Fabrikadan Satılık Hasarlı Araçlar

Fabrikadan Satılık Hasarlı Araçlar

Fabrikadan hasarlı araçlar gündeme geldiği zaman indirimli olarak araç satın alma fırsatları karşımıza çıkmaktadır. Hasarlı araç; kaza gibi durumlardan kaynaklı olarak hasar görmüş araçlardır. Hasarlı araçlar ağır hasarlı olabildiği gibi hafif hasarlı da olabilirler. Fabrikadan hasarlı araçlar genellikle hafif bir şekilde hasar görmektedir. Bu tarz araçlar kimi zaman boyadan kaynaklı olduğu gibi bazen de kaporta aksanından kaynaklanmaktadır. Fabrikada bir şekilde hasar görmüş araçlar; diğer araçlara göre çok daha uygun fiyatlı olduğundan tercih edilmektedir.

Fabrikadan hasarlı araçlar konusunda bir karar verdikten sonra kapsamlı bir araştırma yapmanız her zaman önerilmektedir. Bu aşamada farklı platformlar üzerinden bu tür araçların satışının yapıldığı bilinmektedir. Özellikle fabrikadan hasarlı araç satın alırken detaylı bir fiyat araştırması yapıyor olmanız; bu tarz araçları daha uygun fiyatlı bir şekilde almanızı da mümkün kılacaktır. Satın alacağınız hasarlı aracın tamir işlemleri için ne kadarlık bir maliyetin karşınıza çıkacağına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ancak bu sayede avantajlı bir şekilde fabrikadan hasarlı araç satın alabilirsiniz.

Araçlar için hasar durumu söz konusu olduğu zaman hemen her çapta hasarların varlığından söz edebiliriz. Kimi zaman ufak çapta tamirlerle sıfır araba ayarında araç alınabilirken kimi zaman çok daha fazla tamire ihtiyaç duyulan araçların da karşımıza çıktığı durumlar yok değildir. Bundan dolayıdır ki hasarlı bir araç satın alırken mutlaka detaylı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız her zaman önerilmektedir. Peki, Bir araçta hasar kaydı varsa ne olur? İşte detaylar

Bir Araçta Hasar Kaydı Varsa Ne Olur?

Hasar kaydı; bir aracın daha önce tamir işlemi gördüğüne dair belgeye verilen isimdir. Hasar kayıtlı araçların hasar geçmişleri ‘’Tramer Kaydı’’ üzerinden öğrenmeniz mümkün olmaktadır. SMS üzerinden 5664 numarasına plaka kodunu bitişik bir şekilde yazarak (06XYZ06) hasar kaydını öğrenebilirsiniz.

Hasar kaydında tamir işlemine dair bilgi alabildiğiniz gibi hasar kaydının maliyetinin de ne kadar olduğuna dair bilgi sahibi de olabilirsiniz. Dolayısıyla özellikle ikinci el araç satın alırken mutlaka tramer kaydına dair bilgi sahibi olmanız da mümkün olacaktır. Böylece satın alacağınız aracın pert kaydının olup olmadığını dahi öğrenebilirsiniz.

blank

Fabrikadan Satılık Araçlar

Araçta Ne Kadar Hasar Olursa Pert Olur?

Pert; bir aracın kaza sonrasında ağır hasar alması durumudur. Bir aracın pert olması için en az değerini yüzde 70 oranında kaybetmesi gerekmektedir. Kaza sonrasında aracın yüzde 70 oranında değerini kaybettiğini gösteren belgeye pert kaydı denir. Bu kayıt; aracın plakasına işlenmektedir. Dolayısıyla Tramer Kaydı konusunda bir sorgulama yaptığınız zaman bir aracın pert olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.

Fabrikadan hasarlı araçlar gündeme geldiği zaman pert kayıtlı araçlara rastlamayız. Bu tür araçların daha çok hafif hasarlı araçlar olduklarını da ifade edebiliriz. Dolayısıyla fabrikadan hasarlı bir araç satın almak; mantıklı seçenekleri beraberinde getirmektedir. Öte yandan hasarlı araçların daha çok sigorta şirketlerinden alındıklarını ifade etmek de mümkün olmaktadır. Peki, Sigorta şirketleri hasarlı araç nasıl alınır? İşte detaylar!

Sigorta Şirketleri Hasarlı Araç Nasıl Alınır?

Fabrikadan hasarlı araçlar haricinde sigorta şirketleri aracılığıyla da hasarlı araç alabilirsiniz. Bunun için sigorta şirketlerinin ihalelerini yakından tercih etmeniz önerilmektedir. Şayet sigorta şirketinden hasarlı kayıtlı bir araç satın alacaksanız ilk önce araçtaki hasar tutarının ödemesini yapmak durumundasınız. Bu aşamada zaten sigorta şirketleri de araçtaki masraf durumunu göz önünde bulundurarak; ihale düzenlemektedir. Siz de sigorta şirketlerinin açmış oldukları ihalelere bireysel olarak başvuruda bulunarak; hasar kayıtlı araçları satın alabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.