Online Yedek Parça Alınır Mı?

Online Yedek Parça Alınır Mı?

Online yedek parça alınır mı? İnternetin yaygınlaşması sayesinde artık online mağazalar açılmıştır ve bu mağazalardan alışveriş yapmak oldukça kolay hale gelmiştir. Giyim ve gıda ürünleri gibi basit ürünler alabileceğiniz gibi isterseniz otomobiliniz için ihtiyacınız olan parçaları da hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Almayı düşündüğünüz ürünlerin detayları internet sitelerinde açıklamalar kısmında ayrıntılı bir şekilde yazmaktadır. Böylece tam olarak ihtiyacınız olan ürünü bulmanız kolaylaşır.

Ürünleri aldığınız siteyi dikkatli bir şekilde seçerseniz dolandırılma ya da sahte ürün gönderilmesi gibi sorunlarla uğraşmanıza gerek olmaz. Ürünlerde birçok site belirli süreler içinde değişim şansı sunmaktadır. Güvenli bir şekilde aldığınız ürünler adresinize ulaştıktan sonra sanayide istediğiniz ustaya götürüp parçanın değişimini yaptırabilirsiniz.

Genelde sanayi de aldığınız ürünlerde ekstra bir kâr payı bulunmaktadır. Bu nedenle parçaların fiyatları normalden daha pahalı olmaktadır. Ama internette satılan ürünlerde ekstra kâr payı bulunmaz. Sadece satıcı payı bulunur. Bu nedenle internetten aldığınız ürünlerin fiyatları çok daha uygun fiyatlara gelecektir.

Birçok farklı markanın ürününü internette bulabileceğinizden daha geniş yelpaze de parça bulmanız mümkün olur. Belirli markalara bağlı kalmanıza gerek olmaz. Kendi ülkenizin pazarı haricinde sıfır ürün alırken yurtdışında ki pazarları da değerlendirebilirsiniz. İhtiyacınıza veya zevkinize göre parçalara ulaşıp bunları aracınıza uygulatabilirsiniz. Böylece aynı zamanda aracınızı ihtiyacınıza uygun şekilde modifiye etmiş olursunuz.

Online yedek parça satışı konusu da günümüz koşullarında pek çok farklı firmanın hizmet sunduğunu biliyoruz. Bundan dolayıdır ki internet üzerinden online bir şekilde yedek parça almayı istediğimiz zaman karşımıza birden fazla seçenek çıkacaktır. Burada alanında uzman olan ve profesyonel bir altyapıya sahip olan bir platformu tercih etmek gerekmektedir. Peki, online yedek parça nasıl alınır? İşte detaylar!

Online Yedek Parça Nasıl Alınır?

İnternetten parça almak için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. İkinci el ya da yan sanayi parça almayı düşünüyorsanız buna odaklanmış olan sitelere yönelebilirsiniz. Bu siteler ürünleri tek tek kategori etmiştir. Arama kısmına ihtiyacınız olan ürünün ismini yazarak farklı markaların ürünlerini görebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü sepetinize eklersiniz. Daha sonra kredi kartı bilgilerinizi girip adresinizi yazarak ürünü sipariş edersiniz. Siparişiniz onaylandıktan sonra size bir takip numarası gönderilir. Bununla kargonuzu takip edip nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Birçok firma kısa süreler içinde kargoları teslim edebilmektedir. Uzun süreler beklemeye gerek olmadan parçanız elinize ulaşır. Herhangi bir sorunda ise satıcınıza ulaşıp durumu düzeltebilirsiniz.

Sıfır parça satın alacağınız zamanda seçenekler oldukça fazladır. Yurtdışında belirli markalar üzerine uzmanlaşmış ve çok fazla çeşit sunan siteler vardır. Bu sitelerden aldığınızda gümrüğe parça ulaşınca size bilgi gelir vergisini ödedikten sonra parçayı teslim alabilirsiniz. Eğer online ticaret sitelerinden alırsanız bu siteler gümrük vergisini de kendi üstlendiğinden dolayı sorunsuzca ürün adresinize teslim edilir.

Ülkemizde de sıfır parça satışı yapan birçok site vardır. Bu siteleri değerlendirmek istediğinizde tavsiyemiz bilindik sitelerden ve distribütörlük almış bayilerin sitelerinden şaşmamanız yönündedir. Sitelerde ihtiyaç duyacağınız birçok parça listelenmektedir. Eğer istediğiniz parçayı bulamazsanız birçok site iletişim için numaralar koymuşlardır. Bu numaralar üzerinden iletişime geçip istediğiniz parçayı da talep edebilirsiniz. Elbette ki online yedek parça alırken mutlaka dikkatli davranmak gerekmektedir.

blank

Online Yedek Parça

Online Yedek Parça Alırken Dikkat Edilecekler

İnternette bazı noktalara dikkat ettiğiniz taktirde sorun yaşamadan alışveriş yapabilirsiniz. İlk bakmanız gereken nokta ürünün resimleri olmalıdır. Genelde güvenilir firmalar yedek parçaların birebir resimlerini kullanmakta ve farklı açılardan resimlerini koyarak alıcıların ürünü daha iyi görmesine imkan sağlamaktadır. Eğer almayı düşündüğünüz ürün bu şekilde resimlenmemiş sadece stok fotoğrafları konulmuşsa o ürünü almadan önce mutlaka satıcıdan ürünün elinde olduğunu gösterecek fotoğraflar istemelisiniz.

Ürünü almadan önce başka sitelerle de karşılaştırmayı unutmamalısınız. Çünkü her satıcı ürünün üzerine farklı oranlarda paylar koyabilmektedir. Bu sayede en ucuz fiyata ürünü almanız mümkün olur. Ama unutulmamalıdır ki satıcıların verdiği fiyatlar belirli aralıklar arasında değişmektedir. Eğer karşınıza çıkan fiyat genel aralıklardan çok düşükse bu satıcı güvenilir olmayabilir.

Bunlara baktıktan sonra ürünü yanlış almamak için ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle parçalarda kalite farkı olabileceğinden kullanılan materyalleri iyi okumalısınız. Kalitesiz bir ürünü ucuz diye alırsanız o parça kısa süreler içinde bozulacak ve siz parçayı değiştirmek için yine para ödemek zorunda kalacaksınız.

Parçanın sizin aracınıza uyumluluğuna da dikkat etmeniz gereklidir. Bunun için forumlardan yararlanabilirsiniz. Araçlar konusunda uzman insanlardan destek almakta size yardımcı olacaktır. Aynı şekilde almayı düşündüğünüz markayı da dikkatli şekilde seçtikten sonra bir sorun çıkmayacağına emin olabilirsiniz.

Online Yedek Parça Almak Avantajlı Mıdır?

İnternet üzerinden parça almak konusunda kararsızsanız bunu yapmanın birçok yararı olduğunu bilmelisiniz. Öncelikle sanayide aldığınız bir ürün kutusuyla bile gelse bile onun orijinal bir parça olduğundan emin olamazsınız. Fakat internetten aldığınız siteye göre parçanın yüzde yüz orijinal olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Parça yelpazesi oldukça geniş olduğundan dolayı bütçenize göre en kaliteli parçaları seçmeniz mümkün olur. Bu sayede aracınız tam olarak sizin istediğiniz şekilde çalışır. Sürüş konforunuzda bununla orantılı olarak artar. İnternetten seçtiğiniz ürünlerin garantisi bulunmaktadır. Eğer parça sorun çıkarırsa ücretsiz şekilde değişimi yaptırabilir ya da tamir ettirebilirsiniz. Bu bağlamda internetten parça almak daha bütçe dostudur diyebiliriz.

Genelde sanayilerde eski model araçların orijinal parçalarını bulmak zor olabilmektedir. Bu nedenle birçok insan severek kullandığı araçları yenilemek ya da araçları bozulduğunda yan sanayi ürünleri tercih etmek zorunda kalmaktadır. Fakat internet üzerinde klasik araçların parçalarına bile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Böylece aracınızın performansında düşüş olması gibi sorunlarla karşılaşmadan uzun süreler sorunsuz kullanabilirsiniz.

blank

Online Yedek Parça Nasıl Alınır?

Son olarak internetten parça aldığınızda günümüz şartlarının gelişmiş olmasında da dolayı sorun yaşamazsınız. Eğer kredi kartı bilgilerinizin çalınması gibi korkularınız varsa alım işlemini sanal kart kullanarak yapabilirsiniz. Adresinizi açık bir şekilde yazdıktan sonra parçalar kısa süreler içinde elinize ulaşır. Artık çoğu satıcı parçaları profesyonel şekilde kaplamakta ve taşınma sırasında parçaların zarar görmesi gibi sorunlar olmamaktadır.

Online Yedek Parça Nasıl Bulurum?

Aracınız için yedek parçaya ihtiyacınız varsa ve online olarak almak isterseniz bunun için arama motorlarını kullanmak güzel bir çözüm olacaktır. Yedek parça sitelerini aratarak öne çıkan firmaları kolaylıkla bulabilirsiniz. Genelde öne çıkan firmalar insanlar tarafından sıklıkla kullanılan güvenilir siteler olmaktadır.

Ama yine de tavsiyemiz sitelerde yer alan hakkında kısmını okuyarak firmanın profesyonel olup olmadığını ya da ne kadar zamandır bu hizmeti verdiğini öğrenmek olacaktır. Ayrıca firmaların taksitli alım imkânı gibi kolaylıkları müşterilerine sağlayıp sağlamadığına da bakmanızı öneririz. Çünkü bu sayede çok daha uygun fiyatlara alım yapma şansınız da olur.

Eğer tek tek parça sitelerini gezmek istemezseniz almak istediğiniz parçanın marka ve modelini de aratarak alım yapabilirsiniz. Arama motorlarında bu şekilde arama yaptığınızda bu parçayı listelemiş olan siteler karşınıza çıkar. Sitelerde satılan parçanın fiyatlarını karşılaştırarak sizin bütçenize uygun olan ürünü online olarak alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.