Aracın Önceki Sahiplerini Öğrenme

Aracın Önceki Sahiplerini Öğrenme

Aracın önceki sahiplerini öğrenme nasıl yapılır? Araç alımı satımı yaparken aracı satın alacağımız kişilerin doğru ve eksiksiz bilgi verdiğinden şüphe duyuyor olabiliriz. Son günlerde araç satışında yaşanan birçok dolandırıcılık olayı sebebiyle doğru ve eksiksiz bilgiye erişebilmek çok önemli bir hale geldi.

Aracı satın almak için görüştüğünüz kişinin aracın gerçek sahibi olup olmadığını öğrenmek ya da aracın önceki sahiplerini öğrenmek herhangi bir yanlış adım atmamak adına son derece önemli bir durum. Son derece pratik ve kolay yöntemlerin yanı sıra kısa dakikalar içerisinde plakaların ait olduğu sahiplerini öğrenebilmek de çok kolay.

Araç satın alırken herhangi bir sebepten dolayı araç sahibinin kim olduğu bilgisine doğru bir şekilde erişmek isteyebiliriz. Bu bilgilere farklı yöntemler kullanarak erişim yapabilmek mümkün. Gelir İdaresi Başkanlığı plaka sorgulama, Emniyet Genel Müdürlüğü online plaka sorgulama, kasko şirketlerinden plaka sorgulama, kısa mesaj ile plaka sorgulama, e-devlet sistemi aracılığı ile plaka sorgulama.

Sunulan bu hizmetler sayesinde araç plakasının sahibini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Hizmetlerin hemen hemen hepsi internet üzerinden yapılıyor. 7/24 yapabileceğiniz bu hizmetler çok kısa süreler içerisinde tamamlanıyor. Burada aracın kaç kez el değiştirdiğini de pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Aracın Kaç Kez El Değiştirdiği Nasıl Öğrenilir?

Araç sahibine erişim yolları üzerinden aracın kaç kez el değiştirdiği bilgisi de edilebiliyor. Gelir İdaresi Başkanlığı, Emniyet Genel müdürlüğü, kasko şirketi ya da e-devlet sistemi aracılığı ile internet üzerinden kolay erişim yöntemini kullanarak satın alacağınız aracın kaç kez el değiştirdiğini öğrenebiliyorsunuz. Alacağınız aracın kaç kez el değiştirdiği bilgisine doğru bir şekilde ulaşarak aklınızdaki sorulara yanıt bulacak herhangi bir dolandırıcılığa maruz kalmadan araçlarınızı gönül rahatlığı ile alabileceksiniz.

İnternet üzerinden hizmet alarak aracın kaç el değiştirdiği bilgisine saat ve gün fark etmeksizin ulaşabiliyorsunuz. Böyle bir imkânın bulunması zaman kısıtlaması olmadan işlerinizi kolayca halledebilmek fırsatını size sunuyor. Çok kısa süre içerisinde işlemler tamamlanarak doğru bilgiye erişim sağlayabiliyorsunuz. Aracın önceki sahiplerini öğrenme konusunda detaylı bir araştırma yaptığımız zaman farklı alternatif seçeneklerden söz edebiliriz.

Alacağınız ikinci el aracı toplam kaç kişi kullanmış merak ediyor olabilirsiniz. Bu bilgiyi bazı satıcılar verebiliyor ancak bazıları da gizleyebiliyor. Satın alacağınız aracın kaç kez el değiştirdiğini en sağlıklı şekilde öğrenebileceğiniz yöntem kısa mesaj yöntemidir. SMS yöntemini kullanarak doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. 5664 numarasına detay yazdıktan sonra boşluk bırakarak bilgi edinmek istediğiniz aracın plakasını girmeniz gerekiyor. Çok kısa süre içerisinde mesajınıza dönüş yapılarak aracın kaç el değiştirdiği ve diğer bütün bilgiler tarafınıza iletilecektir.

blank

Aracın Eski Sahiplerini Öğrenme

Bir Arabanın Geçmişini Nasıl Öğrenirim?

Plaka üzerinden taşıt ile alakalı farklı bilgilere erişim yapabilmek için kişilerin yardım alabileceği farklı yöntemler bulunuyor. Özellikle de plakadan araç sahibine ulaşabilmek çoğu kaza durumlarında en büyük ihtiyaç halinde olabiliyor. Bu tarz olaylar karşısında emniyet müdürlükleri ile iletişime geçip doğru sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Ancak elinizde plaka bulunuyor ise emniyet müdürlükleri haricinde de bazı yöntemleri kullanarak araç sahibine ulaşabileceğiniz gibi araç ile alakalı bütün geçmişi öğrenebilmeniz de mümkün.

Sadece kaza durumlarında değil yeni bir araç satın alacaksanız hasar kayıt bilgilerine, kaç kez kazaya karıştığına ve kaç kez bu aracın el değiştirdiği bilgilerine bu yöntemleri kullanarak da erişebilmeniz mümkün. Unutulmamalıdır ki ikinci el araç satın almadan hemen önce ayrıntılı bir araştırma yapmak önemlidir. Bu tür araştırmalar plaka üzerinden kısa süreler içerisinde yapılabilir halde.

Bir aracın geçmişini e-devlet hizmetleri sayesinde öğrenebiliyorsunuz. Bu hizmeti kullanabilmeniz için e-devlet şifreniz olması gerekiyor. E-devlet şifreniz yoksa PTT şubeleri aracılığıyla yeni bir şifre alabilirsiniz. TÜVTÜRK muayene istasyonları sayesinde de araç geçmişine ulaşabilmeniz mümkün. Aracın önceki sahiplerini öğrenme konusunda kritik soru; plakadan araç sorgulama nasıl yapılır? Sorusudur. İşte bu soruya dair merak edilenler.

blank

Aracımın Önceki Sahiplerini Nasıl Öğrenebilirim?

Plakadan Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden plakadan araç sorgulama işlemleri kolay bir şekilde yapılabiliyor. Bunun için kullanılan en çok yöntemlerden bir tanesi e-devlet sistemi üzerinden sorgulama yapmaktır. Öncelikle e-devlet hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Daha sonra trafik poliçe ve hasar bilgileri sorgulama sayfasını açmanız gerekiyor.

Açılan sayfada sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz olarak doldurduğunuzda karşınıza bir sonuç sayfası açılacak. Plakadan araç sorgulaması yaptırdığınızda detaylı bilgiler açılan sayfada size sunulacaktır. İsterseniz bu sonucu yazıcıdan da yazdırarak elinizde bulundurabilirsiniz.

Araç sorgulama işlemi yaptığınızda aracın kimin üstüne olduğu bilgisine doğru bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Özellikle ikinci el araç alım satımlarında dolandırıcılık olaylarının çok yaygın olması sebebiyle plakadan araç sorgulama yaparak satın alacağınız aracı doğru kişiden mi satın alıyorsunuz bunu öğrenebilmek için bu işlem gayet gereklidir.

İkinci el araç alım satımlarında sorgulama işlemi yaparak alacağınız aracın herhangi bir çarpma veya kaza gibi durumlarda ne kadarlık hasar ve fiyat aldığı bilgilerine erişebiliyorsunuz.

Edinmiş olduğunuz doğru bilgiler ışığında yapılan kazaları göz önüne alarak değeri çok düşük olan araçlara çok fazla fiyatlar ödemek zorunda kalmayacaksınız. Doğru araca doğru fiyat ödeyebilmek için bu sorgulamaların mutlaka yapılması gerekiyor. Böylece pratik bir şekilde aracın önceki sahiplerini öğrenme konusunda bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.