ve LPG ile çalışan araçların tamamında enjektör bölümünde meydana gelecek arızalara aracın teklemesine neden olacaktır.
 • Yakıtınızın yakılamadığını düşünüyorsanız ve aracını çiğ atımı yapıyorsa mutlaka buji ve buji kablosunu kontrol etmelisiniz.
 • Tekleme sorununun temel nedenleri arasında ateşleme bobini arızalarının bulunduğunu unutmayın. Zira bu parçanın her 70 bin ile 120 bin km’de değişmesi gerekir.
 • Pompa bölümünde meydana gelen arızaların aracınızın teklemesine neden olacağını göz önünde bulundurunuz.
 • Yakıt filtresinin tıkanık olması; aracınızın teklemesine neden olabilir.
 • Arabanız gaz yemiyorsa; aracınızın ilk, orta ve son susturucu kısmını kontrol etmeniz faydanıza olacaktır.
 • Şayet aracınız gaza geçerken tekleme yapıyorsa mutlaka gaz ayarlarını gözden geçirmelisiniz.

Arabam Gaz Yemiyor Ne Yapmalıyım?

Şayet araba gaz yemiyor ise yapılması gerekenler nelerdir sorusunun yanıtını merak ediyorsanız; mutlaka konuda ayrıntılı bilgi edinmeniz şarttır. Bu bağlamda aracın gaz yememesi sorunun çözümü için uzman bir ekipten destek almak gerekmektedir.

Aracın gaz yememe sorunu yaşaması sonrasında yapılacak olan ilk işlem; aracın beyninde yer alan arıza kodlarının bir bilgisayar yardımıyla okunmasıdır. Böylece araçtaki sorunun tam olarak ne olduğu konusunu doğru bir şekilde tespit etmek mümkün olmaktadır.

Şayet yapılan tespit sonrasında 2 numaralı silindirde bir yanma sorunu mevcutsa; öncelikli olarak işe enjektörler, bujiler ve bobinlerin kontrol edilmesiyle başlanır. Böylece sorunun neden kaynaklandığı soruna doğru bir yanıt vererek; anından sorunun çözüme kavuşması mümkün olacaktır.

Araba Gaz Yemiyor

Gaz yeme sorunları olan araçlar için bilgi içerikli makalemiz.

LPG’li Araçlarda Tekleme Sorununun Çözümü Nasıldır?

Şayet LPG ile çalışan bir araç sahibiyseniz ve araba gaz yemiyor ise yapılması gerekenler nedir diye soruyorsanız; aşağıda sıralanan bilgiler faydalı olabilir.

 • LPG’deyken tekleme sorunu yaşıyorsanız mutlaka avans ayarının kontrol edilmesi gerekmektedir.
 • Motora yakıtın düzensiz gitmesine neden olan regülatör arızasına dikkat etmelisiniz.
 • Yine LPG ile çalışan araçlarda motora girmekte olan hava miktarının sürekli olarak ayarlanması gerekmektedir. Zira buradaki bir arıza aracın geç toplamasına neden olmaktadır.
 • Eski model bir araç sahibiyseniz karbüratör bölümünü mutlaka kontrol etmelisiniz.
 • Hava filtresine giren hava miktarını kontrol eden sistemleri gözden geçirmelisiniz.
 • LPG ile çalışan araçlarda buji tırnak aralığına dikkat etmeniz; aracınızın tekleme sorunu yaşamasına çözüm getirecektir.
 • Yine LPG tankı bölgesinden gelen boruların kontrol edilmesi gaz yememe sorunun giderilmesini sağlayabilecektir.

Arabanızda tekleme sorunları olan okuyucularımız için Araba Neden Tekler? makalemizi okumalarını önermekteyiz. Tüm sayfamızda yayınladığımız bilgiler araştırılarak sizlere doğru şekilde sunulduğunu asla unutmayınız.

Yorumlar

 1. blank Hasan dedi ki:

  Aracım Fiat Punto yolda giderken bazen çok sık aralıklarla tekleme yapıyor.

  1. blank meto dedi ki:

   Makalemizde belirtiğimiz gibi teklemeye sebep olan bir çok neden vardır. Arabanızın genel özelliklerini söyler iseniz elimizden geldiği kadar arıza hakkında yardımcı olalım.

   1. blank Ayhan coşkun dedi ki:

    Aracım 2001 Mercedes w210 e 220 CDI.
    Üst kapak yaptırdıktan sonra motor ısınana kadar yolda giderken gaz kesmeye başladı.Sonra hiç birşey yokmuş gibi devam ediyor.Motor ısısı 85 kere heldiğinde ( haratet ) tekleme tamamen kayboluyor.Rölantide hiç bir sorun yok gibi ama bazen sanki biryerden hava alıyormuş gibi dengesiz çalışıyor buda kısa sürede normale dönüyor ve ara ara yine yapıyor nedeni ne olabilir.

 2. blank Mustafa dedi ki:

  Kolay gelsin. Hyundai getz gls model arabam bugün akşam saati itibari ile gaz sorunu yaşadım. Şöyle; birinci viteste kalkış yaparken motor aşırı derece bağırıyor. Devir yükseliyor ama araba hızlanmıyor. İkinci viteste rampa yukarı çıkarkende devir yükseldi ve bağırmaya başladı. Bu konu da sizden bilgi alabilir miyim?

  1. blank meto dedi ki:

   Merhaba; Aracınızın yakıt sistemi nedir?

 3. blank Abdurrahim dedi ki:

  Merhabalar benim arabam 2006 1.4 benzinli aracı soğukken ilk çalıştırdığımda gaz yemiyor LPG ye geçince veya ısınınca düzeliyor sizce sorun nedir ısındıktan sonra benzinde hiçbir sorun yok

  1. blank meto dedi ki:

   Merhaba; aracınızın büyük bir ihtimal ile benzin pompasında problem vardır.

  2. blank İbrahim dedi ki:

   Merhaba hocam bende de aynı gaz yememe eve tekleme sorunu var ama her 10 gün ile 15 gün arasında bir kere oluyor bu olduğu esnada ya arabayı park ediyorumdur yada duracağım esnada oluyor yüksek hızlarda seyir halindeyken hiç olmadı ve kontağı açıp kapadiktan sonra normale dönüyor araç 2001 Citroen x sara lütfen yardımcı olun bana

 4. blank Yavuz dedi ki:

  Slm ustacım benim 1995 model 3.20 bmv var aracım benzin lpg aracımı ilk çaliştırdıgımda benzinde dengesiz çalışıyor gaza bastığımda stop edecek gibi gaz yemiyor ama lpg geçtiğinde gayet güzel gaz yiyor sebebi nedir tşķ

  1. blank meto dedi ki:

   Bu gibi sorunlar büyük ihtimalle benzin pompasının arızasından kaynaklıdır. Bundan emin olmak için ustaya göstermenizi öneririm.

   1. blank Hakan Köşger dedi ki:

    Sa usta benim 1999 model Pejo 306 ım var aracı 2 tüpçüye gösterdim yapamadı 3.500 4.000 devirde tüpte gaz yemiyor boğuluyor tüp sisteminde herşeyi değiştirdi ama yine aynı yanlız aracımda düz eksoz borusu var katolizör iptal arka susturucu boş bunun bir sıkıntısı olabilir mi?

 5. blank Mehmet dedi ki:

  Merhabalar kolay gelsin aracım 2006 model renault clio benzinli bir kaç gün önce toplamda git gel 1200 km yol yaptım hiçbir sorun yoktu yakıtı opetten alıyordum. Geldikten sonra TP den yakıt aldım aracımın çekişi düştü ve motor ışığı yanıp sönmeye başladı arıza neden kaynaklı olabilir şuan iki diş benzin var yakıttan yapma ihtimali var mı?

  1. blank meto dedi ki:

   Mehmet bey bu sorunu bir çok nedenden yapabilir. Bunun için aracınızı iyi bir ustaya götürerek arızasını ona anlatmanızı önermekteyim.

 6. blank İhsan dedi ki:

  2013 clio 4 yeni kasa 1.2 16 vlf aracım benzinli lpgli sürekli benzinde biniyorum. Yalnız aracımla yolda giderken 1 de 2 de hiç sorun yok 3 üncü yada 4 üncü vitese geçtiğimde gaza basıyorum. Birden gaz yemiyor ayağımı gazdan çekip gaza pedalına tekrar bastığımda. Düzeliyor bu sorun sürekli 3 de 4 de yapıyor yardımcı olursanız sevinirim. Aracı yeni aldım boyle sorunla karşılaştım aracı aldığım kişi triger seti sibop ayarı ve bujileri değiştirmiş ve faturalarida vardı ne yapmam gerek bilgi verirseniz sevinirim. İyi gunler

  1. blank meto dedi ki:

   İhsan bey; buna benzer sorunlar insanın canını sıktığının farkındayım. Bu tür arızalar cihaz ile tespiti yapılamıyor ise deneme yanılma yöntemi ile yapılmaktadır. O yüzden güvendiğiniz en iyi ustaya aracınızı teslim etmenizi önermekteyim.

 7. blank Kamil dedi ki:

  İyi günler hocam 1.3 dizel opel combo aracımla 100-120 arası hızla giderken bi anda gaz yememeye başladı sonrasında da çok az gaz yedi max hız olarak 50 gördüm sebebi ne olabilir ? Teşekkür ederim

  1. blank meto dedi ki:

   Merhaba; mazot pompasından dolayı arıza vermiş olabilir. Buna kesin çözüm için ustaya götürmenizi öneririm.

   1. blank Haydar ERİNLER dedi ki:

    Merhaba, kolay gelsin.
    2010 model 204.000 km de Opel Astra Cosmo otomatik arabamda yaşadığım sorunlar var yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
    1- Motor çalışırken hafif titreme yapıyor, özellikle geri vitese takılırken bazen istop ediyor.
    2- Rampada devir çabuk düşüyor
    3- Ufak bir rampada bile gaz yemiyor sona doğru gaza basınca motor bağırıyor
    4- Yokuş aşağı inerken motora yükleme yapılıyor (galiba) motor bağırıyor ve fren desteğiyle düşürsem bile ayağımı frenden çekerken kısa sürede aynı durum oluyor
    5- Bazen istisna zamanlarda ileri viteste kalkış esnasında sanki bir yere takılıyor gaz verince geçiyor ve devam ediyor. Not: genelde araç LPG ile çalışıyor. Bugün benzine verdim hemen hemen aynı sorunlar devam ediyor.
    Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederiz selam saygılar sunarım ??

   2. blank Mustafa dedi ki:

    Slm ustam benim aracim fiat linea 1.3 multijet euro5 bosta gaza basıyorum devir saati 3bine kadar normal yukseliyo 3binde boguluyo gibi oluyo sonra yavaş yavaş hızlanıyor nedeni nedir

 8. blank Ahmet dedi ki:

  Merhaba aracım 2015 Duster benzin LPG’li ister benzin ister LPG de araç toparlamiyor daha 29 binde yeni aldım araba 120 geçmiyor euro 6 115 beygir rampada eski arabalar bile geçip gidiyor bütün yağ ve filtreler değişti sanki gaz yemiyor gibi bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.

  1. blank meto dedi ki:

   Aracınızı ECO mode kullanıyor olabilirsiniz. Eğer ECO mode kapalı ise yazılımsal bir hata olabilir.

 9. blank İsmail Dündar dedi ki:

  Merhabalar aracım 2013 model dizel 1.3 Multijet euro 5 motor Fiat Linea ustam benim sorunum araçla bir yere gittikten sonra motoru stop ettikten beş on dakika sonra marsa bastığımda motor çalışıp hemen ardından sönüyor. Bu arızayı arada bir motor sıcakken yapıyor. Motor soğukken hiç bir sıkıntı yok hemen çalışıyor. Birde yolda giderken araba kendiliğinden kasılıyor sanki bisey arabayı tutup bırakıyor. Aslında tutuyor birdaha bırakmıyor motor sesi değişiyor gibi geliyor bana. Maf sensorunu değiştirdim aynı. Mazot filitresini değiştirdim aynı. Depodaki pompayı değiştirdim aynı 20 den fazla ustaya götürdüm sorunu bulamadılar. 250 TL yakıt koydum Shell den aldım 400 km götürdü. Enjektorleri ölçüsünde ve pompada sıkıntını yok dediler acaba sıkıntı neyden bilginiz varmı. Şimdiden tşk.

  1. blank meto dedi ki:

   Merhaba; aracınızda mazot el pompasında delik olabilir o yüzden yakıtta hava yapıyordur.

   1. blank tolga dedi ki:

    kolay gelsin bende 97 model 1.6 tempra var sürekli tekliyor içerisinde gaz çok az kalmış gibi neden olur.

    1. blank meto dedi ki:

     Merhaba; tekleme yapmasının bir çok nedeni olabilir. Yazımızda bahsettiğimiz gibi bir ustanın incelemesi gerekmektedir.

   2. blank Ercan dedi ki:

    Kolay gelsin Megane 1 var benzin -lpgli sabahları tek marşta çalışmıyor ve benzinde iken gaz yememe sorunu var arac LPG geçince herhangi bir sorun yok benzin pompası ve Samandırasi değişti benzin filtresi değişti sorun devam ediyor ne olur yardımcı olun ne yapmam gerekiyor

 10. blank Mustafa dedi ki:

  Aracım kia seronto 2005 model 2500 motordur dün 20 km yol yaptım yapmadım marketin önünde birşey almak için durdum sonra çalıştırdım gidecektim ki gaz yemediğini fark ettim araba bağırıyor ama gitmiyor geri geri denedim sorun yok sebebi nedir fikri olan var mı

  1. blank meto dedi ki:

   Merhaba; aracınız otomatik mi?

 11. blank İsmail Dündar dedi ki:

  Slm benim arabam 2013 1.3 dizel euro 5 motor Fiat Linea. Benim sorunum arabam hararet 80 ve 90 arasına geldimi motor sanki devir değiştirip tut bırak gibi kasma yapıyor genelde motor gürültü sesi değişiyor ve çok zorlamaa ile gidiyor. birde hararet bahsettiğim gibi 80 ve 90 iken motoru stop ettimmi çalışmıyor. Nasıl desem çalışıyor ama boğulup gaz yemeden sönüyor. On dakika bekledimmi çalışıyor. Yaptıklarımı anlatayım depo pompası değişti, enjektörler değişti pompa değişti, mazot basınç sensörü değişti. Pompanın yanındaki regülatör değişti.mazot filitresi değişti. Elektektro valf değişti maf sensörü akismatre değişti.partekul filitresi temizlendi.egr temizlendi. Hiç bir sensör arıza yakmıyor.adana birmot serviste bile sorunu bulamadılar beyinde birşey yok baktırdım.yakiti shellden alıyorum sizce sorun nedir bilen varmı.

 12. blank Alper dedi ki:

  Aracım 1999 model Skoda Octavia 1.6 benzin+lpg li sık aralıklarla tekliyor gaz ve benzinde.Stop etmiyor bujilerini degiştrdim gaz ayarıda yaptırdım.

  1. blank meto dedi ki:

   Alper bey bombinler ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Tam arıza tespiti için ustaya götürmeniz gerekmektedir.

 13. blank Özkan Ünal dedi ki:

  1.4 dizel corolla aracım var aracta motor abs airbag arıza ışıkları ve ayrıca motor arıza lambası yanmaya başladı araçta turbo devre dışı bilgisayara bağlandı arızalar tek tek kontrol edildi problem çıkmadı sonrasında aracın beynine bakıldı Kahramanmarastaki mitat ustada baktırdık Toyotanın en iyi ustası deniyor beyindede bir problem olmadığını elektrik tesisatından olabbileceğini söylüyorlar yarın elektrikciye götüreceğim böyle bi sıkıntı daha önce başına gelen varmı varsa nasıl kurtulabiliriz yardımcı olursanız sevinirim

 14. blank Hasan dedi ki:

  Merhaba benim dogan slx ie 97 model aracım var bende benzinde tekleme yapıyor ama LPG de sıkıntı hiç yok yardımlarınızı bekliyorum.

  1. blank meto dedi ki:

   Benzin pompası değişimi yaparak sorun çözüleceğini tahmin ediyorum.

 15. blank Halil demirci dedi ki:

  Merhabalar 95 model reno 9 sprink aracım var. Marşa ilk aldığımda gayet rahat bir şekil çalışıyordu. Bir kaç eksiği vardı sanayiye gitti benzine geçmiyordu hortumlar falan değişti neyse benzinde güzel çalışıyor arabam şimdiki sıkıntım lpgde oldu gaz yemiyor artı düz yolda giderken araba stop edecek gibi oluyor düzeliyor 10 metre sonra yine aynı sıkıntı acaba gaz ayarında bi sıkıntı olabilir mi?

  1. blank meto dedi ki:

   Merhaba; büyük ihtimal boğaz kelebeğinde pislenme vardır.

 16. blank Mehnet dedi ki:

  Merhabalar efendim hundai era 2011 dizel .1.5 aracım var 15 gündür gaz kesme sorunu var ustaya götürdüm pc baglandı fren müşürü arızası vardı değişti depriyaj müşürü değisti yine gaz kesiyor gaz kesme 2 3 saniye sürüyo esp lambası yanıyor ne yapmam lazım ne arızalı olabilir?

 17. blank Şeref dündar dedi ki:

  Ustam merhaba öncelikle aracım 2006 1.3 multijet aracım yüksek devirlerde 4 ve 5. Viteslerde tekleme ve arkadan siyah sonrasında beyazımsı duman atıyor gaz yemiyor mecburen vites düşürmek zorunda kalıyorum o zaman düzeliyor sorun ne olabilir. Hiç bir arıza kodu göstermiyor yanlız ustanın birisi P0110 emiş hava sıcaklık sensörü fonksiyon kesintisi, P0101 hava debi ölçer fonksiyonu, P0106 atmosfer basıncı makül değil, U1602 can veri yolu B hatalı sinyal hatası diyor. Ama 4 . 5 ustaya gittim sadece bir tanesinde bu arızalar çıktı diğerlerinde hiç arıza göstermedi. Yaptırdığım işlemler maf sensörü değişti, hava akışmetre değişti, turbo denendi yine aynı, yakıt sensörü değişti yine aynı ama hiçbir çözüm yok lütfen yardım edin, birde kışın bunları yapmıyor sıcak havalarda yapıyor yardımlarınızı bekliyorum.

  1. blank meto dedi ki:

   Merhaba; söylemiş olduğunuz arızanın tespiti için aracı özel olarak incelemek gerekmektedir. Bu arızalar anladığım kadarı ile sürekli yapmıyor. Bu tür arıza çeşitleri çok zor bulunan arızalardır.

 18. blank Levent dedi ki:

  S.a arkadaşlar benim aracım 1.4 hdi dizel c3 2004 model aracımda bazen seyir halindeyken giderken araç gaz yemiyor sonra bir kaç saniye sonra gaz alıyor düzeliyor bazende seyir halinde istop ediyor ben bu problemden dolayı gitmediğim usta kalmadı yok maf sönsörü yok egr yok bilmem ne bir türlü sonuca gidemedik bana fikir verebilecek arkadaşlardan bilgi almak isterim.

 19. blank Emre dedi ki:

  İ30 lpgli otomatik aracım seyir halinde iken 1 kez tekleme yapıyor sonra araba yığılıyor gaz yemiyor park edip sonra aracı kullanmaya devam ettiğimde sorun yok neden olabilir hayırlı bayramlar.

  1. blank meto dedi ki:

   İyi bayramlar Emre bey; aracınız LPG’li olduğu için LPG kaynaklı sorun olabileceğini düşünüyorum.

 20. blank Nesrin dedi ki:

  Arabam hunday gezz 1.5 dizel 2007 yeni aldim istanbuldan gelirken su birikintisine girdik gaz almadi dinleniyo calisiyo bazen simdi yine gaz almiyo gaz almiyo aldimida kara duman atiyo ustaya götürdük 5 binlira masraf olur dedi sizce napmaliyim

  1. blank ibrahim dedi ki:

   1992 hundai elentra aracım 2000 3000 devir arası süper sorunsuz 3000 devirin üzerine çıkınca gaz kesme motor da boğulma ve duman atma yapıyor benzinli aracım neden yapar bilgi verir misiniz? Ne kadar masraf çıkar şimdiden sağolun.

 21. blank Mehmet dedi ki:

  Merhabalar Peugeot 206 dizel aracım var motor ısınınca kapatıp açtığımda gaz yemiyor 1 dakika sonra düzeliyor 1 saat dinlenirse hata vermiyor sorun ne olabilir

 22. blank Ökkeş dedi ki:

  Merhabalar 2004 polo 1.4 benzinli aracım var. 350 km yol gittikten sonra bir süre aracım gaz yememeye başladı hararet mi yaptı acaba dedim ama kaputu açtım göstergeye baktım herhangi bir sorun görünmüyordu. arada araba gaz yemiyordu 70-80 km boyunca öyle gitmeye devam ettim. 120 km hızla gittim gaz gitti devir 2200e falan düşünce kendiliğinden tekrar geldi
  Daha sonra sorun kendiliğinde ortadan kalktı tekrar yola çıkacağım ustalar bir sorun bulamadılar. Benzin filtresi eskimiştir diye değiştirdim. Şanzıman yağını kontrol ettiler. Neye baktırmak gerekir anlamadım. Hatta bir süre sonra motor çalıştırmayı durduruyor araba duruyor. Bir de 350 km boyunca klima açık gittik acaba o mu çok yordu bir süre kapalı gittik sonra açtık geri kapattık ama o da sonradan aklıma geldi bilemiyorum.

  1. blank Ökkeş dedi ki:

   Son 200 kmdir arabada sorun yaşamadım ama anlamadım bir şey.

   1. blank Abdurrahim Mercan dedi ki:

    Benim araç hyundai accent era benzin lpg sıralı sistem aracım yarım gazı geçince araç yığılıyor tekrar ayağımı yarım gaza getirince düzeliyor bu durumu hem gazda hem benzinde yapıyor sebebi ne olabilir

 23. blank ömer feyyaz dedi ki:

  Merhaba ustam, aracım 2013 model benzinli +LPG fluence dir. Aracım yokuş çıkarken ve ani gaza basmada gaz yemiyor sarsıntı oluyor ardından ekranda vites kutusunu kontrol ettiriniz uyarısı veriyor sorun neden kaylanmaktadir? Yardımlarınız için tesk

  1. blank ömer feyyaz dedi ki:

   aracim yari otomotik vitestir.. üstteki sorunun devamıdır

  2. blank Abdurrahim Mercan dedi ki:

   Benim araçta da aynı sorun var sebebi neymiş öğrendin mi banada bilgi verirmisin

 24. blank Recep dedi ki:

  2006 citroen c4 1.4 motor kullanıyorum araç benzinde iken sorun yok ama lpg de bazen gaz yememe bide durduğun zaman trafikte felan stop etme olayı oluyo neden kaynaklanır

 25. blank Bahadır Yıldırım dedi ki:

  Merhaba 2004 model Citroen c8 benzin/lpg ilk aracım kalkış da ve yokuşlar da gaz yemiyor. Bastığım gazın yarısı boşa gidiyor sanki, haliyle çok da yakıyor. İşin ilginci çıkamadığım yokuşlar da Kontalı kapatıp açınca patinajla kalkarcasına gidiyor. Bilindik bir çok soruna bakıldı, sağlam olmasına rağmen bir çok parça değişti ama sorun çözülmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

 26. blank Halil dedi ki:

  Doğan SLK marka aracım benzindeyken de lpg deyken de gaz yemiyor rampalardan güç kaybediyor arızası nedır?

 27. blank Soner dedi ki:

  Ustam aracım 2005 1.3 cdtı Opel combo araçta bri performans düşüklüğü var gaza bastığımda ilk etapda gaz yemiyorum bu yüzden yüksek devirli kullanmak zorunda kalıyorum sollamada felan çok sıkıntı oluyor siyah dumanda var devir 3000 i geçtimi araç kendini kasıyor kesiyor gazı ayriyeten araç ısındıktan sonra marş geç alıyor soğukken 1 saniyede çalışıyor ise sıcakken 3 saniye gibi tşk.

 28. blank Özgür dedi ki:

  Nisan almera 1.5 arabam var fakat arabam ısındıktan sonra 2 bin devirden sonra gaz yemiyor stop edip çalıştırdığımda normal oluyor sizce sorun nedir?

 29. blank mehmet dedi ki:

  2004 model 206 otomatik pejo aracım seyir halinde motor arıza ışığı yakıyor gaz yemiyor kendini duruduruyor yavaşca durunca bazen stop ediyor.ben stop edip çalıştırınca düzeliyor biraz yüklenince tekrar yapıyor. Bilgisayara bağladık motor gaz kelebeği yazdı ustam onarmaya çalıştı olmadı sıfır takmak gerekir dedi sizce doğru işlem?

 30. blank İlker dedi ki:

  aracım opel astra g benzinde ve tüpde de tekliyo. Motor arıza lambası yanınca sorun ortadan kalkıyo sönünce tekliyo sebebi ne olabilir?

 31. blank Metin dedi ki:

  İyi akşamlar 2012 model otomatik vites Reno fluence aracım yürüründe bir sıkıntı yok fakat arabayı N ye aldığım da gaza basıyorum 2 bin deviri geçmiyor ama daha önce geçiyordu ve N de gaza baktığım zaman ses bile çıkmıyor.

 32. blank Muhammet dedi ki:

  Merhaba hunday Accent Era arabamda bir arıza oluştu arabayı çalıştırdıktan sonra arabada bir titreme oluştu ve araba gaz yemiyor deviri geçmiyor egzozdan beyaz duman attiyor neden olabilir?

 33. blank Tarkan dedi ki:

  Abi arabam 92 Şahin giderken bazen gaz kesiyor araba vuruyor böyle nasıl anlatsam tekliyor ve gaza basıyorum ama gaz yemiyor bir süre sonra normale dönüyor neden olur?

 34. blank Veysel yıldırım dedi ki:

  Arabam otamatik v 6 motor 2000 devirden 3000 devire geçerken motor silkeleme yani kafa sallıyor bobinleri değiştirdim olmadı arıza kayıt cihazına bağladılar gaz kelebeği konum sensörü çıktı onunda değistirdim yine aynı arızayı yapıyor ne önerirsiniz cevap bekliyorum teşekkür ler

 35. blank Oğuzhan Demirbay dedi ki:

  Selamin Aleyküm Usta Bende 1999 model 1.6. 8 valf clio var araç yağmurlu havalarda bazen gaz yemiyor calişmasinda hiç bir şey yok fakat araç gaz yemiyor sadece bu olayı yağmurlu havalarda yapiyor cani ne zaman isterse 1 saat kadar böyle duruyor caliştirarak sonra düzeliyor neden olabilir sizce bujiler kaplolar değişti hava fitresi değişti bir türlü bulamadim ne olduğunu acaba bobinden yapabilir mi?

 36. blank BATTAL dedi ki:

  MERHABA USTACIM KOLAY GELSİN. ARACIM BENZİN+TÜP HEM BENZİNDE HEM TÜPTE GAZ YEMİYOR TIKANIYOR 60-70 ÜSTÜNE ÇIKAMIYORUM BUNUN NEDENİ NE OLABİLİR ?

 37. blank Fatih dedi ki:

  Merhaba aracım honda 1999 model belli bir süre gittikten sonra aracım gaz yemiyor aracım çekişten düşüyor bujileri değiştirdim gene aynısı oluyor.

 38. blank Oray dedi ki:

  Dizel aracımın neden gaz yemediğini sonunda buldum.

 39. blank Selim dedi ki:

  Ustam sa. Benim 94 model broadway marka arabam var lakin arabam sabah ilk calıştığındada 1 dk falan gaz yemiyor pırıltılı çalışıyor nedeni nedir? Birde şehir içinde normalden çok fazla yakıyor.

  1. blank meto dedi ki:

   Selim bey aracınızın LPG sisteminde büyük ihtimalle arıza vardır. Tam tespit için lütfen servise götürünüz.

 40. blank Okan dedi ki:

  Aracım Citroën berlingo 2009 model araç tekleme yapmıyor sadece 3 bin devirde anlık gaz kesiyor sebebi ne olabilir

 41. blank Necmi dedi ki:

  Merhabalar, arabam 2004 fiat stilo dynamic benzinli +LPG araba çalışıyor ancak gaz yemiyor, hareket etmiyor. Bilgisayara göre sırayla gaz pedalı, gaz kelebeği krank mili sensörünü değiştirdik ancak sorun çözülmedi, şimdi tesisattan veya beyinden olabileceği söyleniyor şimdi o yönde çalışacağım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 42. blank Hasan dedi ki:

  Merabalar 2010 Renault Clio 1.5 dCi Grandtour aracım yükteyken veya klima açık devir 3 bine yakınken yolda giderken enjektörleri kontrol ettir yazısı çıkıyor stop edip tekrar açınca düzeliyor. Nedendir.

 43. blank Sercan VURMAZ dedi ki:

  Aracım Fiat Stilo 1.6 16 walf 2004 araç rolantide dalgalanıyor 3000 devire geldiğinde her viteste tekliyo gaz yemiyo ve egzozdan siyah duman geliyo yardımcı olurmusunuz

 44. blank Cihan dedi ki:

  Merhaba 1999 model opel astra g cd paket aracım var son 3 aydır araç gaz kesiyor sorunum yolda giderken ayağımı pedaldan çekiyorum yavaşlıyorum gaza bastığımda 1500 2000 devir arasına geldiğinde anlık gazı kesiyor.

 45. blank Ahmet dedi ki:

  Ustam 2013 ducato var mazot pompası değiştirdim arabada 4 .5.6 viteste hafif rampalarda aniden kesinti oluyor gitmediğim tamirci kalmadı cihazlara baglattım ama arıza vermiyor sıfır pompa aldım ama eski müşürü taktım egzoz siprelini de değiştirdim sorun nerde bulamıyoruz yardımcı olursanız sevinirim.

 46. blank egemen dedi ki:

  Merhaba. 2001 model focus ghiam var. Aracım 2. vitese attığımda tekleme yapıyor ve kalkış yaparken gaza tepkimesi 1 saniyeye yakın geç oluyor. aracım benzinli ve lpgli. aynı sorunu benzinde yapmıyor

 47. blank Metin dedi ki:

  2008 Fiat Bravo aracım var. Araç çok nadir de olsa özelikle kalkışlarda gaz pedalını sonuna kadar bassamda sanki gaz yemiyor ve iki bin deviri geçmiyor. Araç boşta olsa bile aynı durum söz konusu oluyor. Kontağı kapatıp tekrar açınca normale dönüyor. Neyden kaynaklı olabilir. Aracın yakın zamanda mazot pompası orjinali ile değişimi yapılmıştı. Daha sonra bu durum yaşanmaya başladı

 48. blank Yusuf dedi ki:

  Aracım 2010 palio 1.4 benzin lpg li aracımda 2 günde bir bi gaz yememe oluyor sebebi nedir acaba gaz yemediğinde motor arızasını yakıyor.

 49. blank ramazan dedi ki:

  merhaba aracım 2006 model hundai getz 1,4 doch benzin lpg 175 binde araç 100 geçince bağrıyor 100 yukarı çıkamıyorum 5 vitesde devirde 3 de neden olabilir

 50. blank Mehmet dedi ki:

  2000 model passat 1.9 tdi aracım rampada güçten düşüyor. Turbosundan kaynaklanıyor olabilir mi?

 51. blank Serdar Çalık dedi ki:

  94 model doğan slx sahibiyim aracım boşta sıkıntı yok ama giderken 3000 devire geldiğinde aşırı derece tekleme yapıyor sorun nedir acaba

 52. blank Ibrahim dedi ki:

  İyi günler aracım symbol 2013 kasa 1.2 benzin yolda giderken araba gaz yememeye başladı sonra da motor işareti yanıp söndü ilerleyemedim Bi süre sonra da esp ışığı yanık kaldı neden kaynaklı olabilir

 53. blank murat ayas dedi ki:

  MERHABALAR ACİLLL YARDIM 2003 AUDİ A4 1.6 ALZ MOTOR ARACIM LPG ALDIKTAN SONRA LPG IŞIĞI FULL YANMADI BENDE HAREKET HALİNDEYKEN BOŞA ALIP STOP EDİP YENİDEN ÇALIŞTIRDIM 2 DEFA YİNE DÜZELMEDİ AMA DAHA KÖTÜSÜ ARABA DURUR VAZİYETTEYKEN BOŞTA TİTREME YAPIYOR MOTOR ARIZA IŞIĞI YANIP SÖNÜYOR SÜREKLİ VE ARABA 100 DEN YUKARSINI GÖRMÜYOR BOĞULUYOR YOKUŞ ÇIKARKEN SANKİ YÜKLÜ KAMYON GİBİ YAVAŞ ÇIKIYOR GAZA YÜKLENMEME RAĞMEN SEBEBİ NEDİR

 54. blank Hasan Hacıhasanoğlu dedi ki:

  Hayırlı işler aracım 1996 model audi a4 1,8 motor şanzıman yeni yapıldı otomatik vites araç boşta gaz yiyor ama vitese geçince performans düşük nedeni ne olabilir teşekkür ediyorum.

 55. blank Varlık dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba bende 1.4 2009 Albea var. Aracımda arıza var 3 usta gezdim çözemediler. Bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa lütfen bana yazsın. Aracım biraz sarsıntılı çalışıyor ve biraz gidince 1000 devre düşüyor stop edip çalıştırınca normale dönüyor biraz gidince tekrar aynı arızayı yapıyor gaza bassamda 1000 devri geçmiyor. Sabit hızla giderken gaz kesmiyor vites değiştirince veya boşa aldığımda tekrar yapıyor. Birçok parçayı değiştirdik fakat olmadı. Bilgisayarda p101 ve bazen p106 arıza kodu çıkıyor. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa bana yazarsa sevinirim.

 56. blank Fatih Örnek dedi ki:

  Merhabalar aracım 2010 model 1.3 multijet dizel 170000de araç ilk çalıştığında devir çubuğu yükselmiyor ve gaz yemiyor biraz ısındıktan sonra problem ortadan kalkıyor sorun ne olabilir. Teşekkür ederim.

 57. blank Naim dedi ki:

  2011 model mitsubishi
  L200var sehir halindeyken devir gösterge 2binden yukarı çıkmıyor gaz pedalı sonunda olsa bile araç 100km yi geçmiyor düz yol olsa bile aracım manuel

 58. blank Metin dedi ki:

  İyi akşamlar benim aracım 2012 model Fiat linea 1.6 sabahları çalıştırdığım da yağ ışığı yanık kalıp motor basınc seviyesi düşük motor kapatınız yazıyor. Ama sürekli değil sadece sabahları oluyor fakat gaz verince çalıştırırken böyle bir uyarı vermiyor fakat devir yükseltirken gaz yemiyor gibi oluyor.

 59. blank Ali dedi ki:

  Merhaba aracım 2006 Toyota Corolla d4d 3000 deviri geçince yığılma yapmakta mat sensörünü değiştirdik şikayet %30 a düştü ne yapmalıyız servis arıza kaydı çıkmıyor aynı araçtan bulacağız parçaları değiştirerek deneyecek diyorlar.

 60. blank Ferhat dedi ki:

  98 model 2000 motor megan 1 aracım yolda normal giderken bir anda gaz yemiyor sanki arkadan çekiyorlar gibi motor yapıldı rolanti motoru yenilendi hava işi sensörleri değişti benzin pompası değişti triger değişti kelebek temizlendi potansiyometre değişti sorun düzelmedi yardımcı olun Allah aşkına

 61. blank Çiğdem tekeli dedi ki:

  Abi merhaba yazını okudum şimdi bende 1998 model otomatik honda civic var yolda giderken gaz almamaya başladı tekletti yani yola çıkmaya korkuyorum bu durumda kendimiz açıp bakıp halledebileceğimiz bir şey mi?

 62. blank Barış dedi ki:

  Merhabalar 2001 skoda felicia 1.3 glxi mpi motorlu bir aracım var önceki sahibi sıralı sistem değil normal bir sistem lpg taktırmak aracı lpg de kullandığımda gaz yememe bazen stop etme çekişte düşüklük olayları ile karşılaşıyorum boğaz kelebeğinden mikser takıldı regülatör değişti kesici değişti hava girişi temizlendi sorun devam etmekte ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

 63. blank Gökhan Yüce dedi ki:

  Ustam merhaba bende Chevrolet Lacetti 1.6 otomatik şanzıman benzin/LPG li araç var. Araçta motor ikaz lambası sarı renkli olarak yanıyor. Son zamanlarda benzinden LPG ye geçişte stop ediyor. Benzine alınca sorunsuz çalışıyor. Bazen de seyir halindeyken HOLD ikaz lambası yanıyor. Sorunları nelerdir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

 64. blank Mehmet Ali dedi ki:

  Merhaba iyi günler aracım 1998 model Renault Laguna 2000 Volvo motor. Araç benzinde iken sıkıntı yok gayet güzel çalışıyor ama gaza geçtiğinde hiçbir şekilde gaz yemiyor stop ediyor neden olabilir. Renault bu modelinde karbüratör var mı ve tıkanmış olabilir mi

 65. blank Müslüm dedi ki:

  Selamün aleyküm usta clio2 hb aracım 4.vitese kadar sorun yok 5.vitese geçtiğinde tekleme yapıyor nedenini öğrenebilir miyim teşekkürler

 66. blank Sezer dedi ki:

  Aracım 2012 golf 1.6 tdi sadece ilk çalıştırmada soğukken tekleme yapıyor gaz yemiyor ısındıktan sonra normale dönüyor bu birkaç dk sürüyor sadece soğuk motor ilk kalkışta tekliyor enjektörler dedik temizledik ama sorun devam ediyor başına böyle birşey gelen var mı?

 67. blank Tamer dedi ki:

  Merhaba! 2006 jetta 1.6 benzinli aracım ilk çalıştırıp hareket ettiğimde 1 km kadar gaz yememe araç boğuluyor gitmiyor neden kaynaklıdır.

 68. blank Funda dedi ki:

  Aracım toyota yaris lpgli araç ışıklarda dur kalk yaparken ya da ilk çalıştığında gazı kesip otomatik olmasına rağmen stop ediyor.

 69. blank Nihat dedi ki:

  Merhaba, 2003 fiat stilo aracım hem benzinde hem gaza geçişte ya stop ediyor, ya da gaz yemiyor. Gaz filtresini değiştirmeme rağmen bu sorun devam etti. Benzine aldığımda da gaz yemiyor, gaz verdiğimde 10 ile 15 arasını geçmiyor..marşa bir iki defa basınca araç normale dönüyor. Kolay gelsin. Araç yolda giderken daha çok yaşıyorum bu sorunu.

 70. blank Arif dedi ki:

  Aracım Renault 19 benzinde sıkıntı yok ama gaz ayarı da yaptırdım sonradan gaz da rölonta düşüyor neden düşer

 71. blank Kara dedi ki:

  Merhaba 2000 model opel corsa 1.4 motor LPG li aracım yolda giderken tekleme yapıyor. Ayrıca gaz yememe ve çekişten düşük olarak gidiyor. Yolda bazen kendiliğinden aracın hızı yükseliyor, Yani çekişi normale dönüyor. Bazende çok sıcak havalarda ilk çalıştırdığım zaman araç stop ediyor. Bunlarla ilgili sebep ne olabilir.

 72. blank Tayfun dedi ki:

  2006 jetta otomatik arç 6. viteste gaz veriyorum 140 ı geçmiyor ve devir saati bir yukarı bir aşağı oynayıp duruyor. bunun sebebi nedir?

 73. blank Deniz Temiz dedi ki:

  Merhabalar. Aracım 1995 reno9 brodway. Çalışma esnasında bi sıkıntısı yok fakat seyir halinde teklemeleri oluyor. 80i geçince motor gücü düşüyor ve 80 üstüne çıkmıyor ne yapmam gerekir? Yardımcı olursankz sevinirim.

 74. blank abidin demir dedi ki:

  iyi günler.
  2007 model 2.5 dizel otomatik bir sorento aldim geçen haftalarda ama 2 gün üst üste gaz yemedi araç ilk çalıştırdığımda bir şey yok ama bir yere uğruyorum 5 dk 10 dk çalıştırıyorum ama gaz yemiyor araç sonra 1 dk sonra kendiliğinden düzeliyor sanayide cihaza bağlattım bir sorun görünmedi. Hatta usta bana şanzımanla alakalı olduğunu söyledi. Şanzımancı da onunla alakalı olmadığını söyledi. Sebebi nedir sizce? Yardımcı olursanız, sevinirim.

 75. blank Kıvanç Budak dedi ki:

  Arabam Chevrolet Kalos 1.2 benzinli. Bakımdan yeni çıktı. Ancak 1. Vites kalkışlarımda gaza basınca gaz yemiyor. Neden?

 76. blank AHMET dedi ki:

  Merhaba 2005 toyota avensis 2.0 d4d dizel aracım özellikle yüksek viteslerde gaz yemiyor. Önceden duman atan araba şuanda duman da atmıyor. 1, 2 ve 3. viteslerde arabayı ne kadar bagirtirsam bagirtayim araba duman atmıyor. Bilgisayarda da herhangi bir arıza göstermiyor. Sorun ne olabilir?

 77. blank Mustafa dedi ki:

  Merhaba aracim citroen c3 1.4 dizel aracımla ilk çalıştırdıktan sonra seyir halindeyken bir anda gaz kesiliyor ve bir müddet sonra tekrar gaz yemeye başlıyor neden yapabilir acaba genelde motor soğuk olduğu zaman yapıyor bunu bir müddet gittikten sonra motor ısınınca yapmıyor.

 78. blank Arif dedi ki:

  Hocam ben 1 4 benzin LPG araç kullanıyorum benzinde ilk gaz verirken tekleme yapıyor LPG de hiç gaz yemiyor LPG ci benzinde tekleme yaparsa LPG de hiç yemez dedi arabada değişmediği parça kalmadı ama tekleme gitmedi krank senseru rolonti motoru bobin buji katalizör gibi parçalar değişti ama düzelmedi ustaya sibop ayarı dedim ondan olmaz dedi yardımcı olur musunuz lutfen

 79. blank Ahmet dedi ki:

  2012 Megane 1.6 benzin LPG li aracım beyaz duman atıyor ve gaz yemiyor.sebebi nedir acaba ve kötü LPG yapar mı tşk

 80. blank Akif var dedi ki:

  Merhaba aracim Ford transit kamyonet 2015 model arac gaz yemiyor devir 2000 geçmiyor ama PC de takıyoruz bakıyoruz hiç bir arıza göstermiyor bu yüzden kala kaldık öyle neresine bakacaz bilemedim ustaya gösterdim aynı şekilde sökecez motoru bojilerine hortumları yakıt hortumunlarini hava hortumu abs sensörleri falan ne varsa baktım ama sonuç aynı değişen birsey yok lütfen bu konuda yardımcı olurmusunuz .

 81. blank Hakkı çimen dedi ki:

  Aracım sabahları ilk çalıştırdıgımda 2000 devrin üzerine çıkmıyor nekadar giderisem gideyim gaz yemiyor yalnız istop edip hemen tekrar çalıştırdıgımda sorun gideriliyor aceba nedendir

 82. blank Hakkı dedi ki:

  Selamın aleyküm benim arabam Renault 19 1.6.8 valf arabaya motor yapildi bobin orjinal bujiler orijinal rölanti motoru ve potansiyel oksijen sensörü Krank mili sensörü ne kadar orijinal yeni alindi buna rağmen benin arıza larim yariya düştü şöyle söyleyeyim gaz da ilken 4 bin devire geldiğinde motor sıkiyor birakiyor ve ben gazdan ayağımı cekmedigim sürece oyle devam ediyor benzinde ise araba gaz yemiyor boğuluyor sibop ayari belki en az 5 kere yaptir misim dir beyin denendi ama sorunu hala bulamadik bana yardimci olurmusunu bu konu hakkında bilginiz varsa lütfen.

 83. blank UMUT dedi ki:

  Merhana arabam 2008 model Bmw118i
  Teklemeyi sadece 2. ve 3. Vitesde yapiyor..
  Vires 1 de sorunsuz kalkis 2ye gecirdigimde veya vites 3 gecirdigimde eger beygir 2 ile 3 arasinda ise tekleme yapiyor..Diger viteslerde yani 1-4-5-6 da tekleme yapmiyor sadece vites 2 ile 3 de yapiyor ve beygir 2 ile 3 arasinda ..

  Sorun sizce ne olabilir. Simdiden tesekkürler.